Jeden z naszych czytelników poradził nam zająć się premiami dla najwyższych miejskich urzędników.  W kwestii tej Forum Puszczykowo nie może sobie nic zarzucić, może czuć się prekursorem, a ci wszyscy, którzy premiami urzędników państwowych obecnie się zajmują, są naszymi epigonami.  Temat bowiem podjęliśmy już poprzednich latach kadencji burmistrza Balcerka ( tutaj).  Zadaliśmy pytanie o wysokość premii i oto bilans naszych dociekań:

W 2011 r. główni urzędnicy naszego ratusza otrzymali premie w wysokości:

pan sekretarz miasta M.Dettlaff – 8,500 , skarbnik P. Łoździn – 11.500 , pan wicebrumistrz W. Ślisiński – 12.000 zł

W 2012 r.:

pan sekretarz miasta M.Dettlaff – 15,000 , skarbnik P. Łoździn – 20.500 , pan wicebrumistrz W. Ślisiński – 16.500 zł

W 2013 r.:

pan sekretarz miasta M.Dettlaff – 16,500 , skarbnik P. Łoździn – 16.500 , pan wicebrumistrz W. Ślisiński – 16.500 zł

W 2014 r.:

pan sekretarz miasta M.Dettlaff – 16,500 , skarbnik P. Łoździn – 18.500 , pan wicebrumistrz W. Ślisiński – 17.500 zł

W 2015 r.:

pan sekretarz miasta M.Dettlaff – 18,000 , skarbnik P. Łoździn – 18.000 , pan wicebrumistrz W. Ślisiński – 18.000 zł

W 2016r. :

sekretarz miasta M.Dettlaff – 16.000zł premii, skarbnik P.Łoździn – 26.000zł premii, wiceburmistrz W.Ślisiński – 16.000 zł premii

W sumie  w ciągu 6 lat (2011-16) rządów pana burmistrza Balcerka ta trójka urzędników otrzymała:

Sekretarz M.Dettlaff – 90,500 zł, skarbnik P. Łoździn – 111,000 zł, wiceburmistrz W.Ślisiński  96,500zł i jak widać premie te z każdym rokiem rosły.

W roku obecnym nie pytaliśmy urzędu o premie za rok 2017 i 2018. Sądziliśmy, że medialna gorączka dotycząca najwyższych urzędników państwowych sprowokuje radnych z komisji rewizyjnej do pytań o premię. Niestety – nasze nadzieje były próżne, nie słyszeliśmy, aby było to przedmiotem troski radnych.  Bliscy panu burmistrzowi radni o pieniądze dla urzędników nie pytają.  Ale może pod wpływem niniejszego tekstu puszczykowski urząd przyśle nam taką informację?

red.

fot.pixabay

 

 

Komentarzy: 55 o “Premie puszczykowskich urzędników

 1. Najlepsze bywają uzasadnienia dla premii urzędasów ( zwłaszcza dopiewców) : ” za sumienne wykonywanie obowiązków” , ” za rzetelne podejście do pracy” , ” na zachętę”
  Czy są przedstawione JAKIEKOLWIEK , REALNE uzasadnienia dla tych PREMII – czyli EKSTRA PIENIĘDZY , które powinny być przyznawane za specjalne starania w pracy, niezwykłe sukcesy księgowe, zdobycie ekstrafunduszy dla miasta?

  Ja, za powyższe starania – czyli wykonywanie swoich obowiązków najlepiej jak potrafię otrzymuję PENSJĘ , a nie PREMIĘ.
  Ludzie, czy naprawdę Dopiewo musi tak doić Puszczykowo???

 2. Za dojenie Puszczykowa przez desant z Dopiewa odpowiada tylko i wyłącznie szef – Balcerek musi odejść!

  1. chyba że dają mu do podpisu a ten nie wie co podpisuje – swoją droga ciekawe kto puszcza przelewy – ktoś wie?

    1. Skarbnik Łoździn z Dopiewa był autorem niechlubnego aktu notarialnego w sprawie marketu na ul. Moniuszki.
     Jest też zdecydowanym orędownikiem budowy tunelu przy ul. 3 Maja.
     O jedno i drugie walczył jak lew.
     Może właśnie za to te nagrody?

     1. To zależy gdzie jest konto bankowe oprócz Skarbnika ktoś jeszcze podpisuje – burmistrz, wice, sekretarz? Ktoś wie komu i za co płacimy zanim będzie „wyślij”?

 3. …chućpą I bezczelnym złodziejstwem. Puszczykowianie! Oni muszą to nam ODDAC! Odwołajmy ich I
  …r o z l I c z m y !

 4. Tak na marginesie to nie wiem na ile skarbnik „jest z Dopiewa” (poza tym, że tam też jest (był?) skarbnikiem. Jego rodzice mieszkają w Puszczykowie.

  1. Sam skarbnik twierdził że tu mieszkała jego babcia. O rodzicach nawet on nie wspominał że tu mieszkają. Więc w to raczej nie wierzę. W każdym razie on mieszka poza Puszczykowem, tam płaci podatki a i nas bierze kasę z naszych podatków. A po robocie Puszczykowo i problemy które ekipa Balcerka tworzy zostawia i jedzie do siebie. Jak Balcerek wybory przegra to i on zniknie z Puszczykowa. A problemy zostaną z nami.
   Dosyć ekipy Balcerka.

    1. A gdyby moi rodzice mieszkali w Londynie , to bez względu na miejsce mojego zamieszkania mógłbym nazywac siebie londyńczykiem…? No błagam… Panie skarbniku , no nie tak nachalnie , prosimy… 😉

   1. z tego co słyszałem skarbnik miał i chyba nadal ma działkę na górnym Puszczykowie, dlatego tam nie będzie marketów

    1. Bardzo zorientowana. Niedobrze mi się robi od tych komentarzy. Byle komuś dowalić, wylewanie żółci na prawo i na lewo. Przejedź się kobieto – albo jeszcze lepiej idź piechotą – na stare Puszczykowo, sama zobaczysz (a na pewno poczujesz w nogach) jaki tam raj (Np. tutaj: http://forumpuszczykowo.pl/co-to-za-halda-rosnie-na-gornym-puszczykowie/). Ten cały skarbnik najwyraźniej w wiecie JEST z Puszczykowa, skoro 1. jego babcia była z Puszczykowa 2. jego rodzice mieszkają w Puszczykowie 2. ma działkę na Starym Puszczykowie. Ale nie, stado papug w kółko swoje. Skarbin z Dopiewa i tragedia narodowa bo chcą market postawić. A większosć tych napalonych mieszkańców nawet Puszczykowa nie zna.

     1. Taa, skarbnik to fany gość, uczciwy, bardzo kontaktowy, rozmowny, serdeczny, niezwykle sympatyczny i swój gość.

     2. Pan Kamiński od 15 lat mieszka w Puszczykowie ale balcerki twierdzą, że z Puszczykowa nie jest. Skarbnik mieszka i płaci podatki w Dopiewie a balcerki piszą, że jest z Puszczykowa. Gdzie tu logika?

   2. A może radnych sprawdzimy, bo powinni chyba być mieszkańcami Puszczykowa skoro decydują o naszym mieście.

 5. Gratulować. Wielkie brawa! Sami sobie wybraliście tego Dyzmę, drodzy Puszczykowianie. Ostatnia scena, gdy Żorż demaskuje karierę I jej bohatera jak nic się nadaje na podsumowanie tej sytuacji.

  1. Mieszkańców Puszczykowa zachęca się do płacenia podatków w naszym mieście.
   Mamy prawo wiedzieć, którzy urzędnicy miejscy płacą tutaj podatki, a którzy nie.
   Nie może być zgody na to, by mieszkańcy innych gmin wymyślali nam markety, likwidację ścieżek rowerowych, wycinanie lasu, tunele, poszerzane ulice kosztem prywatnych posesji,i Bóg raczy wiedzieć , co jeszcze przyjdzie im do głowy, a potem wracali do siebie / np. do Dopiewa/ i w ciszy, słuchając śpiewu ptaszków, odpoczywali po „ciężkiej pracy” w Puszczykowie.

 6. Drodzy wyborcy-mieszkańcy!Tolerujecie tą ekipę 8 lat,nic nie zrobiliście tak naprawdę skutecznie żeby ich odsunąć od władzy i obawiam się że ponownie nic nie zrobicie.Nie narzekajcie więcej albo włącznie się aktywnie bo inaczej następne 4 lata będą jeszcze gorsze gdyż zasłużyli miasto do katastrofalnych rozmiarów i dalej będą to robić . Tłumaczenia pp.Balcerka i Łoździna że wszystko jest w porządku są tylko mydleniemiem oczu i trącą kreatywną księgowością.

 7. Ciekawe jaką premię otrzymała Pani architekt miejska szara eminencja ,główna wykonawczyni i”mózg”pomysłów burmistrza i jego ekipy.Bez jej wiedzy jak wyprowadzić w pole mieszkańców przy opracowywaniu planów niewiele mogliby wskórać!
  A propos :Gdzie są oświadczenia majątkowe radnych miasta?

  1. A ja mam nadzieję, że ta pani „architekt” zakończy wkrótce po wyborach swoją szkodliwą działalność dla Puszczykowa.
   Może przeniosą ją gdzieś dalej , np. do Dopiewa?

 8. Czy jeden z radnych puszczykowskich, który ostatnio zrezygnował z funkcji pełni ją dalej? A chyba pełni, co wynika z listy radnych na tablicy ogłoszeń przed Urzędem Miejskim. Wciąż tam widnieje… Czy o takich technicznych sprawach muszą myśleć mieszkańcy? Czy wymiana listy-wydrukowanie aktualnej jest aż tak trudne i czasochłonne?

  1. Dla nich wszystko jest trudne z czego nie ma kasy, np strona internetowa. Jest rozkład autobusowy, nie można go, czy wydrukować. Gdy powiększa się aktualny, to wyskakuje przedawniony.

 9. Zero rzeczowej dyskusji. To forum przerodziło się w ściek dla wszystkich „zorientowanych” – nowa odmiana „życzliwych”. Pana skarbnka nie znam na oczy nie widziałam i nic mnie on nie obchodzi. Ale powinien pan, panie Krzysztofie, to forum po prostu zamknąć. Niech wszyscy zorientowani i wtajemniczeni coś zrobią zamiast pluć na wszystkich i wszystko, bezpiecznie w kapciach przed komputerem. Rzyg.

  1. Do hm: nie ma obowiązku czytania Forum,uniknie się wówczas zaburzeń zdrowotnych.Proszę się zatem oszczędzać i nie zamartwiać.

  2. Chętnie z hm rzeczowo podyskutujemy . Wystarczy tylko przestać wylewać ścieki i inne mało przyjemne zapowiedzi własnych płynów na Forumowiczów, a zacząć dokonywać rzeczowych wpisów. Źle świadczy o hm fakt, że nie widział skarbnika na oczy. Czyżby zainteresowanie sprawami miasta ograniczał jedynie do wchodzenia i plucia na Forum bezpiecznie w kapciach przed komputerem?

 10. Jak słychać na mieście Pan Krzysiu został zneutralizowany, a Pani Agatka przejęła inicjatywę. Ciekawe kiedy poznany dane kandydatów na radnych. Na razie wiadomo, że Pan Leszek wchodzi za Panią Dorotkę. A co do innych to nie ma:D:D:D Penie nie mają ochoty się kompromitować.

  1. Pan Leszek za panią Dorotkę? Wchodzi? Zara,zara! W tym okręgu są znacznie lepsi kandydaci do RM. Panie Krzysztofie, proszę się nie spieszyć z kandydatami, bo znów se Pan strzeli w stopę jak z Krzyżańskim! Pan myśli, że Pobojewski to taki miły dla Pana bezinteresownie? On ma plan POlityczny.On Pana ogrywa, ma cel.

   1. Wydaje mi się, że pan Pobojewski zamierza jedynie przywrócić zaburzony od wielu lat spokój w Puszczykówku. Właściwie spokój został zaburzony TYLKO w jednym okręgu Puszczykówka. Pechowo obydwoje w nim mieszkamy. Jeśli pan Pobojewski będzie kandydował na stanowisko radnego naszego miasta, oddam na niego swój głos.

    1. Nie, spokój został zaburzony w całym Puszczykowie. O Ratajskiego, Fiedlera pani zapomniała ? A o Klasztornej ? O 430 ? A Szpital, Niwka, Grobla ? A powiększanie długu ? A demontaż kultury ? A koniec Eco Rondo ? A nasyłanie komorników ? A ile jest nieujawnionych zamiarów na kolejną kadencję ?

     1. Zdania nie zmieniam, walka o spokój w moim okręgu trwa, zagrożenia wynikające z istnienia dwóch dużych działek pod inwestycje (Moniuszki, teren po p.Bolewskim), zwiększenie ruchu samochodowego związanego z wspomnianymi inwestycjami, zwiększenie częstotliwości i tak często opuszczanego szlabanu (kolej metropolitalna), maszt…mój okręg potrzebuje osoby, która potrafi powiedzieć NIE, nagłośnić problem, zorganizować protest…

    2. Proszę dać sobie spokój z panem Pobojewskim. To nie jest poważny człowiek. Jeśli ma Pani wątpliwości co do mojej racji proszę zainteresować się jego zachowaniem na pierwszym spotkaniu burmistrza i zaproszonego przez niego projektanta z mieszkańcami oraz ocenić bzdury, które wypisywał w kolportowanej ulotce dla poparcia swoich tez.

   2. Z moich obserwacji wynika że Pan Pobojewski walczy tylko o swój własny fyrtel,a gdyby mógł to problemy tam wynikające przerzuciłby na mieszkańców z innych rejonów.Jak sam mówi mieszka tutaj dopiero drugi rok i nie zna miasta, ani jego problemów jako całości i jego mieszkańców.Niestety sądzę że nie są one dla niego tak ważne tak jak jego zagroda .Szkoda bo gdyby miał tyle determinacji dla problemów całego Puszczykowa. jak dla osobistych to przydałby się miastu. Obserwując go i słuchając co mówi jak takiej kandydaturze mówię zdecydowanie NIE!

    1. co ty bredzisz, człowieku???
     P.Pobojewski zaangażował się w protesty przeciwko tunelowi oraz marketowi – bo faktycznie dotyczy to również jego otoczenia .
     Czy ma spacerować po mieście i dopytywać jakie bolączki maja mieszkańcy??? HELOŁ, czy to przypadkiem nie jest zadanie burmistrza, a nie zwykłego mieszkańca walczącego o komfort w swojej okolicy?
     Czy tobie coś się nie podoba w otoczeniu? Może jakaś planowana w sąsiedztwie inwestycja? Tak? To co zrobiłeś w tej sprawie? Zaprotestowałeś? Przyłączyłeś się do jakiegoś protestu z otwartą przyłbicą i podpisują się imieniem i nazwiskiem?
     Jeśli nie – to przestań ujadać na tych, którzy coś próbują poprawić i zajmij się czymś konstruktywnym, trawę skoś ( byle nie w niedzielę 😉 , grilla zrób , itp. – może to jest szczyt twojej aktywności , ale takie twoje prawo .
     Natomiast rozliczać ludzi , aktywnych mieszkańców i społeczników BĘDZIESZ MIEĆ PRAWO , jeśli staną się urzędnikami opłacanymi z naszych podatków ( bo płacisz podatki w Puszczykowie, mam nadzieję…) , zamilcz więc , bo się tylko ośmieszasz.

     1. Jeśli mógłbym, to chętnie zagłosowałbym za takim kandydatem, jak pan Pobojewski. Mam do niego zupełne zaufanie.

     2. Pański komentarz potwierdza moją wypowiedź.Nie mówię o zwykłym mieszkańcu Panu Pobojewskim który ma jak najbardziej prawo do walki o swój dom ale o ewentualnym kandydacie do rady miasta .Cenię jego opór,ale tu nie wystarczy tupanie nóżkami.Trzeba rozwiązań dla wszystkich mieszkańców,nie tylko dla siebie.A te przyjdą jak wygra obecny układ w mieście i w starostwie.Znowu wróci tunel i wysoka zabudowa przy szpitalu tak jak wrócił market który musi mieć teraz dogodny dojazd.Zostało to odwleczone w czasie na okres wyborów a nie dlatego że mieszkańcy to wywalczyli.Kto wie ten rozumie ten mechanizm.i grilowanie to nie jest moja aktywność i nie bredzę tylko wiem.
      A jak Kazio myśli czy Pan Pobojewski mieszkający wcześniej na Czarnokurzu cieszyłby się z tunelu gdyby nadal tam mieszkał?

   3. Radna Agata chodzi na protesty KOD-u. To środowisko silnie zbudowane na PO_KOD-zie. PiS to taka przystawka, która ma głosować

    1. Proponuję wielką politykę pozostawić politykom. A my zajmijmy się drobnymi puszczykowskimi sprawami: choćby brudnymi ulicami czy uspokojeniem ruchu.

 11. Nie od dziś wiadomo że działają płatni hejterzy, ma ich każda partia polityczna. Kto ma pieniądze ten ma hejterów. Czy w walce o władzę w poznańskich gminach tak nie jest ?
  Zajmują się głównie personalnymi napaściami w stylu pan Kamiński to frustrat bo nie wygrał wyborów a pan Balcerek to wuefista i rządzi Dopiewo; aktywność tych hejterów nie ma ani stylu, ani formy, ani treści; bo gdyby choć byli dowcipni ale są prymitywni

  Dziwię się że redakcja forum pozwoliła sobie zejść do tak niskiego poziomu

  1. wuefista? hahah Pan Balcerek z całym szacunkiem dla rencistów, ale kandydował jako bezrobotny i takie miał dane w oświadczeniu majątkowym – wybraliśmy sobie mistrza zarządzania 🙂

  1. To dmuchaj pan. Faktem, że tak się dać ograć przez Krzyżańskiego, to bolało nas wszystkich I boli do teraz. To wyjątkowa „persona „. Pan myśli, ż KJK tego nie wie?

 12. Drabina Macieja Krzyżańskiego:

  – Dariusz Urbański „Głos Puszczykowa”,
  – Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa,
  – Zielone Puszczykowo,
  – Odświeżmy Puszczykowo,
  – Rada Miasta i przejście na stronę burmistrza,
  – KOD (sympatyzuje od niedawna)

   1. Zgadza się, jest za , a nawet przeciw. Jest w stanie zadowolić każdego wyborce, a o to przecież chodzi , Prawda ?

  1. ,,Byle do przodu!; 3 lipca 2018
   Drabina Macieja Krzyżańskiego:

   – Dariusz Urbański „Głos Puszczykowa”,
   – Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa,
   – Zielone Puszczykowo,
   – Odświeżmy Puszczykowo,
   – Rada Miasta i przejście na stronę burmistrza,
   – KOD (sympatyzuje od niedawna)”
   – kolej na Aeroklub Puszczykowo.

   Ten i jeszcze inny młody człowiek wspinają się jak szybowce. Najpierw wyciągarka albo samolot holownik a potem szukanie kominów termicznych które wznoszą szybowiec do góry, co raz wyżej i wyżej. Problem jest tylko w tym że bez odpowiedniego przygotowania na zbyt dużej wysokości traci się przytomność z braku tlenu i wtedy, … nura do ziemi. Jednemu już się to przytrafiło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.