Wczoraj odbyła się majowa sesja RM, na której jednym z najważniejszych tematów był wybór nowego przewodniczącego Komisji rozwoju i budżetu. Został nim wybrany 11 głosami Za, przy 1 wstrzymującym się( moim), radny Tomasz Potocki Do najważniejszych zadań komisji pod nowym przewodnictwem, do końca kadencji, będzie z pewnością należało procedowanie pozostałych do uchwalenia MPZP dla wielu rejonów miasta, m. in. terenów przyszpitalnych na Niwce, dla których , w celu przyspieszenia i usprawnienia prac nad planem, Rada podjęła wczoraj uchwałę o dodatkowym rozdzieleniu planu na części- A1, A2 oraz część B,( nad którą prace są obecnie zawieszone). Architekt miejski, pani Alina Stempniak, poinformowała także o przygotowywanej przez urząd i burmistrza ponownej odmowie wydania warunków zabudowy dla inwestora zamierzającego wybudować bloki przy szpitalu.
Spawa ta interesuje bardzo wielu mieszkańców, nie tylko tamtej dzielnicy miasta i jedynie szybkie i sprawne procedowanie tego planu (który, nota bene, już wiele razy był przedmiotem dyskusji i omówień)  przez komisję i radę daje szanse na zablokowanie takich zamiarów.
Przed tym i innymi planami miejscowymi, niestety daleka jeszcze droga do uchwalenia, z uwagi na etap uzgodnień oraz terminy wyłożeń , w większości przypadające na okres wakacyjny- lipiec, sierpień.
Na sesji nie został natomiast poruszony inny „gorący” temat- tunel, od tak dawna oprotestowywany przez mieszkańców.
Stało się tak, ponieważ na poniedziałkowej Komisji rozwoju i budżetu, większość radnych wypowiedziała swoje opinie w tej kwestii, jako o temacie, który powinien poczekać na swoje rozwiązanie już w następnej kadencji.
Postanowiono zatem, że opinia Komisji jest negatywna i punkt dotyczący udzielenia burmistrzowi upoważnienia do zawarcia porozumienia z PKP, którego termin upływa 31 maja, nie zostanie wprowadzony do porządku obrad, jako bezzasadny.
Wyraziłam przy tym opinię, że odroczenie tego tematu do czasu wyboru nowej Rady, jest absolutnie uzasadnione, gdyż tak rozmiar jak i koszt ewentualnej inwestycji, oraz oczywiście jej wymiar społeczny, sprawiają, że nieodpowiedzialnym byłoby podejmowanie tak ważnego  i kosztownego zobowiązania, o tak dalekosiężnych skutkach, na kilka zaledwie miesięcy przed końcem obecnej kadencji.
Reasumując, przed Komisją pod nowym przewodnictwem stoi do końca kadencji, wiele ważnych decyzji i rozstrzygnięć.
Chciałabym bardzo, aby wszystkie one ,podejmowane były w duchu odpowiedzialności za miasto, oraz wszystko to, co po pracach obecnej Rady „odziedziczy” nowy już samorząd.
Agata Wójcik
Radna Miasta Puszczykowa

Komentarzy: 20 o “Po majowej sesji

 1. No i mamy dalszy ciag gomulkowszczyzno=gierkowszczyzny wszystkie lapki do gory na glosowaniu za wspanialym radnym Potockim /znamy go przeciez z roznych wystapien/ nawet szanowna Pani W. nie opowiedziala sie przeciw .Niech sie dobrze ma klakierstwo.

 2. Na szczęście lub nieszczęście to jeszcze tylko kilka sesji,pytanie co jeszcze zdążą zepsuć i co jeszcze ten nieszczęsny burmistrz „zarz
  ądzi.Włodarz powiatu zbyt zajęty walką o ponowną elekcję nie będzie chyba więcej mieszał w naszej puszczy.
  P.Potocki? No cóż, w każdym razie lepiej że on niż niejaki p.Krzyżański.A i tak to jest pudrowanie s…a

 3. Ciekawe czemu P.Krzyzanskiego nie wybrali a Potockiego. To pewne upokorzenie dla niego.

  1. Moim zdaniem p. Krzyżańskiego nie wybrali, bo taki jakiś niekonsekwentny . Chciałby i zadowolić jednocześnie i burmistrza i mieszkańców, „zjeść ciastko i mieć ciastko”, a tak się nie da.
   Inna sprawa z Panem Potockim- zawsze z burmistrzem i starostą – za marketem, za tunelem … i potrafi „odpowiednio” zachować się w stosunku do mieszkańców”.
   „Odpowiednio”, czyli tak, jak to wcześniej wielokrotnie opisywano na tej stronie .

  1. Tak naprawdę na ul. Moniuszki nigdy nie było mowy o markecie Piotr i Paweł.
   Wystarczy dobrze wczytać się w ten osławiony akt notarialny, podpisany przez Pana Balcerka, aby o tym wiedzieć.
   Szykuje nam się kolejna Biedronka? A może Netto o którym od samego początku była mowa?
   To dlatego musi być wybudowany tunel za 15 mln z naszych podatków , żeby dowieźć klientów?
   i parking na 100 samochodów pod oknami ludzi tu mieszkających.
   Tragedia.

 4. Dlaczego Pani radna Wòjcik tylko się wstrzymała podczas wyboru bufona? Proszę, aby nam to wyjaśniła. Dlaczego nadal Balcerek prowadzi swoją politykę zastraszania inwestycjami degradującymi nasze Puszczykowo? I po co nam przed wyborami nowe przystanki? Jakieś obietnice były wobec producenta? A’propos, kto je produkuje a kto ma wykonywać ich wymianę I ile to ma nas Puszczykowian kosztować?

  1. Pan Radny Potocki się wstrzymał. Pani radna Wójcik zagłosowała za Panem Potockim.

    1. Tak przy okazji, też podpisuję swoje komentarze „mieszkanka” , komentarza do którego halo halo się odniósł/odniosła nie wpisałam.

     Prośba do komentujących, proszę wybierać podpisy nowe, nie dublować istniejących. Dziękuję

    2. Dlaczego podawane są i będą nieprawdziwe informacje ?
     Wynajęci hejterzy dostali kolejną dyrektywę od totalnej, przechodzą do fazy mylenia wyborców kłamstwami. Proszę zwrócić uwagę że to samo pojawia się w całym kraju. Przypadkowa zbieżność ?
     Dlaczego wybrali metodą jawnego kłamania ? Spin doktorzy wymyślili sobie bazując na obserwacjach że na kilku przynajmniej jakiś procent nie sprostuje kłamstwa, nie dowie się jaka jest prawda, i zagłosuje przeciw przeciwnikom politycznym.
     Jak sobie z tym poradzić ? Zawsze przeciwnika pokonywano jego bronią. Druga strona zacznie robić to samo i na większą skalę z większą dozą prawdopodobieństwa. Oto przykład:
     W przyszłej kadencji planowane są kolejne inwestycje które mają na celu uderzyć w rodzime puszczykowskie firmy: minnymi Społem, Arturo, Hotelarnia, …
     mają się pojawić konkurencyjne inwestycje z zagranicy, rozmowy są zaawansowane…

 5. Pewnie te przystanki to „kiełbasa wyborcza” szpeca od wędlin. Podrzuce Ci burmistrz nawet pomysł. Ponazywaj burmistrz te nowe przystanki nazwiskami swoich radnych.A swoją budkę pomaluj nawet na różowo. A jak!

 6. W odpowiedzi na komentarz autorstwa EBRI- BEBRI, informuję, że wstrzymałam się od głosu, przy głosowaniu nad kandydaturą radnego Potockiego na przewodniczącego Komisji rozwoju i budżetu, ponieważ sama nie zaproponowałam innego kandydata. W mojej ocenie , mój sprzeciw miałby sens jedynie wtedy, gdybym miała swojego kandydata i mogła bronić swojej propozycji, a tak nie jest. Innymi słowy, w mojej ocenie była to ” no win situation” . Kandydatura radnego Potockiego została wysunięta przez radnego Hetmana, i jak w wielu innych sprawach przegłosowana zdecydowaną wiekszością 11 głosów.
  Drugi powód jest taki, że niemal wszystkie strategiczne decyzje, dotyczące najbardziej znaczących i istotnych spraw i problemów w mieście w tej kadencji, podejmowane były większością głosów radnych rządzącej koalicji i uważam, że grupa ta powinna wziąć pełną odpowiedzialność za podejmowane decyzje, do końca prac obecnej komisji i rady.
  Pozdrawiam,
  Agata Wójcik

  1. Jestem bardzo usatysfakcjonowany udzieloną odpowiedzią. Pani Agato, dziękuję. Wysoka półka. Odpowiedź dobrze uzasadniła decyzję wstrzymania się od głosu. Myślę, że nie tylko mojej osobie. Pozdrawiam.

  1. Super logiczna. Logiczne jest też to że kto nieglosuje przeciw to milcząco jest za.
   Bardziej logiczne jest już tylko to że taki milczący ma taką samą odpowiedzialność.
   Ciekawe czy Radna też wstrzymała się kiedy głosowano ważniejsze rzeczy ?
   Może jest milczącym członkiem koalicji?
   Albo przejęła zasadę „po pierwsze nikomu nie szkodzić”

   1. Wystarczy przyjrzeć się działaniom Radnej Agaty Wójcik i nie będzie pani miała takich pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.