Zanim wszyscy ruszymy do prac w naszych ogrodach „po zimie”:

Drodzy Państwo,pytacie: gdzie można kupić dobre cebulki i sadzonki kwiatowe? My zaopatrujemy się w bardzo dobrym sklepie ogrodniczym w Luboniu a także w Kórniku tuż przy arboretum, albo wymieniamy się z dalszymi lub bliższymi sąsiadami.  Co do krzewów i drzewek polecamy nasze puszczykowskie oferty zwłaszcza tę zlokalizowaną przy szosie mosińskiej. Warto zajrzeć też do ogrodnictwa w Mosinie.

Zauważyliśmy,że w niektórych ogrodach jest jeszcze w karmnikach jedzenie dla ptaków oraz widać wiszącą słoninkę. Trzeba byłoby już szybko zaprzestać dokarmiania naszych ptasich przyjaciół aby się nie rozleniwiły!  Prosimy przyjrzeć się stanowi w jakim po zimie znajdują się budki lęgowe na naszych puszczykowskich ogrodach!

FOT1A941Trudno się doczekać takich widoków

Jeśli chodzi o krety o których już pisaliśmy – przyjdzie się nam jednak się z nimi zaprzyjaźnić, mają swoją rolę do odegrania w przyrodzie, a my mając trawnik, nie zdecydujemy się na niszczenie go i kładzenie siatki w ziemi.

Chcemy zapytać czy ma ktoś z Państwa w swym ogrodzie klon pensylwański? My dostaliśmy od znajomego puszczykowianina ciekawi jesteśmy do jakiej wielkości wyrasta? Nasz ma 5 lat. Jesienią przebarwia się pięknie, a jego pień prezentuje biało-zielone pionowe pasy.

Nadal prosimy o przesyłanie swych fotografii „ogrodowych” i zachęcamy do wymieniania się swymi doświadczeniami, może nawet sprzętem ogrodowym.

Maria i Marek Błajeccy

baner-kancelaria-podatkowa-729x90_c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.