Tydzień temu pisaliśmy o skandalicznym stanie ulicy Przecznica. O chodniku po którym nie dało się chodzić i stanowił realne zagrożenie dla zdrowia pieszych. Pisaliśmy i sfotografowaliśmy bałagan i śmiecie przy źródełku. Minął tydzień i musimy pochwalić nasze władze i służby miejskie. Po naszej interwencji posprzątano przy źródełku i naprawiono niebezpieczny chodnik i uprzątnięto go, co wreszcie sprawia, że można po nim normalnie chodzić.

Powyżej przedstawiamy widok źródełka obecnie, a poniżej stan sprzed naszej interwencji. Źródełko choć nadal we wczesnowiosennej szacie, to nagle przestało straszyć.

 

Ulica Przecznica w Puszczykowie

Źródełko przy ul. Przecznica

 

 

Tak było jeszcze tydzień temu przy źródełku
Poniżej chodnik na ulicy Przecznica

Ulica Przecznica w Puszczykowie

Chodnik, ulica Przecznica

 

Tak było tydzień temu …

Ulica Przecznica w Puszczykowie

Naprawiony chodnik na ulicy Przecznica po interwencji Forum Puszczykowo.

 

… a to już chodnik po naprawie.

 

Możemy napisać tylko: bardzo nas te naprawy cieszą. Dziękujemy urzędnikom w imieniu mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z tej ulicy i wszystkich innych mieszkańców, za gospodarską wizytę i za to, że nie musimy już wstydzić się tych miejsc. A gdyby dało się jeszcze posprzątać te jesienne liście …
Sytuacja ta potwierdza nie tylko skuteczność Forum Puszczykowo (z czego się cieszymy), ale przede wszystkim fakt, że głos krytyczny potrzebny jest wszystkim. Również tak dobrej władzy jak puszczykowska.

Krzysztof J.Kamiński

 

Ps. Jeśli jeszcze dałoby się naprawić bardzo niebezpieczne studzienki na ulicy Chrobrego, o których pisaliśmy po telefonie mieszkańców blisko miesiąc temu, to urzędnicy zyskaliby wdzięczność kolejnych mieszkańców.

 

Komentarzy: 2 o “Przykład ulica Przecznica potwierdza opinię, że każda władza potrzebuje głosu krytyki

  1. Więcej jest takich newralgicznych ulic – odcinek Kosynierów
    między 3Maja a Śląską. Kosynierów naprawiano w poprzednich kadencjach chyba trzy razy, i ciągle nie skończona…

  2. Z informacji jakie posiadamy, władze chcą kłaść w tym roku nową nawierzchnię na całej utwardzonej długości Kosynierów. Dziwne to bo asfalt tam jest w nie najgorszym stanie, przynajmniej w porównaniu do innych ulic. Czy ma być utwardzony odcinek Kosynierów o którym Pani pisze, tego nie wiemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.