Wszyscy korzystający z rowerów na ulicy Poznańskiej wiedzą, że ścieżka rowerowa na tej ulicy, jest mało dla rowerzystów przyjazna. Wąska tak, że jadąc nią łatwo zahaczyć czy to pieszych z jednej, czy samochód z drugiej strony. Mankamentów można wymieniać sporo, ale ostatnio coś jednak się poprawiło. Obniżono krawężniki przy wszystkich przejazdach przez jezdnie dochodzące do Poznańskiej. Dzięki temu jadąc rowerem nie trzeba będzie się obawiać, że „odbijemy się” od zbyt wysokiego krawężnika. Niższe krawężniki to również dobra wiadomość dla wszystkich poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wszystkich powożących maluchy w wózeczkach dziecięcych.

Ulica Poznańska bardziej przyjazna dla rowerzystów

To bardzo dobra wiadomość i prosić możemy tylko o kolejne podobne udogodnienia również na innych ulicach. Te z pozoru drobne sprawy najczęściej utrudniają nam życie.

K.J.K.

Fot. Marek Błajecki

Komentarzy: 2 o “Ulica Poznańska bardziej przyjazna dla rowerzystów

  1. Bardzo fajnie, że wreszcie ktoś o tym pomyślał. Jednak zwracam uwagę na kilka istotnych problemów dot. rowerzystów poruszających się drogą rowerową przy ul. Poznańskiej. Mianowicie gałęzie drzew w które można uderzyć głową, krzaki wrastające w ścieżkę rowerową ( chodnik), co go automatycznie zmniejsza. Kuriozum jakie tu występuje to ni to przejście dla pieszych ni to przejazdy rowerowe. Połączenie znaków poziomych P-10 i P11(ROZPORZÑDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWN¢TRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 lipca 2002 r.w sprawie znaków i sygnałów drogowych) NIE PRZEWIDUJE TAKICH ZNAKÓW. Nie wiem kto to wymyślił, wydał zgodę i odebrał taka fuszerkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.