W sobotę 3 listopada o godz.11.00, na Zielonym Targu w Mosinie przy ul.Farbiarskiej obok straganów pod wiatą, odbędzie się pokaz bezdymnego spalania węgla (metoda dot. także spalania drewna).

Serdecznie zapraszamy właścicieli kotłów węglowych starego typu, kotłów węglowych z dmuchawami, pieców kaflowych, pieców typu „koza” i kominków.

Prowadzący pokaz panowie odpowiedzą na Państwa wszystkie pytania dot. techniki spalania oraz udowodnią, że węglem można palić bez kopcenia.

Kolejny raz macie Państwo możliwość zrobić coś w kwestii poprawy jakości powietrza – zaproście swoich palących w piecach sąsiadów na pokaz, porozmawiajcie lub napiszcie kartkę z informacją i wrzućcie do skrzynki na listy. Zaproponujcie wspólną wyprawę do Mosiny.

Zalety rozpalania od góry:
oszczędzamy czas – do kotłowni schodzimy raz na dobę (nie dokłada się),
oszczędzamy paliwo – spala się o 1/3 opału mniej,
chronimy piec i komin – nie osadza się sadza i smoła, ulegają spaleniu w piecu,
oszczędzamy zdrowie – o 80% zmniejsza emisję zanieczyszczeń,
polepszamy efekt cieplny domu – wsad spala się wolniej, przez co nie dochodzi do wychłodzenia pieca, instalacji grzewczej i domu,
ogrzewamy dom, a nie powietrze na zewnątrz – spaliny mają zdecydowanie niższą temperaturę o czym można przekonać się podczas pokazu.

 

Pokaz rozpalania od góry w Puszczykowie

M.Chudak

Komentarzy: 11 o “Pokaz bezdymnego spalania węgla

 1. Kto usunął wszystkie karty z napisem ” WYTNĄ MNIE” z drzew na naszej, puszczykowskiej GROBLI?
  Panie Balcerek, wie Pan coś o tym ???

  1. Hasło o bałaganie na grobli rzuciła na fb młoda sympatyczka jedynie słusznej ekipy, szybko podchwyciły możliwość dowalenia organizatorom młode wilki od AB. Przy okazji napisano, że niektóre kartki nie wisiały dłużej niż dwie godziny regularnie niszczone.
   O dziwo wspomniana wyżej sympatyczka porządku w następnym poście broniła dzieci, które zrobiły na Studziennej bałagan rozrzucając papierki podczas Halloween.
   Kto młodych od AB zrozumie? Ta osoba wpisuje sie idealnie w model młodych wilczków ślepo atakować przeciwników i ślepo bronić zwolenników.

   1. Wypraszam sobie. Naprawdę proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Nie broniłam dzieci, a jedynie napisałam, że nazwanie dzieci „bachorami” jest niegrzeczne. Ma Pani dziwna wizje świata. Nikogo nie atakuje, a prosiłam by kartki zniknęły. Niby puszczykowanie są tacy porzadni, a bałagan który tam powstał nikomu nie przeszkadzał. Przykro Mi, że źle Pani odczytuje moje intencje i to Pani mnie atakuje.

    1. Znam panią od dawna, ocenę pani postawy wyrobiłam sobie na podstawie niejednej facebookowej dyskusji.

     1. Nie zmienia to jednak faktu, że przeinacza Pani moje wypowiedzi i opowiada tutaj kłamstwa, gdyż nie było tak jak Pani pisze. Skoro chce być Pani rzetelna, nawet podpisując się jako „mieszkanka” (a tu ich naprawdę wiele), to proszę pisać prawdę.
      Przykro mi, ale ja w dalszym ciągu nie wiem z kim mam przyjemność.
      Pozdrawiam

     2. To pani punkt widzenia, mój jest inny. Nie wchodzę z panią w dyskusję na fb, nie zamierzam dyskutować i tutaj. Poniższe komentarze świadczą o tym, że nie ja jedna oceniam negatywnie pani wpisy na fb.

    2. Proszę mi odpowiedzieć. Dlaczego Pani prosiła, aby te kartki rozpaczy przed ścięciem usunąć? Proszę w odpowiedzi uwzględnić wiek tych drzew, to że są zdrowe, że są domem dla setek tysięcy istnień, ptaków itp. Wszystko tak Pani chętnie usuwa…nieswojego? Kto Pani dał takie prawo? Dyktator?

    3. Oj, Moniu( jeśli ty , to rzeczywiście ty) – nie denerwuj sie , złość piękności szkodzi. Już w jednym z postów na FB napisałaś w podtekście, że najbardziej się cieszysz , że będzie nowe miejsce pracy dla kasjerek ( i będziesz mieć blisko – w domyśle miejsce dla ciebie ?) – zmieniasz pracę ? ( bo na FB podajesz, że pracujesz w Arturo) . No i tak to już jest, że jeśli stajesz się tubą komitetu wyborczego ( z przekonania , czy z innych powodów…) to musisz się liczyć z oceną własnych postów – które z niezależnością nie mają nic wspólnego 🙂

 2. Drogi Redaktorze Naczelny. Mam taki oto pomysł, by stworzył Pan na F.P. rubrykę „Sprawy bierzące”, abyśmy nie musieli dopisywać się tak, jak w ten temat o „dymie” tematem kolejnej porażki Lecha Poznań w ekstraklasie. Co się stało wg Państwa złego w Lechu, że przegrywa wszystko od tygodni. Nie gra już w PP, a dziś na Bułgarskiej przegrał z Lechią Gdańsk 0:1. Co Państwo, Puszczykowianie o tym myślą? Trochę żal, prawda? Czy ważą się losy obecnego trenera w klubie?

 3. Do : ” POMYSŁ DLA FORUM ”

  Poprawna pisownia : To bieŻący !!! Przez ” ż ” ,a nie ” rz”.
  Bardzo razi taki błąd.
  Pozdrawiam.

  1. ..do gościa; 5 listopada. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi. Bardzo rażący błąd. A co Pani, Pan sądzi o pomyśle „Spraw bieżących”? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.