Skarbnik Puszczykowa Łoździn, mający zdolność pracy na dwóch urzędach jednocześnie

W ostatnim kwietniowym numerze Echa Puszczykowa poinformowano mieszkańców o wynikach budżetu miasta Puszczykowa. Jedną z podanych informacji jest informacja o zadłużeniu. To wynosi 13 308 490,00zł. Ponad 13,3 milionów złotych!! Kupa forsy, którą przyjdzie nam mieszkańcom spłacić.

Kwota ta od lat pozostaje praktycznie niezmienna. Takie zadłużenie pozostawiła poprzednia burmistrz. Kiedy obecnie rządząca ekipa obejmowała w 2011 r. władzę w mieście, skarbnik puszczykowsko- dopiewski p.Łoździn, mówił: „ zadłużenie po przekroczeniu pewnego poziomu staje się niebezpieczne(…), gdyż z obsługą długu wiąże się konieczność zapłaty odsetek i spłaty rat”. Trudno się nie zgodzić. Tylko wtedy mówiono również, że „sytuacja jest katastrofalna”. To słowa burmistrza Balcerka z Echa Puszczykowa ze stycznia 2011r.. Dziś jak się okazuje te same grube miliony długu są rządzącej ekipie niestraszne. Dziś sytuacja jest znakomita tak bardzo, że będziemy się jeszcze bardziej zadłużać. Za chwilę aby zrealizować inwestycje ponad nasze możliwości za 10 milionów w postaci hali sportowo-widowiskowej, zadłużą Puszczykowo jeszcze bardziej. Kiedy rządzący naszym miastem mówią bzdury, że mają na nową halę środki – nie znaczy, że mają je na koncie urzędu.

Znaczy to tyle, że zaciągną kolejne długi! Za które zapłacą mieszkańcy. Każdego roku płacimy bankom jako odsetki od długu kilkaset tysięcy złotych, choć można byłoby za nie wybudować ulice, chodniki etc.
Ile będą wynosić długi kiedy do Dopiewa wróci pan skarbnik Łoździn, znany z tego, że jego prognozy się nie sprawdzają? Tego nie wie nikt, na pewno dużo więcej. Na zakończenie trochę czarnego humoru. W 2011r. nasz skarbnik, który ma zdolność przebywania równocześnie w Puszczykowie i Dopiewie prognozował w Wieloletniej Prognozie Finansowej, że długi zostaną spłacone do 2018 roku. Obecnie twierdzi, że nastąpi to w 2023r. Co powie za lat 3? Rok 2055 czy może 2356 rok? Ale co tam, najwyżej podniosą nam podatki.

Krzysztof J.Kamiński

O skandalicznym procederze związanym z zatrudnieniem skarbnika równocześnie w dwóch miejscach pisaliśmy:

Czy Puszczykowo to miasto frajerów? – Krzysztofa J.Kamińskiego

Afera(?), czyli jeden facet na dwóch „koniach” – Krzysztofa J.Kamińskiego

Komentarzy: 6 o “W Puszczykowie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

  1. No nie wiem, tam zatwierdził zadłużenie na 21,5 mln. Lubi burmistrzów z lekką ręką i jak widać po zeznaniu majątkowym duże ryzyko, o czym świadczą zaciągnięte liczne kredyty. Obstawiam nadal stanowisko skarbnika Aglomeracji Poznańskiej 😉

  2. Ten młody człowiek może kredyty zaciągać, bo zaraz po studiach znalazł doskonałą pracę skarbnika w Dopiewie,a teraz robi w dwóch gminach jednocześnie.Ciekawe jak to się stało, że inni aby dostać jakąkolwiek robotę musieli pojechać do Londynu na zmywak.Złote dziecko?

  3. Proponuję nowe nazwy dla Puszczykowa: Kolonia Dopiewska lub Puszczykowo-Dupiewo; Zróbcie referendum. 🙂

  4. Wypowiedź moja nie musi być opublikowana ( dotyczy redakcji forum), ale czy otwierając stronę forum muszę oglądać zarozumiałą twarz skarbnika , może fotografię tego młodzieńca zastąpić jakimś innym banerem.

  5. Ładny chłopak. Lepiej ogladac go niz oglądać wicka. A ci dawaj rządzą przecież teraz miastem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.