Taki stan zastaliśmy dzisiaj

Przed kilkoma dniami pisaliśmy w artykule „Zapraszacie do Puszczykowa, a w Puszczykowie… takie obrazki” o bałaganie przy „grzybku” turystycznym zlokalizowanym przy ulicy Chrobrego. Pokazywaliśmy bałagan jaki tam panuje, pisaliśmy o zdewastowanym koszu na śmieci. Wskazywaliśmy, że wstyd powinno być urzędnikom, że na ulicy gdzie mieszka burmistrz jest taki nieporządek. Dziś odwiedziliśmy ponownie to miejsce i … okazuje się, że po naszej interwencji to miejsce zaczyna wyglądać tak, jak powinno wyglądać zawsze. Piszemy zaczyna wyglądać, bo do stanu idealnego jeszcze sporo brakuje, ale jest zdecydowanie lepiej. Widzieliśmy nawet dwie osoby, które tam wypoczywały. Ustawiono ponownie kosz na śmieci, choć osoba która go naprawiła, nie wstawiła jednej klepki i nadal jest on dziurawy. Aby nie było tego widać, ustawiono kosz tak, aby dziura była od strony lasu. Dziury łatwo się nie zauważy, ale śmieci będą się wysypywać. Trzeba to zrobić jak należy.

Tu jak widać, komuś zabrakło jednej klepki

Również posprzątano dookoła „grzybka”. Ale niestety tylko trochę. Nadal sporo tam butelek i śmieci, które wcześniej wysypały się z rozwalonego kosza. Wierzymy, że wszystko do weekendu będzie „na medal”, tymczasem dziękujemy urzędnikom, za to co zrobiono, ale na razie jest to co zrobione jest na 3 z plusem.

Redakcja

Komentarzy: 5 o “Po naszej interwencji w/s „grzybka” jest lepiej, ale …

  1. Przy każdym poruszanym przez Redakcję temacie wyłania się obraz puszczykowakiego społeczeństwa obywatelskiego pełniącego funkcję Straży Miejskiej, jest powód do radości.

  2. W Puszczykowie kosze powinno się wyrzucać razem ze śmieciami. Ich wzornictwo, dzisiaj mówiąc dizajn, urąga wszelkiej przyzwoitości.

    1. Pierwsza rzecz to kosz nie może być dziurawy. Jak widać na załączonym zdjęciu koszom i ludziom brak choćby jednej klepki szkodzi :).

  3. Kompleksowo opracowana mała architektura w Puszczykowie zaprojektowana przez architekta, sieć ścieżek rowerowych oplatająca miasto, zadbana zieleń miejska …. marzenie do zrealizowania z pieniędzy lekką ręką wyrzucanych na halę sportowo/konferencyjno/rozrywkową

    1. Rzuty obu pięter ww obiektu (nie ma rysunków pokazujących fasady, trudno ocenić wysokość, a ta w salach sportowych jest spora – dwa razy wysokość hali w MOSIRze?) można obejrzeć na stronie urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.