W ubiegły czwartek,  w sali MOPS-u, odbyło się moje spotkanie z mieszkańcami nt. bieżących spraw i problemów miasta. W programie spotkania była także prezentacja Pana Adama Stalińskiego o energetyce alternatywnej oraz zanieczyszczeniu powietrza- temat obecnie jakże aktualny- ta jednak nie odbyła się (z przyczyn osobistych Pan Adam odwołał spotkanie), ale gdy tylko będzie to możliwe, wrócę do tematu. Wszystkich Państwa, którzy byli zainteresowani szczególnie tą częścią, przepraszam za rozczarowanie.
Na spotkanie przybyło ponad 30 osób, a 150 śledziło jego przebieg na bieżąco online – w internecie. Bardzo dziękuję Pani Iwonie Janickiej za umożliwienie takiego sposobu uczestniczenia w spotkaniu (tutaj) . Mam nadzieję, że niedługo możliwe także będzie oglądanie relacji na żywo z posiedzeń komisji i sesji RM.
Myślę, że liczebność uczestników spotkania (w obu  formach), świadczy o bardzo żywym zainteresowaniu mieszkańców wszystkim tym, co w mieście ważne i problematyczne, co chcieliby zmienić i na co mają własne pomysły. We wnioskach ze spotkania, pojawiły się prośby o przekazanie burmistrzowi miasta ,wyrażonej  potrzeby spotkania z nim OSOBIŚCIE- jako gościem , aby władze miasta prowadziły realny dialog z mieszkańcami, zapisany przecież w postanowieniach nowej Strategii Rozwoju oraz z ust własnych burmistrza mogli usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości.
Dla mnie samej, spotkanie to było bardzo cenną okazją do żywej komunikacji z mieszkańcami, zrelacjonowania pracy w RM i podzielenia się własnymi spostrzeżeniami, po 3,5 roku obecnej kadencji.
Mam nadzieję na kolejne spotkania, niezależnie od dyżurów radnych w nowej formule, w sali Biblioteki Miejskiej.
Wszystkim uczestnikom i obserwatorom spotkania, raz jeszcze bardzo dziękuję za przybycie oraz oglądanie relacji.
Zainteresowanych relacją online, odsyłam do linku umożliwiającego jej obejrzenie
Mogą Państwo także zapoznać z odpowiedzią burmistrza na wystosowane  przeze mnie zaproszenie na spotkanie (tutaj).
Agata Wójcik
Radna Miasta Puszczykowa

Komentarzy: 13 o “Po spotkaniu… piórem radnej Wójcik

 1. Pani Radna, dziękujemy za Pani staranie! Liczymy, że znowu będzie Pani kandydować, bo jako jedna z nielicznych Pani szanuje mieszkańców i przejmuje się ich sprawami, dzdiękujemy pięknie!

 2. Korzystając z okazji chciałbym wyrazić swoje zdanie o radnej D. Dydowicz. Proszę więcej nie kandydować, nie wykonała Pani zadania, które w naszym okręgu Pani powierzyliśmy. Niech przykładem będzie postawa Pani A. Wójcik, którą prosimy o kolejną kadencję.

  1. Radna Dydowicz już od dawna ściśle współpracuje z radnymi burmistrza.

   1. Zgadzamy się z tą opinią. W całej rozciągłości Pani D. Dydowicz zawiodła nasze oczekiwania, a kolaboracja z radnymi spowodowała nasze zdumienie. Tego się po Pani D.Dydowicz, głosując na nią w naszym okręgu nie spodziewaliśmy. Nasz rejon-okręg jest szczególnie zagrożony atakami totalnej destrukcji przez obecnych rządzących i ich developerów i dlatego potrzebny nam silny reprezentant, który będzie nas i naszego otoczenia bronił. I to nie koniecznie, też demonstrując miłość do Brukseli.

 3. Nie sądzę , by się odważyła, zresztą podobno wyjeżdża zagranicę do męża.

 4. Obejrzałem spotkanie Pani Wójcik. I jestem przerażony. Pani Radna przedstawia co chce zrobić. Zamierza prowadzić następne spotkania. A przecież była radną cztery lata. I nie zrobiła nic. Typowa BMW- bierna, mierna ale wierna.Nie zrobiła nic.. Radny to musi być ktoś taki że jak go wywalą drzwiami, to wejdzie oknem.. Tymczasem Pani Radna nie wchodzi tam gdzie jej nie chcą. Ona „walczy, walczy i nic poza tym. Najgorsza radna. I to nie moja opinia, a osób zamieszkałych w rejonie Pani Radnej. Szanuję Panią Agatę, ale na radną po protu się nie nadaje. I szans nie ma żadnych. Podobnie na funkcję Burmistrza.

  1. ,,Typowa BMW- bierna, mierna ale wierna.Nie zrobiła nic.Radny to musi być ktoś taki że jak go wywalą drzwiami, to wejdzie oknem..” – czyli tak zaradny aktywny i samodzielny jak radni :Ryglewicz, Hetman, Teuschner, Brączkowska, Bijaczewska, Czarnecka ? Ktoś zna jakieś inicjatywy własne pomysły i wypowiedzi w mediach lub spotkania z mieszkańcami tych radnych ?

   1. Wymienionych powyżej radnych znam tylko z podnoszenia w górę rąk. To dużo, czy mało?
    Natomiast Pani Radna Wójcik na komisjach i sesjach Rady Miasta Puszczykowa zawsze zabiera głos, zawsze dobrze przygotowana do wystąpień, mówiąca poprawnie po polsku i na temat.
    I co naprawdę ma ogromne znaczenie – wierna swoim poglądom , z którymi szła do poprzednich wyborów razem z zielonymi, walczącymi o tradycyjny, unikatowy charakter Puszczykowa.
    Pani Agato jestem z Panią.

    1. Ale ja nie o innych radnych chciałbym rozmawiać , ale o Pani Agacie Wójcik. Bo to Pani Agata zorganizowała to spotkanie. Nie wątpię że Pani Agata to osoba merytorycznie przygotowana i wierna swoim ideałom. Mnie jednak interesuje to co RADNA ZROBIŁA KONKRETNIE. Bo jeśli nie można zrealizować bezpośrednio celu nadrzędnego to trzeba realizować cele mniejsze. – takie od których jest Radny. Interwencje w sprawach mieszkańców( np oświet
     lenie, odśnieżanie, zieleń, proste chodniki….Takie zwykłe działanie na rzecz swojego regionu miasta. A wbrew pozorom , drobnymi krokami te małe cele składają się na realizację nadrzędnego. Proszę więc o wymienienie ( może w podpunktach) takich właśnie działań Pani Wójcik.

     1. Najpierw pokaż pan osiągnięcia 9 radnych Normalnych, konkretnie choć jedno spotkanie zorganizowane przez któregokolwiek z nich. Proszę także o ich wypowiedzi w prasie. Proszę też wskazać choć jedną rzecz którą ktokolwiek z nich zrobił dla swoich wyborców.
      Radni jak i posłowie mniejszościowi niewiele mogą zdziałać personalnie bo ich inicjatywy są przegłosowywane, SABOTOWANE. Tak jest z radną Wójcik, jej inicjatywy były SABOTOWANE. Natomiast radni większościowi, w Puszczykowie zwani od nazwy komitetu Normalni mogą przegłosować co tylko wymyślą dobrego dla mieszkańców, swoich wyborców. Ale jak do tej pory pokazali całkowitą podległość władzy wykonawczej i głosują PRZECIW WYBORCOM. Są odpowiedzialni za poczucie zagrożenia mieszkańców, za protesty, za zamiary wywłaszczania z nieruchomości dla poszerzania dróg, za zniszczenie kultury przez defragmentację CAK, CAS, za powiększony katastrofalny dług publiczny, za brak polityki socjalnej, za brak ochrony zabytków, za brak ochrony środowiska naturalnego, za tranzyt przez Puszczykowo, za umożliwienie budowy marketu na Moniuszki i w innych miejscach, za brud w mieście, za wycinkę drzew, za smog, za brak rozwoju Puszczykowa, za to że miasto jest zapuszczone i odstaje od innych małych miasteczek Wielkopolski zwłaszcza w zakresie udogodnień życia codziennego mieszkańców.

  2. Jest pan w błędzie na co może mieć wpływ fakt, że dopiero od bardzo niedawna włączył się pan w czytanie i komentowanie wydarzeń na Forum lub robił to pan bardzo rzadko i wiele pana ominęło.
   Można by sens tej i innych pana wypowiedzi podsumować chęcią umniejszenia wagi i znaczenia Pani Radnej i Forum.

 5. Tak jak w temacie mam pytanie do naszych szanownych radnych :
  Po co jest ranking ulic, którego nikt nie przestrzega.

  obecnie w planie jest budowa ulicy Szpitalnej, która jest na pozycji 50, a czy ulica 49 i inne wcześniejsze zostały wykonane?

  budowa każdej ulicy jest potrzebna, ale czy budowa ulicy przy niezabudowanych działkach ma sens, osobiście chciałabym mieć ulice w polu, a urząd wspaniałomyślnie by mi ja wybudował abym mogła z zyskiem sprzedać . Jak to dobrze brzmi w ofercie dewelopera -dojazd droga utwardzona.

  Piszę w imieniu innych pokrzywdzonych, którzy nie mogą patrzeć na bezprawie i brak przyzwoitości
  Osób wybranych w wyborach. Chyba pora na zmiany……..l

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.