Poniższy tekst ukazał się na Blogu dla Puszczykowa prowadzonym przez pana Macieja Krzyżańskiego, który jest radnym miasta Puszczykowa:

Blog dla Puszczykowa liderem wśród stron o Puszczykowie

Maciej Krzyżański*

Blog dla Puszczykowa ma już ponad rok. W tym czasie na jego łamach zostało opublikowane wiele artykułów na temat spraw aktualnie dziejących się w Puszczykowie oraz na temat historii naszej miejscowości. Na publikację artykułów zdecydowali się działacze społeczni. Strona na portalu społecznościowym Facebook notuje wyświetlenia na poziomie 20 tysięcy tygodniowo. Blog dla Puszczykowa na Facebooku polubiło już blisko 1,5 tysiąca osób, co jest najlepszym wynikiem wśród stron o Puszczykowie. Notuje również największą ilość reakcji, polubień i komentarzy, która osiąga poziom 566 tygodniowo. 

 

Tutaj umieszczono zestawienie stron na Facebooku

Drugie w zestawieniu stron o Puszczykowie jest Zielone Puszczykowo, które w czerwcu 2015 roku oficjalnie zakończyło swoją działalność. Był to projekt w którym aktywnie brałem udział od 2012 roku. Jednakże z czasem wyczerpało swoją formułę. Zniszczyła je próba upolitycznienia w barwach Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof J. Kamiński zaczął publikować artykuły, które brzmiały jednoznacznie retoryką PiS-owską. Przykładem może być tytuł artykułu „Burmistrz Andrzej „Nic nie mogę zrobić” Balcerek”, które jasno nawiązuje do hasła Jarosława Kaczyńskiego Donald „nic nie mogę Tusk”. Upolitycznianie „Zielonego Puszczykowa” było dla mnie nieakceptowalne, gdyż dla mnie działalność samorządowa jest bezpartyjna. 

 Trzecie w zestawieniu jest profil miasta Puszczykowa, które ma już blisko 1,3 polubień na Facebooku. Na profilu publikowane są najnowsze informacje o mieście, niekiedy bardzo użyteczne np. o zamknięciu przejazdów kolejowych w Puszczykowie i Puszczykówku. Strona ta bardzo dynamicznie rozwija się, przez co jest wzorem dla innych miast i gmin w Polsce, na wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. 

 Czwarte w zestawieniu jest Forum Puszczykowo, które jest projektem komercyjnym Krzysztofa J. Kamińskiego. Właściciel strony w czerwcu 2015 roku wysłał nawet do radnych „Umowę o Świadczeniu Usług Reklamowych”. Czemu miała służyć? Radni mieli zapłacić za dobre pisanie o swojej działalności? Nie wiadomo.  Jak wynika z umowy, Krzysztof J. Kamiński prowadzi działalność gospodarczą pod firmą „Kalinex” z siedzibą w Poznaniu. Warto teraz zapytać czy płaci podatki z tej działalności w Puszczykowie? Forum Puszczykowo jest prowadzone w retoryce spisku. Najśmieszniejsze są dziwne nagłe skoki polubień na stronie, które można zaobserwować w nocy. Autorzy mimo że, są praktycznie cały czas nie obecni na posiedzeniach komisji i Sesji, piszą artykuły na temat decyzji tam podejmowanych. Niekiedy odbiegają one mocno od rzeczywistości. Krzysztof J. Kamiński powiedział mi kiedyś, że będzie krytykować wszystko i wszystkich.  Z moich obserwacji wynika, że jest osobą o skłonnościach dyktatorskich. Przy tym nie ma talentów do zrozumienia Puszczykowa. Czy jego celem jest osiągnięcie po trupach, stanowiska burmistrza? O tym przekonamy się w 2018 roku.  Forum Puszczykowo nie ujawniło składu redakcji. Czy obawiają się zamachu?

 Piąta w zestawieniu jest strona Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej, która jest prowadzona mało profesjonalnie. Przekazuje pewne ograniczone informacje na temat Puszczykowa. 

 Ostatnią stroną o Puszczykowie, jest profil Aktywne Puszczykowo. Strona ta jest prowadzona merytorycznie i wnosi pozytywny dyskurs do puszczykowskiej debaty publicznej, mimo, że ma bardzo mało polubień. 

 *Maciej Krzyżański – redaktor Bloga dla Puszczykowa

Autor: Maciej Krzyżański 12:16 

 

Tekst powyższy, choć tytuł nie sugeruje, w znacznej części dotyczy jak widać mojej osoby.  Choć krótki, jest pełen pomówień i insynuacji.   Dlatego bardzo proszę, publicznie, aby pan Maciej Krzyżański skoro publikuje takie informacje, publicznie odpowiedział na następujące pytania:

 1. Na jakiej podstawie twierdzi, że popularny blog Zielone Puszczykowo został zniszczony przez czynione rzekomo przeze mnie próby upolityczniania go „w barwach Prawa i Sprawiedliwości”?  Proszę o dowody.
 2. Pan radny pisze, że zacząłem tam publikować artykuły, które „ brzmiały jednoznacznie retoryką PiS-owską”. Proszę o podanie jakie to były artykuły, albo o przyznanie, że to tylko jego bezpodstawna insynuacja.
 3. Wreszcie na jakiej podstawie twierdzi, że przyczyny zawieszenia  działalności  przez blog Zielone Puszczykowo były inne niż opisuje to właściciel bloga – pan Marcin Muth w swoim ostatnim artykule pt. „Koniec”?   http://zielone-puszczykowo.blogspot.com/2015/06/koniec.html  Proszę o dowody, skoro uważa, że to moje działania sprawiły zawieszenie bloga.
 4. W czerwcu 2015r. wysłałem do części radnych pismo z omyłkowo załączoną umową dot. reklamy. Natychmiast po zorientowaniu się o  tej pomyłce do tych radnych wysłałem mail z przeprosinami i informacją o pomyłce.  Również pan radny Krzyżański otrzymał takiego maila z informacją o pomyłce i przeprosinami.  Na jakiej podstawie dziś sugeruje w pytaniu, że  opinie o pracy radnych wyrażane przeze mnie czy zamieszczone na stronie Forum Puszczykowo, są uzależnione od zapłaty?   Proszę o dowody, albo o przyznanie, że są to tylko jego insynuacje, które mają za zadanie zdyskredytowanie Forum Puszczykowo.
 5. Pan radny pisze, że Forum Puszczykowo prowadzone jest „w retoryce spisku”. Proszę o przykłady i dowody, kiedy pisaliśmy o spiskach lub o przyznanie, że są to tylko jego bezpodstawne insynuacje.
 6. Proszę o dowód na rzekome moje stwierdzenie, że będę „ krytykować wszystko i wszystkich”.   W przypadku braku dowodów, proszę pana radnego o przyznanie, że są to jego bezpodstawne insynuacje.
 7. Pan radny Krzyżański pisze, o swoich obserwacjach z których wynika, że mam „skłonności dyktatorskie”. Szkoda, że nie zgłaszał takiej uwagi, kiedy startował w wyborach z mojego komitetu wyborczego.  Ale chętnie dowiem się na czym owe skłonności polegają więc proszę o dowody lub przyznanie, że są to bezpodstawne, oczerniające mnie insynuacje.
 8. Pan radny zapytuje, a w pytaniu zawarta jest sugestia, jakobym „po trupach” dążył do osiągnięcia stanowiska burmistrza. To bardzo ciężkie oskarżenie!  Proszę więc pana radnego Krzyżańskiego o dowody: czy wie o tym, że kogoś zabiłem, albo czy ma informacje o takich moich zamiarach.  Jeśli posiada taką wiedzę, powinien równocześnie bezzwłocznie zgłosić ten fakt prokuraturze.

Pan Krzyżański startował z mojego komitetu wyborczego i znalazł się w radzie miasta.  Nic złego mu nie uczyniłem i nie wiem skąd ten atak na mnie i Forum Puszczykowo.   Do insynuacji dotyczących prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej, płacenia podatków, poglądów, braku talentów etc. nie chcę się nawet odnosić, bo są to moje prywatne sprawy.   Panu radnemu Krzyżańskiemu przypominam tylko, że w przeciwieństwie do niego nie pełnię żadnej funkcji publicznej, nie pobieram wynagrodzeń ze środków publicznych, więc wszystkie te kwestie są moją prywatną sprawą.  On jako radny nie powinien ingerować w prywatne sprawy mieszkańców.

Gdyby tego typu atak na moją osobę i Forum Puszczykowo był autorstwa prywatnej osoby, nie byłby przeze mnie upubliczniony.  Niestety pan radny publicznie mnie w sposób niegodny pomawia i próbuje zdyskredytować. Tak nie godzi się postępować radnemu.  Ten atak na moją osobę i Forum Puszczykowo mam nadzieję, że zostanie właściwie ocenione przez jego wyborców.

Czekam na odpowiedzi od pana radnego Macieja Krzyżańskiego .

 Krzysztof J.Kamiński

fot. Zielone Puszczykowo

Ps. Grafiki z zestawieniem stron na facebooku nie publikuję, gdyż  nie ma to znaczenia w sprawie zachowania pana radnego.

Komentarzy: 53 o “Pomówienia i insynuacje Macieja Krzyżańskiego – radnego miasta Puszczykowa

 1. Hm,radny Krzyżański (…).Ci wszyscy, którzy wchodzą na jego stronę powodują niestety wzrost buty u tego młodego, źle wychowanego człowieka. Tyle w nim dobrego, co złego. Źle to rokuje na przyszłość.

  1. Od dłuższego już czasu mam wrażenie, ze cokolwiek dobrego dzieje sie w Puszczy – dzieje się za spraw tego Pana. Ni cóż swoim tekstem pokazał jaki jest jego faktyczny poziom kultury

 2. Panie Radny Krzyżański to, co Pan wyprawia to po prostu skandal. Dla oceny Pańskiego zachowania trzeba by użyć bardzo brzydkich słów, ale darujmy sobie tego na tym ‚FORUM”, które jest prowadzone w sposób wyważony i kulturalny. To dobrze, że jest lokalne medium piszące o sprawach, które dotykają wielu mieszkańców, takich jak markety pod domami sąsiadów ,42 -metrowy maszt z bezpośrednim negatywnym oddziaływaniem na ludzi, problemy mieszkańców szpitalnego boku, kontrowersyjne paskudne ekrany itd. itp.
  Poglądy polityczne nie mają tu znaczenia, nie pytam o to, ani Pana, ani Pana Kamińskiego. Mam swoje własne .Dla mnie mieszkanki Puszczykowa ważne jest to ,co dzieje się w moim mieście, w moim otoczeniu.
  Od dłuższego czasu, Panie Radny, ma Pan u mnie „minus”, dzisiaj zamienił się on w czarną wielką krechę”

 3. Czy Radny Krzyżański jest członkiem Platformy Obywatelskiej i kolegą klubowym G.Schetyny, E.Kopacz, ,…, J.Grabkowskiego, A.Fiedlera, R.Grupińskiego i innych Obywateli? Bo w kategoriach bardzo szeroko rozumianej normalności taka wypowiedź dała by się jakoś wytłumaczyć. Czy ktoś może udzielić w tej sprawie odpowiedzi?

  1. Można powiedzieć: niestety.Ale myślę że nie ma tego dobrego co by na dobre nie wyszło.Mam nadzieję.

 4. Panowie, robicie obydwoje bardzo dobra pracę, obydwoje w najlepszym kierunku angażujecie się w to co dobre dla Puszczykowa i po co teraz takie stany emocjonalnie, zupełnie nie budujące… Po co to… ? Czy czasu, czy negatywnych emocji, czy wiosny nie żal Panom na pisanie tych elaboratów publicznych do siebie… na siebie… ? Osobiście jestem wdzięczna za dobra robotę i Panu Krzyżańskiemu i Panu Kamińskiemu i dlatego kiedy to czytam, to żal że doszło do takiego spięcia, czy nie dałoby się go po prostu teraz wypauzować tego konfliktu a nie brnąć dalej …? Pozdrawiam serdecznie Joanna

  1. Pani Joanna nie rozumie? To nie problem co robi ten czy inny młody człowiek który w tym kraju szuka dla siebie zajęcia, jak najlepiej umie i jak najlepiej dochodowego. To problem z tymi co ich inspirują. tfu za górnolotnie powiedziane, szczują. Problem jest z tymi co się urządzili i nie zamierzają się z innymi dzielić.

 5. Kandydaci na radnych powinni przejść badania lekarskie,przynajmniej niektórzy.Tak dla pewności naszeji ich bezpieczeństwa.

 6. „Działalność samorządowa jest bezpartyjna.” Ale huzia na PiS. I peany na cześć KOD na blogu. (…)Czy radny jest wnukiem komunistycznego naczelnika? To dopiero był samorząd, kumitetowy. Czy dziadek był partyjny? Może historyk miasta coś o tym napisze?

 7. Jestem obywatelką gorszego sortu.
  Będąc więc kobietą praworządną, nie mogę nie zaprotestować, gdy w przestrzeni publicznej dochodzi do pomówień i insynuacji. Napaść radnego na pana Kamińskiego jest rzeczą niedopuszczalną, a w tym konkretnym przypadku po prostu krzywdzącą i pozbawioną wszelkich podstaw.

  1. Zdziwiła by się Pani Jolita kto sympatyzuje z PIS-em, poza znanymi obywatelami jak na przykład M.Morawiecki, J.Zelnik i cały ten Instytut Sobieskiego. Pewnie nie do wiary że PIS może popierać (warunkowo) osoba nie nosząca mohera na łbie, nie chodząca do kościoła i dopuszczająca aborcję, a tak jest. Bo dziś nie trudno zostać pisowcem, wystarczy tylko nie żarliwie go nienawidzić i tylko zastanawiać się w towarzystwie: a może oni w niektórych sprawach mają rację? Nie wy z KOD – u forsujecie czarno-biały podział, nie ma miejsca na neutralność i emocjonalny dystans. Was z tym KOD-em po prostu oszołomiło!
   Ja rozumiem protesty ludzi związanych interesami z minioną władzą koalicji PO PSL, rozumiem antypatię ‚elity” do PIS jako pijarsko wykreowaną partią symbolizującą niższą klasę społeczną.
   Ale nie rozumiem co się stało z takimi osobami jak Pani Jolita, którzy przez całe lata publicznie, szlachetnie zmagali się ze skutkami autorytarnego zarządzania naszym „heimatem” przez grupy interesików szerokiego zaplecza koalicji PO-PSL. A wiadomo że KOD jest w istocie „córką-spółką” tejże byłej koalicji. To jest więc tak jakby teraz Pani Jolita protestowała przeciw sobie, przeciw swojemu dziełu, przeciw SPP i Kurierowi Puszczykowskiemu, przeciw zrównoważonemu rozwojowi, etc.
   Polityka stała się jednostronna i skrajnie emocjonalna ale dlatego że z danymi partiami utożsamiacie swoją pozycję społeczną. A tak być nie powinno. Partie poinny być traktowane jak figury na szachownicy życia jak halsy w kursie na wiatr, raz lewy hals raz prawy, żeby zawsze do przodu. Jeśli tak nie jest to jest niestety wygraną pijarowców, tych rzemieślników Lucyfera, to jest wygrana Lisa Witalisa.
   .
   A co do naszego młodego lisa Telesfora Farbowanego, daliście mu kredyt zaufania. Szlachetnie!
   Ale daliście się ponieść pozytywnym emocjom, wręcz egzaltacji jego społecznej bezinteresowności.
   I za nic nie chcieliście się zastanowić, jak to może być że tak młody człowiek może bez zmrużenia raz składać ofertę i napadać na Kuriera z Głosu później bez zahamowań z Kuriera na Głos, żeby zaraz później z Zielonego na Burmistrza i Starostę razem z Krzysztofem, i żeby teraz razem z RAZEM DLA PUSZCZYKOWA na Krzysztofa …
   A czy Rada Puszczykowa nie zamierza jakoś zdyscyplinować Radnego? Czy uważa że takie zachowanie przystoi Radnemu? Wszystko jest w porządku? Taki styl pełnienia mandatu będzie odtąd uznany za normalny?

 8. Panie Krzysztofie!. Na swoim Forum krytykuje Pan wszystko to co dzieje się w Puszczykowie. Prowadząc Forum stał się Pan osobą publiczną. Niech więc publiczność się dowie, że płaci Pan podatki w Poznaniu. Wyjątkowa forma miłości do Puszczykowa.

  1. Mianuję siebie adwokatem przyzwoitości:
   1. Pan K.Kamiński został osobą publiczną nie przez uzurpację a przez wolny i nieprzymuszony wybór grona SPP i Zielonego Puszczykowa na kandydata na Burmistrza. Do tego grona należał Pański syn Maciek Krzyżański. Pański syn wtedy otoczony był troskliwą opieką merytoryczną i organizacyjną SPP, M.Mutha i K.Kamińskiego, często razem pisali teksty. Im zawdzięcza mandat Radnego.

   2. Pan K.Kamiński konsekwentnie prowadzi swoją politykę niezgody na sposób zarządzania miastem przez Burmistrza A.Balcerka ale jego krytyka ma poziom bo jest merytoryczna to znaczy że tezy poparte są przykładami, faktami.
   3. Nie ukrywa że chce zostać Burmistrzem i jak każdy obywatel ma do tego równe prawo.
   Wy mu zdaje się chcecie odebrać to prawo. Burmistrzem Pan A.Balcerek dożywotnio nie będzie więc ktoś go kiedyś zastąpi. Czy to będzie może Pan K.Kamiński, nie wiadomo, ale wykluczyć nie można.
   >
   Życzyli byśmy sobie , my mieszkańcy, żeby to była osoba czująca specyfikę tego miasta, osoba silnego charakteru ale koncyliacyjnego, niepodstępna, niefałszywa, niebrutalna, wyrozumiała, tolerancyjna, mądra, wrażliwa, słowem ideał.
   <
   4. Nie ma dowodów że Pan K.Kamiński i tajemnicza Redakcja krytykuje wszystko co się dzieje w mieście. Oni mówią o niektórych sprawach które według ich zdobytej wiedzy na ten temat są co najmniej wątpliwe. Winniśmy im wszyscy podziękowanie za ten trud. Przedtem robili to inni, włącznie z Panem A.Balcerkiem na czele jak był w opozycji do Burmistrz M.Ornoch-Tabędzkiej.
   5. Forum Puszczykowa jak Pan P.Krzyżański zdobędzie się na policzenie artykułów w większości afirmuje pozytywne zjawiska.
   6. Skąd Pan wie że K.Kamiński nie płaci podatków w Puszczykowie? Ryjecie ludziom w ich prywatnych sprawach ? Swoim wyborcom też ? Najbliższym Sąsiadom też ?
   7. ???

   1. Maciej zawdzięcza ten mandat przede wszystkim swojej ciężkiej pracy. Afirmowanie pozytywnych zjawisk na Forum? Chyba tylko przyrodniczych. Nikt nie neguje tego,że Pan Kamiński może sobie startować na stanowisko Burmistrza. Pracę Macieja na rzecz miasta i kandydaturę na Burmistrza Pana Kamińskiego zweryfikują wyborcy. A to że Pan Kamiński ciągle atakuje wybranych legalnie Radnych i neguje ich pracę dostrzeże każdy. A głupie uwagi o ryciu komuś w prywatnych sprawach proszę sobie darować. Poza tym odwagi życzę i podpisywania się własnym imieniem i nazwiskiem. No chyba, że Pan Kamiński ma adwokatów tchórzy.

    1. Ciężko to dzięcioł wali w drzewo i górnicy fedrują na przodku. Jakby nie dobroć i szlachetność tajemniczych osób i G.Ozorowskiej i Marcina Mutha i Krzysztofa Kamińskiego to mogli byście sobie tylko na płocie wieszać teksty. Z tego nikt mandatu zaufania nie dostanie , jedynie chyba karny na wścibianie nosa w prywatne sprawy sąsiadów.
     Wam prawdopodobnie wkrótce będzie potrzebny autentyczny adwokat, na razie polecam swoje szlachetne usługi. Bo ja mam wielką wiarę w dobroć ludzką i namawiam was do zwrotu i powrotu na poprzednią drogę. Zieloną Drogę. Wtedy wszystko wybaczymy!

  2. rzeczywiście najważniejsze w tej sprawie jest to gdzie p. Kamiński płaci podatki. Niech Pan nie broni synusia

 9. Ale Pan Kamiński się tłumaczy, jak dziecko w piaskownicy. Łatwo krytykować otoczenie, co? Ale jak coś o mnie to oburzenie.
  Brawo Radny Maciej Krzyżański!

 10. Panowie Krzyżańscy metodę donosów już kiedyś przerabialismy.Pani Jolito : jako obywatel lepszego sortu dziękuję za „pryncypialną” postawę w stosunku do radnego Krzyżańskiego.Rokuje to dobrze.

  1. Panie Piotrze, a ja uważam, że Pański syn Maciej powinien jak najszybciej przeprosić pana Krzysztofa.

  2. A ja nie jestem dumny z takiego radnego.Mojego głosu już nie dostanie nawet gdyby przeprosił w co absolutnie nie wierzę

 11. To proszę się zachowywać tak, by i mieszkańcy Puszczykowa byli z państwa panie Piotrze i Macieju dumni. Na razie swoim zachowaniem sympatii w mojej rodzinie i wśród moich znajomych nie wzbudzacie.

 12. No to płacisz Pan Panie Kamiński te podatki w Puszczykowie czy nie bo czytając to forum często gęsto czytam „nasze podatki” a może powinno być jednak „wasze”

 13. A co was obchodzą podatki sąsiadów albo K.Kamińskiego? Urząd Skarbowy się tym zajmuje. Czy podatki A.Balcerka, gdy nie był jeszcze Burmistrzem, was obchodziły i czy jego bezrobocie dyskwalifikowało go do zajmowania się krytyką MOT? Dobrze że Kamiński ma firmę nie tu zarejestrowaną bo nie mają nad nim kontroli.
  Swoją drogą nie wyobrażam sobie aby na Burmistrza lub jakiekolwiek inne stanowisko kierownicze w Urzędzie lub Radzie miała kandydować osoba która nie udowodniła swej dojrzałości jako ojciec lub matka rodziny albo szef prywatnej albo państwowej firmy i to z długoletnim stażem. W dzisiejszych czasach chęć szczera nie robi z Nikodema oficera.

  1. Ano to mnie obchodzi że jeśli nie płaci podatków dla naszego miasta to z niego taki lokalny patriota jak ze mnie astronauta i myślę że nie powinien się wypowiadać w temacie marnotrawienia jego pieniędzy gdzie na każdym kroku można to zauważyć z tonu jego wypowiedzi.

   1. Co za bzdury Wojtek wygaduje. K.Kamiński chyba nie kombinuje bo ci co ryją w cudzych kartotekach już by to wynieśli, płaci podatki Państwu Polskiemu, gdziekolwiek to bez różnicy. Z podatków nie gminnych robione są drogi powiatowe w Puszczykowie i wszystko inne. Co za bzdurne twierdzenie że jak nie ma firmy w miejscu zamieszkania to nie może wypowiadać swoich osobistych ocen. Podatek za dom płaci w Puszczykowie. Nie zauważyłem u niego w ogrodzie KROWY ani obserwatorium astronomicznego ani czołgu zatem według tej bzdurnej logiki nie może zajmować głosu na temat rolnictwa, astronomii i obronności kraju ?
    .
    Pozytywny z tej wymiany komentarzy jest pisemny dowód że ujawniły się osoby które ryją w prywatnych sprawach sąsiadów. Będzie to pomocne przy ocenie kandydatów w najbliższych wyborach!

 14. Z tego komentarza zamieszczonego na Blogu dla Puszczykowa, cytuję: „Marcin Muth13 kwietnia 2016 01:28
  Macieju, gratuluję dobrych wyników bloga, ale muszę zwrócić uwagę, że niezbyt precyzyjnie opisałeś powody zamknięcia bloga Zielone Puszczykowo. Głównym powodem były moje sprawy rodzinne, a nie podziały wśród autorów i współpracowników. Być może, gdybym mógł się dalej zajmować blogiem, to udałoby się znaleźć odpowiednią formułę do pomieszczenia poglądów Twoich i Krzysztofa. Jak wiesz, mówiąc delikatnie, nie jestem fanem Prawa i Sprawiedliwości oraz ich działań i czasami nawet spieram się m.in. z Krzysztofem o te sprawy, ale w momencie zamknięcia Zielonego Puszczykowa to nie miało żadnego znaczenia. W ocenie poczynań burmistrza Balcerka byliśmy raczej zgodni, więc nie rozumiem skąd dziś taka interpretacja.”
  wynika porażająca rzecz, że Radny mija się z prawdą lub cynicznie manipuluje faktami i cudzymi stwierdzeniami. Można zadać sobie pytanie czy tylko ma to miejsce w przypadku personalnych napaści na Pana K.Kamińskiego, M.Błajeckiego i innych osób, czy ma to miejsce także w przypadku pracy nad sprawami miasta i społeczeństwa. Tytuł tego artykułu powinien po oświadczeniu Pana M.Mutha zostać uzupełniony i brzmieć: Pomówienia i insynuacje i kłamstwa ….
  Trzeba też skomentować rzekome wyniki bloga. Nie trudno jest sobie samemu ponabijać wejść i polubień!!! Rzeczywistym testem zainteresowania jest rubryka Komentarze. W tej kategorii Forum Puszczykowa zajmuje drugą lokatę po dawnym Zielonym Puszczykowie. Natomiast Blog dla Puszczykowa nie jest komentowany prawie przez nikogo.

  1. A może ktoś Krzyzańskiego wypuścił żeby redakcję Forum uciszyć?Albo też ślepa nienawiść,zawiść zalewa mu oczy?

 15. …i nie wiem też czy jest w radzie jakaś komisja etyki?Czy przewodnicząca rady nie powinna radnego przywołać do porządku?

  1. Waldku, pytasz czy to funkcjonariusz czy mitoman ? To bez znaczenia bo w jednym i drugim przypadku jest źle . Problem że oni nie mają jak się okazuje żadnych hamulców przyzwoitości.
   I jeszcze ojciec ci publicznie odpisze że jest dumny z syna! …?
   Jeszcze nie mają żadnej realnej władzy a już ryją sąsiadom w podatkach !!!!

 16. Maciej Krzyżański powinien przeprosić. Inaczej nie powinien już być wpuszczany do puszczykowskich domów, o których tak chętnie mówi i pisze.

 17. Przypominam o kodeksie Boziewicza. Zmaiast się wzajemnie obsrywać załatwcie to honorowo. Dla wielu jest to rozrywka[widać to po ilości wpisów], bo w końcu coś się dzieje w tym szarym jak ćpa mieście.

  1. Najważniejsze pytanie nie padło a brzmi tak: Skąd taka brutalna i bezprzyczynowa napaść Radnego RM Puszczykowa M.Krzyżańskiego na redaktora Forum Puszczykowa K.Kamińskiego ?
   Przecież ostatnią tematyką Forum była sprawa bloku i szpitala (…).

 18. Panie K.Kamiński ma Pan wykształcenie historyczne, mam pytanie. Czy dobrze rozumuję że w opracowaniu historycznym autor jeśli chce być brany na serio powinien podawać teksty źródłowe lub inne metody badań naukowych ? Mnie jako czytelnikowi pozwala to na uzyskanie potrzebnego zaufania że autor opisywanych historii po prostu nie zmyśla. Dodatkowo w ten sposób mogę prześledzić jego badawczy potencjał i na tej podstawie ocenić czy umie wyciągać właściwe wnioski z badań.
  Proszę o ewentualną odpowiedź.

  1. Jeśli praca ma charakter tekstu naukowego – tak. W przypadku publicystyki – nie jest to moim zdaniem konieczne.

 19. Typowe zwekslowanie z problematyki. Zamiast Krzyżański tłumaczyć się z nieeleganckich zachowań, Kamiński ma się tłumaczyć z tego, że ktoś go tutaj nazwał redaktorem. Dziś redaktorem nazywa się byle dziennikarzynę. To już bardziej to określenie pasuje do kogoś, kto moderuje stronę internetową, zamieszcza wiadomości i cudze teksty.

 20. Panie Macieju, niech się Pan czasem nie przejmuję grupką frustratów z niedoszłym szeryfem na czele. Wiadomo jakie są ich reżimowe sympatie.
  Z Pana bloga można się przynajmniej dowiedzieć co w naszym mieście się dzieje, a tu jedynie żółć, żółć i nienawiść…
  Tyle razy apelowałem o kulturę wypowiedzi na tym „forum” i miłość do bliźniego… ale jak grochem o ścianę.
  No ale cóż może jeszcze nadejdzie opamiętanie.
  Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie 🙂

  1. Przedruk,fragment początkowy:
   „Drodzy czytelnicy!
   Niektórzy ze zdziwieniem odnotują fakt, że na łamach Głosu Puszczykowa pojawia się tekst autorstwa Macieja Krzyżańskiego. Materiał ten trafił do mnie jakiś czas temu, ale skoro rozpoczęło się astronomiczne lato, a z tą właśnie porą roku artykuł wiąże historię Puszczykowa, grzechem byłoby go nie opublikować.
   Tekst ten, jak to ujął Maciej Krzyżański, trochę dyskredytuje Kurier Puszczykowski. Moim zdaniem także tych, którzy z idei Miasta-Ogrodu uczynili mit założycielski Puszczykowa. Swoją drogą ciekawe, Czy Maciej Krzyżański wciąż podziela zawarte w artykule poglądy, w końcu jest historykiem, czy też rzeczywistość polityczna zmieniła jego opinie. By nie być posądzonym o manipulację, materiał publikuję w takiej wersji jaką otrzymałem, bez żadnych skrótów.

   PUSZCZYKOWO MIASTO-OGRÓD CZY MIASTO-LETNISKO?
   …”

   To niech może mieszkaniec Puszczykowa odpowie kiedy to się wydarzyło, kto to napisał i w jakich okolicznościach. Proszę też odpowiedzieć który to już raz rzeczywistość polityczna zmienia jego opinie, i czy obecnie popierana opcja jest jeszcze aktualna, bo może nastąpiła już kolejna zmiana, wyborcy są ciekawi!

   1. Odpowiem innym cytatem „Mam nadzieje, że w przyszłości w Puszczykowie uchwali się plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwoli zachować wyjątkowy charakter naszej ukochanej miejscowości. Nie pozwólmy na niszczenie naszego spokoju i na zaprzepaszczenie dorobku przeszłości, dzięki, któremu tak dobrze nam się żyje w tej podpoznańskiej ostoi.” Nie będę wzorem przedmówcy trzymała Państwa w niepewności, autor cytatu apelujący o nie niszczenie naszego spokoju (sic!), to Maciej Krzyżański
    http://zielone-puszczykowo.blogspot.com/2012/11/puszczykowo-miasto-letnisko.html

    1. Lista osób dyskredytowanych i literatura takich twierdzeń jest tak długa że nie trzeba w tej sprawie zadawać sobie trud formułowania własnych opinii, wystarczy tylko sięgać do materiałów ogólnodostępnych i przypominać, jest tego tyle że starczy na dwa lata do wyborów samorządowych.

  2. Tak szczególnie z tego artykułu widać że radny pisze o sprawach Puszczykowa i pokazuje najwyższy poziom kultury. Gratulujmy sobie takiego radnego. Żenada która powinna skończyć się w sądzie.

 21. Nadużywanie funkcji radnego tj. „funkcjonariusza publicznego” jest po prostu nie na miejscu i ma swoje konsekwencje dla dobra wspólnego.
  Kropka.

  Społeczeństwo obywatelskie…?
  Później się dziwimy, że ludzie się nie garną do społecznej aktywności, zamiast swój potencjał zainwestować w lokalną społeczność izolują się i wolą pracować dla prywatnego biznesu, dlaczego? Muszą naprawdę być pozytywnie zakręconi, żeby w zamian za społeczne zaangażowanie otrzymywać garść jadu.
  Przedsiębiorczość też w oczy kole i przeszkadza… Naprawdę? Lepiej na zasiłku? Może i lepiej, nie oceniam ludzkich życiowych sytuacji. Sama byłam niejednokrotnie „raz pod wozem, raz na wozie”. Każdy ma potencjał i możliwości, a dobrych ludzi u nas nie brakuje w miasteczku.
  Czy w naszym kochanym Puszczykowie nie możemy się szanować i cenić? Zamiast wykorzystać ogromny potencjał to musimy się bawić w utrudnienie sąsiadom życia? Mało to mamy codziennych problemów życiowych, rodzinnych, zawodowych?
  Zawsze Puszczykowo ładowało moje, i nie tylko moje, pokłady pozytywnej energii, co nie przekreśla właśnie dbania o ten klimat, czasami krytycznie komentując rzeczywistość, bo jak komuś zależy do dba o każdy szczegół. Bardziej martwilabym się gdyby nie było osób, które dbają i czuwają nad porządkiem w naszym miasteczku.

  Przykre… to co się dzieje, ale może wiosna sprawi, że niektórym przyjdzie więcej energii do działania i naprawiania świata.
  Pozdrawiam,
  Iwona Janicka

  1. Zachowanie RADNEGO Krzyżańskiego znamionuje jego głupotę albo naiwność
   Kiedyś na służbie władzy(lub przyszłej władzy) był w.cz.pan Urbanowicz.Dziś za takiego robi p.Krzyżański.Niektóre jego teksty na jego stronie zakrawają na żenadę.Np. ten o piekarni p.Błaszkowiaka.
   Pani Iwono,proszę nie być naiwną.Life is brutal,zwłaszcza w Puszczykowie gdzie rządzi oligarchia binesowo-sportowa.Powinna pani o tym pamiętać!

   1. Wpis obywatela Puszczykowa /anonima/obserwatora/mieszkańca to prowokacja ! Nie odpowiadajcie! Na tym wpisie koniec tematu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.