To, że na wakacje lub święta nasze puszczykowskie władze przygotowują ważny plan zagospodarowania do przeforsowania, przestało już dziwić.  Tak było w poprzednich latach, tak u nas w Puszczykowie bywa na święta: jak mieszkańcy mają głowy zajęte wakacyjnymi wyjazdami lub urządzaniem świąt – odbywa się dyskusja i zbierane są uwagi do ważnych dokumentów.

W tym roku nie może być inaczej: są wakacje, więc w najbliższy poniedziałek 16 lipca o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej hali sportowo- widowiskowej odbędzie się dyskusja nad planem zagospodarowania dla Starego Puszczykowa.  Uwagi do wyłożonego planu składać można będzie do 20 sierpnia.

Drodzy mieszkańcy – zamiast o wakacjach myślcie i studiujcie plan zagospodarowania, aby po przyjeździe z wakacji nie okazało się, że za płotem „wyrośnie” wam … coś, czego zupełnie sobie nie życzycie.

Oczywiście wszystkich chętnych i nieprzebywających na urlopie zachęcamy do udziału w dyskusji i składania uwag.

red.

Komentarzy: 5 o “Plan zagospodarowania w wakacje – taka nasza tradycja

 1. Jest wielu ludzi którzy na wakacje nie wyjeżdżają. A jesli już się jedzie to na max 14 dni. 14 dni na trzy miesiące to nie jest dużo. Pozazdrościć puszczykowskiej elicie że mają całe lato wolne.

  1. Pani Ewo, chyba nas Pani nie zrozumiała. Nie napisaliśmy, że mieszkańcy wyjeżdżają na całe lato. Napisaliśmy tylko, że w wakacje nie o planach zagospodarowania mieszkańcy myślą ( no chyba, że władza ich do tego zmusza). Na dyskusje, składanie uwag i uchwalanie planów wystarczy niewakacyjnego czasu. Rozumiemy, że Pani jest pasjonatką tej tematyki. Jeśli tak, to nie ma zdziwienia: plan zagospodarowania na wakacyjny, ciepły wieczór. Życzymy przyjemnej lektury.

 2. Ewy, Zofie, Kasie, Jadwigi…

  zdzierżyć nie możecie, że ktoś za własne pieniądze dał możliwość wylania żalu w Puszczykowie. Panie żyją tu sobie nie dostrzegając nic, co je denerwuje? Pełen zachwyt? Tylko pogratulować, my widzimy i dziękujemy, że możemy o tym pisać. Nawet nasze narzekanie jest dla władzy konstruktywne, nie raz i nie dwa zdarzyło się, że opisany na Forum np. bałagan znikał. Piszecie, że Zieloni nie mają programu, a rzeczywista ochrona terenów zielonych? Piszę rzeczywista, bo nie od dzisiaj wiadomo, że ekipa burmistrza za nic ma zapisy w dokumentach strategicznych miasta. Najświeższy zapis o poszanowaniu ciszy…i zgoda burmistrza na market na Moniuszki, protesty przeciwko wprowadzeniu tranzytu przez miasto, przeciwko zabudowie wielkopowierzchniowej, blokowej i deweloperskiej. Mało? Mogę pisać dalej tylko po co? Wydaje się, że atakujący prywatną stronę – Forum Puszczykowo robią to w konkretnym celu, chcą zmniejszyć znaczenie strony, jest rok wyborczy. Ja nie lubię Urbana i jego publikacji, czy piszę do niego? Nie, po prostu nie kupuję jego gazety, nie wchodzę na stronę (jeśli taka jest).

  Szacunek dla Redaktorów i Wszystkich piszących konstruktywnie na stronie Forum.

 3. Czytając komentarze pod wpisanym przez siebie linkiem zwraca uwagę na ten:
  pisze „Mieszkaniec Morenowej; 24 września 2016
  Z podobnym tempem prac mieliśmy już do czynienia przy planie dla działki o nr 417/38. W dniu 22 kwietnia 2014 r. Rada Miasta Puszczykowa podjęła uchwałę nr 296/14/VI w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla jednej wybranej działki o nr 417/38, położonej przy ulicy Morenowej. Powyższy plan został uchwalony na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta, przed wyborami, w dniu 21 października 2014 r. uchwałą nr 327/14/VI. Zmiana planu w ciągu kilku miesięcy i determinacja, żeby zmienić plan na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta w danej kadencji z pewnością nie może być przypadkowa. Tutaj również działkę ostatecznie chce zabudować deweloper bliźniakiem” Czy to na tej ulicy powstają „luksusowe” domy na działkach wielkości 430(!)m2 zwane Sowią strefą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.