Do tej pory nie komentowałem wpisów na tym Forum, ale po wpisach radnego Krzyżańskiego- bardzo częstych ostatnio, postanowiłem przerwać milczenie. Zachowanie radnego oraz jego relacja, jakoby „z łaski”, po błaganiach Pana Krzysztofa Kamińskiego,  przystąpił do jego komitetu wyborczego, są dowodem braku umiaru oraz nieznajomości zasad dobrego wychowania( eufemizm).
Czy ktoś bronił  mu startować jako kandydat niezależny, lub czy po prostu, 3,5 roku temu, żaden inny komitet nie zaproponował mu startu pod swoją flagą?
W cywilizowanym świecie, przystępujemy do jakiejś grupy, jeśli wyznajemy podobne wartości i zasady. Jeśli radnemu nie odpowiadały te,  pod szyldem których startował, to po co przystąpił do komitetu Pana Kamińskiego?
Czy dlatego, że po pierwsze i przede wszystkim bardzo chciał wygrać?
W moim słowniku nosi to nazwę” oportunizm”- czy radny zna takie słowo?
Czy jeśli pan Krzyżański, w efekcie wspólnej pracy całego komitetu, został jednak radnym, nie powinien, jak nakazuje zwykła, ludzka przyzwoitość, być wdzięczny?
Jest taki powiedzenie- „zły to ptak, co własne gniazdo kala”.
Jeśli panu Krzyżańskiemu było tak bardzo „nie po drodze” z komitetem Pana Kamińskiego, jak to teraz obwieszcza, to dlaczego z niego startował? Mało tego, obecnie wygłasza on sądy i opinie deprecjonujące swój dawny komitet- po co? Przecież deprecjonuje w ten sposób siebie samego- czy radny to rozumie?
Mało tego, robi to w sposób niemal zajadły, bezpardonowy, nie uznając nikogo i niczego.
Mało tego, kreuje sam siebie na jedynego, nieomylnego, najlepszego i najbardziej skutecznego członka rady miasta.
Czy w domu nie nauczono radnego czegoś takiego jak umiar i skromność? Czy radny zna wierszyk „Samochwała„?
Raczy nas bowiem nieustannie wyliczaniem swoich zasług, sukcesów i dokonań. Aż strach, jak to miasto funkcjonowało zanim pan Krzyżański został radnym.
Czy to jest pomysł radnego na siebie i swoją kolejną kampanię?
Czy jakiś inny komitet, który być może „przytuli” radnego na następne wybory, nie będzie się obawiał, że po ewentualnej, hipotetycznej wygranej, zacznie on głosić hasła sprzeczne z jego programem i ideałami, czyli po prostu „wystawi do wiatru” swoich kolegów, z którymi pójdzie do wyborów?
Przecież po zachowaniu radnego, można z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się powyborczej „wolty”, jako że nie zna i nie rozumie on pojęć takich jak lojalność, wierność programowi i uczciwość wobec wyborców, którzy dali mu swój głos dlatego właśnie, że startował z komitetu Pana Kamińskiego, a nie żadnego innego.
Czy można się więc spodziewać, że zachowa się on inaczej, skoro nie akceptuje on żadnych norm ani krytyki, na którą wydaje się być wręcz uczulony?
Jak można więc zaufać komuś, kto neguje wszystko, co pochodzi spoza jego pojęcia o świecie i nie docenia nikogo, poza samym sobą?
I moje ostatnie pytanie- czy ty chłopaku nie masz ŻADNYCH granic?
nazwisko do wiedzy redakcji

Komentarzy: 57 o “Pisze radny – mieszkaniec komentuje

 1. A czy wiecie Państwo co to są resortowe dzieci ? polecam 3 książki dr Targalskiego to sobie starzy Puszczykowianie przypomniecie.

  1. Szukajcie jeszcze „resortowych wnuków”, a może i „prawnuków”. Tylko proszę o informacje, czy mogę odpowiadać za czyny mojego ojca (dziadka)? To tradycja PRL, niestety, kontynuowana.

   1. Proszę przeczytać wywiad z współautorką publikacji http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/535660,kim-sa-resortowe-dzieci-dorota-kania-znamienna-postacia-jest-bronislaw-komorowski.html
    Opisywane w książce osoby, to zdaniem autorów w większości ludzie, którzy karierę w mass mediach zaczynali w tzw. Polsce Ludowej, gdy ich rodzice pełnili wysokie funkcje w tytułowych resortach i komunistycznych instytucjach.
    Nie ja napisałam komentarz polecając książkę Targalskiego, ale ją czytałam.

 2. Co Pan myślał ,ze radni to ludzie honoru?Jak każda władza uczepiona rękoma i nogami do synekur na koszt podatnika.

 3. A dlaczego autor tych wypocin ukrywa nazwisko? A może w ogóle nie istnieje? Tak bardzo boli że ktoś może myśleć inaczej niż Kamiński? A może po prostu radny Krzyżański przejrzał na oczy kim naprawdę jest Kamiński…

  1. Naczelny historyk przejrzał nie tylko Kamińskiego ale też SPP do którego wstąpił, panią G.Ozorowską do której się zraził ale dopiero po wyborach, przejrzał wszystkich zielonych, i po 3 latach koleżanki z rady radne A.Wójcik i D.Dydowicz. Wszystkich przejrzał ale dopiero po wyborach po tym jak mu pomogli wejść do rady.
   Przedtem nic w nich nie widział niepozytywnego . Przedtem przed wyborami przejrzał jeszcze burmistrza A.Balcerka którego z tatą ostro krytykował.
   A teraz coś go olśniło, obejrzał z bliska i dojrzał radnego J.Musiała z którym wspólne teksty układa, tak jak przed wyborami z Marcinem Muthem, i dojrzał grupę normalsów do której dołączył. A co to jest co tak olśniewa ? …

   1. Może to się nazywa osobista korzyść.
    Zmiana postawy w stosunku do burmistrza może być spowodowana informacją o możliwości nabycia taniego, własnościowego mieszkania. Skorzystał. Przestał atakować burmistrza, zaczął kąsać Zielonych. Mało ma w sobie męskiej postawy, bo nieważne jak zaczynał (publikacje u Dura w Głosie Puszczykowa, to mu z racji młodego wieku wybaczono), ważne jak kończy.

 4. Proszę czytelników i tych, co piszą tu na FP swoje komentarze. Czynią to podpisująć je swoim nazwiskiem, inni pseudonimami. Ja muszę przyznać się Państwu, że stoję chyba po środku. Po środku pewnych stron politycznych, które się w naszym cudnym ( jeszcze) Puszczykowie już ujawniły. Proszę mi wybaczyć szczerość, ale nie cierpię p.Krzyżańskiego, którego uważam za człowieka niegodnego bycia radnym. Bo trzeba nie mieć honoru, żeby otrzymać andat radnego z komitetu KJK, i w swojej działalności działać na szkodę swojego Promotora. Nie cierpię też p. Ożorowskiej za jej KOD-ową przynależność. Przynależność do organizacji, która okazała się przestępcza i szemrana. Cenię tu postać Pana K. Kamińskiego, który udostępnia łamy swojego portalu, dla wspomnianego p. Krzyżańskiego, dla Pani Ożorowskiej jak i mnie, zwolennika Prawa i Sprawiedliwości. Pan K. Kamiński, którego miałem okazję poznać osobiscie okazał sie w moim mniemaniu osobą niezwykle sympatyczną i niebywale skromną, ale przy tym pięknie inteligentną.
  Zapewniam też Państwa, że podam rękę na przywitanie panu Krzyżańskiemu , jak i p. Ozorowskiej. Nie będę publicznie ujmował tym osobom ich szacunku, bo sami sobie godność nadszarpnęli i to wystarczy.
  Ale mojego zufania już nie naprawią, tak jak pan burmistrz, jak jego najbliższa ekipa. jestem przekonany, że zbliża się wielkimi krokami okazja, aby powierzyć nasze miasteczko mądrym, nie podległym żadnym partyjnym układom, świeżym, zwykłym ludziom, którzy najlepiej czują ból, jak każdy z nas naszego Puszczykowa. Ból stawiania marketów w newralgicznych miejscach, ból palonych śmieci i złych paliw, ból podwyższania ogromnego zadłużenia miasta rzekomym dobrem inwestycyjnym. Pewnie i bolą inne organy i dlatego sami sprawmy zmianę rządzących na zwykłych, normalnych i uczciwych ludzi.

  1. Szanowny Panie,
   jaki to środek w którym Pan stoi równocześnie obwieszczając, że jest Pan zwolennikiem PiS-u? To się kupy nie trzyma. Przecież PiS to skrajna prawica. Pisząc, że: „Pewnie i bolą inne organy i dlatego sami sprawmy zmianę rządzących na zwykłych, normalnych i uczciwych ludzi.” – ma Pan na myśli tych z PiS-u? Namawia Pan do obsadzania wszystkich stanowisk swoimi? Takiej skali nepotyzmu jak teraz, nie było chyba za żadnej władzy no chyba, że za czasów PRL-u ale do tego nie chcemy wracać . Mamy dość „Misiewiczów” i tym podobnych. Jakie ma Pan podstawy by pisać o KOD-zie, że to organizacja przestępcza i szemrana? Proszę o przytoczenie wyroków sądowych które to potwierdzają! Inaczej to pomówienie. A Pani Ozorowska to osoba zasłużona dla Puszczykowa. Za całokształt Jej działalności należą się słowa uznania bez względu na to jakie ma poglądy polityczne. Może Pan tu przedstawić swoje przykłady działań na rzecz i dobro Puszczykowa jakimi może pochwalić się ta Pani? Tylko w jednym się z panem zgodzę – i ja cenię sobie p. Kamińskiego za prowadzenie tego Forum.

   1. Pani grac – reprezentuje Pani lewacki KOD i z takiej perspektywy wszystko jest skrajne. O nepotyzmie niech Pani nie pisze, bo Pani tak jak i cały KOD zachowujecie się jakbyście się w 2015 urodzili. W Wielkopolsce:urząd wojewódzki, marszałkowski, powiat, miasto -wszystko obsadzone przez PO i Wam to nie przeszkadzało, bo przecież nikt z Was wtedy o nepotyzmie nie mówił. Rząd też PO i co za tym idzie spółki skarbu państwa przez ludzi PO poobsadzane podobnie jak obsadzili wszystkie instytucje związane z urzędami wcześniej wymienionymi. Sędziowie na telefon itd. itp. Do tego wszystkie główne media posłuszne. To Wam pasowało i nie protestowala Pani wtedy? Misiewicz mi się nie podoba, ale o Rosołach z PO pani nie wspomina. Fryzjer pani minister awansowany na dyrektora był ok? Nie pamietam waszych protestów.
    Przeciwko komunie też Pani nie protestowala albo ze strachu czy z wygody? Więc niech lepiej Pani przestanie się wyglupiac.
    A co do KOD – alimenciarz, leń który był waszym szefem i który zakosil kasę ze składek świadczy o organizacji i członkach, którzy go popierali. Nie przeszkadzało to Pani? To zwykła obłuda i hipokryzja co Pani robi. Wstyd.

    1. Jakie „ładne” podsumowanie poprzedniego rządu, tylko, że tamten rząd nie łamał Konstytucji. Od 703 dni nie wydrukowano wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o TK przyjętej w grudniu 2015 r., sygnatura akt K 47/15, choć Konstytucja mówi, że powinien być wydrukowany niezwłocznie a o rozmiarach nepotyzmu możemy porozmawiać za kolejne lata, wtedy się okaże kto nakradł więcej dla siebie. A Pan gdzie był, gdy się Panu tak te rządy PO nie podobały? Nie podobało się ale też i nie protestowało a należało samemu założyć KOD i wyjść na ulice przeciw PO zamiast pozwolić im rządzić przez dwie kadencje. Teraz po czasie wytykać błędy? No tak, Polak mądry po szkodzie, wcześniej się ruszyć nie chciało, czyżby ze strachu? Za czasów komuny byłam młodą mamą dwójki dzieci, nie wstąpiłam do PZPR mimo prób przekupstwa i obietnic otrzymania mieszkania, tych co w tamtych czasach na mnie donosili pomógł mi zidentyfikować IPN i mam na to dowody w archiwum dlatego proszę mi tu nie wyjeżdżać ze strachem czy wygodą. Wygodnie bym miała gdybym poszła na komunistyczne układy ale tego nie zrobiłam. Wracając jeszcze do poprzedniego rządu, gdyby PO skłócało nas po kolei z całym światem pod pozorem wstawania z kolan, gdyby traktowało EU tylko jako dojną krowę a nie partnera do rozmów, gdyby łamało Konstytucję, to już wcześniej byłabym na ulicy i protestowała.
     PS. Nawiasem mówiąc, nie otrzymałam żadnej konkretnej odpowiedzi na zadane powyżej pytania a co do byłego szefa KOD – jeden człowiek to nie KOD (i o dziwo nadal nie siedzi a podobno wg. Pana, kradł. Ziobro by mu to odpuścił czy nie ma dowodów i podstawy do osadzenia?), KOD to wszyscy uczciwi Obywatele którzy inaczej odczuwają wolność i demokrację, dla których nie są to tylko puste słowa. Ja nie muszę się wstydzić niczego. Pozdrawiam życząc spokojnej niedzieli.

     1. Myli się pani, PO łamało konstytucję na potęgę, przykładowo w czerwcu 2015 złamało konstytucję (Ustawa o TK z czerwca 2015 niemal w całości jest „niekonstytucyjną …https://wpolityce.pl/…/274239-ustawa-o-tk-z-czerwca-2015-niemal-w-calosci-jest-niek…).
      Rzepliński wielki demokrata to były prominentny PZPR-owiec i ,,niezawisłość sędziowską” TK od PO pokazało nagranie dziennikarza gdy cała ta ferajna, Rzepliński, Schetyna, Grupiński i reszta wychodziła z kuluarowych rozmów. Jak w czasach PZPR.
      PO łamało zawsze konstytucję szczególnie przy OFE. Ale terror aksamitnej dyktatury nie dopuszczał protestów do opanowanych mediów. Zagranica wtedy nie darła g…y bo robiła miliardowe interesy nie płacąc u nas podatków. Wy nie bronicie żadnej konstytucji tylko tego żeby było jak było. A zagranica to nie salony Dulskiej żebyśmy musieli się im podobać. G… ich obchodzi jak sobie urządzamy swój kraj.
      I niech pani będzie bardziej sprytna w informacjach poufnych, najlepiej je przemilczeć…

     2. Pani grac – co wy w tym Kodzie macie z tą Unią, że traktujecie stare państwa Unii jak dobrych wujków. Przecież my też płacimy składki, a więcej otrzymujemy niż wpłacamy nie z ich dobrej woli, ale dlatego, że otworzyliśmy swój rynek dla tych krajów. Ile naszych firm z tego powodu zamknięto. Nikt nam nie robi żadnej łaski. Z każdego otrzymanego euro ponad 80 centów wraca do państw starej Unii. Wy zaś ciągle traktujecie Polskę jak „brzydką pannę”, której z litości ktoś coś daje i wciskacie ludziom bajki o tym jak oni nas wspaniałomyślnie traktują. Proponuję Pani wstać z kolan. Unijna flaga to nie bóstwo. Zamiast wielkiej polityki na którą i tak nie macie wpływu, lepiej zająć się tym co lokalne. Tu możecie coś zrobić. Nie głosuję na PIS, ale jak będziecie tak blubrać to PIS nigdy już wyborów nie przegra.

   2. Proszę Pani/ Pana. Szkoda, ze nazywa się Pani/Pan „grac”. Tak, jakoś bezosobowo, bez charakteru itp. Proszę przeczytać mój, powyższy tekst raz jeszcze. Prosze go przeczytać w ciszy, w spokoju i starać się go przeczytać ze zrozumieniem. Nie mojej sympatii, tylko prostego, tekstu. A jak chce się Pani/Pan potem do owej treści odnieść, to bardzo proszę, ale do wszystkich, zawartych, dla wielu Puszczykowian ważnych zagadnień, które w tym tekscie poruszyłem. Albo proszę milczeć. Więcej Pani/ Pan po nickiem „grac” zyska, wszak „- Mowa jest srebrem, a milczenie złotem” I mImo odmiennego zdania , serdecznie Panią/Pana pozdrawiam.

  2. No niestety trzeba przyznać KOD bardzo zawiódł oczekuiwania wielu ludzi. Nadzieje pokładane w Nowoczesnej nie abrdzo optymistycznie to wygląda. Ale w nasym mieście należy odejść od wielkiej polityki i wybierac ponad podziałami partyjnymi dla dobra mieszkańców. Potrzebujemy uczciwych ludzi myuślących o dobrui miasta i mieszkańców.

 5. Jaki tam znowu lewacki KOD?Zbieranina oszolomów i drobnych cwaniaczków liczących na powrót do wladzy.

  1. YOU TUBE :
   „Hitler dowiaduje się o wygranej PiS w wyborach”
   „Hitler dowiaduje się o polskich obozach”
   Hitler i Fundusz Zdrowia. Lektor PL
   „Hitler i ZUS” Lektor PL. HD 720P”
   i inne

  2. I wszyscy w PIS-ie są prawi i sprawiedliwi. A na dodatek sympatyczni i mili, jak „gol”.

  3. do gola: ” Kto nie z Mieciem tego zmieciem?”
   Panie gol odpuść pan sobie.
   Nie ma jedynej prawdy i jedynej sprawiedliwości. To już było … za komuny.
   Każdy ma prawo do własnych sądów i własnej oceny rzeczywistości.
   Nie trzeba być tak bardzo gorliwym w przekonywaniu do jedynej, słusznej linii partii.
   Osobiście znam wielu ludzi zasługujących na szacunek po obu stronach barykady, ale pan na pewno nie znajduje się pośród nich /na tyle ile się dał poznać na tym forum/.

 6. Do Pana piszącego „do grac”:

  Nadal Pan mnie nie rozumie. Wg Pańskiego toku myślenia można sądzić że , jeśli oni łamali Konstytucję, to my możemy tym bardziej, jeśli oni kradli, to nam należy się więcej…to ma być ta „dobra zmiana”? To jest gorsze niż przysłowiowy „ząb za ząb” a ja nie szukam powrotu do starego (co również nie było idealne) tylko szukam czegoś nowego, lepszego bardziej sprawiedliwego jak np. 500+ dla każdego dziecka (obietnica Szydło z kampanii wyborczej) a nie dla drugiego i kolejnego, takich przykładów niespełnionych obietnic jest więcej z uzasadnieniem, że nie ma na to pieniędzy ale za to są na milionowe odprawy, wielotysięczne premie uznaniowe itp. Chyba się tutaj, na tym forum, wzajemnie nie przekonamy bo każdy widzi tylko swoje racje. Takie rozmowy powinny mieć miejsce w realu, może kiedyś to będzie możliwe. Czasami jestem zbyt szczera, wiem, ale sprytu nie lubię, brzydko kojarzy mi się z cwaniactwem.
  Miłego wieczoru.

  1. Bo to taka dzisiejsza filozofia” Kali ukraść krowę to dobrze, Kalemu ukraść to źle”.
   Należy po prostu być przyzwoitym człowiekiem i działać tak, żeby wieczorem móc bez odrazy spojrzeć na siebie w lustro.
   A , że niektórzy plują na przyzwoitych ludzi , no to trudno, też trzeba z tym żyć.
   Chociaż przyznaję – coraz trudniej.

  2. Minister to pracownik jak każdy. Kiedy ministrowie w poprzednich rządach otrzymywali premię (wyższe niż obecni) to KODu Pani nie zakładała. Ale jak wysokie premie się Pani nie podobają, to proponuję protestować prze naszym urzędem. Wiceburmistrz, skarbnik i sekretarz miasta też otrzymują od Balcerka premie w wysokości kilkudziesięciu tysięcy na głowę. Ale to Pani nie przeszkadza, przeciwko temu lokalny KOD nie demonstruje, żeby się władzy nie narazić?

   1. Celne słowa
    ,,Wiceburmistrz, skarbnik i sekretarz miasta też otrzymują od Balcerka premie w wysokości kilkudziesięciu tysięcy na głowę. Ale to Pani nie przeszkadza, przeciwko temu lokalny KOD nie demonstruje, żeby się władzy nie narazić?” [ PO ma protestować przeciw PO?]
    Nie wierzymy w KOD, w pożytecznych…, bo wy bronicie demokracji WYBIÓRCZEJ dla wąskiej grupy beneficjentów establishmentu POpezetpeerowskiego
    i dlatego nieodwracalnie PRZEGRALIŚCIE

    1. KOD nie jest przybudówką PO. Jeśli Państwu z PiS przeszkadzały premie przyznawane przez Balcerka trzeba było protestować przed UM ale chyba jest w Puszczykowie zbyt mało zwolenników „dobrej zmiany” którzy by się na to odważyli. Pisanie na Forum pod pseudonimem nie wymaga żadnej odwagi, pokazanie twarzy na ulicy i otwarte wyrażenie sprzeciwu, już tak. O przegranej powiedzą wybory, o ile nie zostaną zmanipulowane. Białoruś i Rosja się kłania.

     1. Manipuluje Pani. Pytałem czy KODowi Puszczykowo i Pani wysokie premie naszych urzędników nie przeszkadzają.

 7. Ja myślę,że szkoda z tym/tą grac dyskutować.To czysta polityka i demagogia która zamula problemy istotne dla Puszczykowa i tylko miesza w tym i tak już gorącym kotle.

  1. „Zatroskany” powinien wiedzieć, że dyskutować zawsze warto, bo tylko dyskusja prowadzi do konsensusu nawet w najgorętszym kotle. Tylko tchórze, ludzie którzy nie mają nic do powiedzenia, unikają dyskusji.

 8. Czy ktoś świadomie czy przez g..ę wywołał podział w Puszczykowie na lepszych i gorszych- lepsi mają świadomość i palą gazem i mają termomodernizację a gorsi nie mają wiedzy pieniędzy i są trucicielami i gorsi mają się stąd wynosić bo Puszczykowo ma być rasowo czyste i ma być dla NOWO BOGATEJ ELITY POpezetpeerowskiej czyste ciche i…spokojne.

  1. Gdzie pan się dopatrzył takiego podziału???
   Kto i kiedy dzielił mieszkańców na lepszych i gorszych z powodu systemu ogrzewania domu?
   Kolejna teoria wyssana z palca?
   Kolejna odsłona ZgolC-a?

   1. Bo wy nawet nie wiecie co zrobiliście, co uruchomiliście. Nie wiem kto to „gol”. To nie jest żadna odsłona. Macie już obsesje. Widzicie jedną osobę poczwórnie a to jest kilka osób nie znających się.

  2. To typowe dla dzisiejszych czasów. Wszędzie widzieć wroga. Jak nie Żyd, to Unia, jak nie Unia to ci, którzy palą węglem i nie rozpalają „od góry”.
   Ludzie opamiętajcie się. Ponoć / jeszcze / jest demokracja, więc każdy może mieć własne zdanie.
   A przede wszystkim trzeba nauczyć się słuchać drugiego człowieka, a nie bezmyślnie powtarzać
   ” prawomyślne ” teorie. I być Człowiekiem, a nie tylko homo sapiens.
   Ja to Wam mówię – Seneka.

   1. Przeczytaj sobie kim był Seneka. Jego madrosci nic dobrego nie przyniosly Rzymowi.
    Seneka wyhodował Nerona.

    1. Który mnie zmusił do popełnienia samobójstwa , bo się mnie obawiał , gdy krytykowałem jego działania, w tym morderstwa polityczne..
     To przykład na to, że nawet najlepsze wychowanie nie pomoże, jeśli ktoś nosi w sobie syndrom zła i dąży do władzy absolutnej, łamiąc wszystkie zasady.
     Ja to Wam mówię – Seneka.

 9. Jak widać korzenie naszego puszczykowskiego konfliktu tkwią przede wszystkim w sferze emocjonalnej, a nie w rzeczywistości. Ważne jest to, czy ktoś popiera KOD , PO, jakąś inną partię , czy stowarzyszenie.
  Nieważne jest to, jakim jest sąsiadem, czym się zajmuje, co do tej pory robił i robi dla nas wszystkich.
  Istnienie i działalność osób inaczej myślących budzi agresję i nienawiść.
  Historia uczy do czego to może doprowadzić i dlatego powinniśmy wyciągnąć z niej wnioski.
  Dla naszego dobra. Dla naszych dzieci i wnuków.
  Tolerancja i współpraca to najlepsze rozwiązanie dla nas wszystkich.
  Ponad podziałami ze wszystkimi tymi , dla których dobro i pomyślność naszej Ojczyzny nie są tylko pustymi hasłami i drogą do osobistej kariery.

  1. Od zawsze piszę: rozmawiać ze sobą w realu, ponad podziałami. Przestać się wzajemnie obrażać. Mamy jedno wspólne dobro i jest nim Puszczykowo, nasza mała Ojczyzna 🙂

   1. Nasza? Pierwsze słyszę. Niektórzy tutaj do upadłego wypowiadają się w imieniu ogółu,jakby zostali namaszczeni. Wszelkie inicjatywy oddolne kwitują słowami – potrzebny spokój.Jakby spokój był najwyższą wartością małomiasteczkowej konserwy.

  1. Gol jesteś ten sam czy ktoś się pod ciebie podszywa ? Mówisz jakimś innym językiem niż poprzednio. Ten rozsądny ton należał do kogoś innego czy to była prowokacja?

   1. Też jestem zdziwiona. Kompletnie mi to nie pasuje do poprzednich wypowiedzi ale Redakcja ma chyba wgląd do IP komentatorów. Jeśli to prowokacja, zresztą bardzo wulgarna, to nie powinna zostać opublikowana ze względu na mowę nienawiści. Polemika z taką wypowiedzią kompletnie nie ma sensu. Takie komentarze odstraszają od bycia na tym forum którego akcje w tym momencie znacznie spadają i mogą stać się przyczyną przegranej Komitetu Wyborczego Forum, w wyborach samorządowych. Kret w akcji? Wszystko możliwe dzięki anonimowym wpisom.
    GMC

    1. Nie rozumiem redakcji która przepuściła komentarz gol o prezydencie Poznania. To jest strzał samobójczy. Grac ma rację ale w punkcie interpretacji takiego komentarza, w mojej ocenie niewłaściwie go nazwała, jest to nie tyle mowa nienawiści co styl „ubeckiej prowokacji celowej”, i tu się zgadzam, wymierzonej w pozycję Forum. Ja mam hipotezę, domyślam się kto to gol, ale oczywiście nie zniżę się do kablowania i rozpowiadania po całym Puszczykowie swoich rewelacji. Gol bądź w tym punkcie spokojny; jak to się mówi, karty przy orderach.

     Z drugiej strony na tym Forum także udzielają się komentatorzy, nawet imienni, którzy dobrą kulturalną polemikę merytoryczną traktują jako agresję wymierzoną w ich osoby. Dochodzi wręcz do sytuacji że w efekcie jakiejś dyskusji wysyłają SMS-y do rzekomo rozszyfrowanych autorów nicków z pogróżkami… albo przypisują wszystkie krytyczne polemiki tylko jednej osobie.

     Rozumiem redakcję która jest trochę zakładnikiem wolności słowa ale czy rzeczywiście jakaś forma ściślejszego ocenzurowania wypowiedzi nie była by „politycznie” korzystniejsza ? Im bliżej wyborów tym może być brudniej także w wirtualu a komitet wyłoniony z sympatyków Forum będzie na przegranej pozycji.
     Zalecam zmianę zasad wypowiedzi.
     M

 10. Nie mogę zrozumieć, co spowodowało , że Pan gol tak nienawidzi ludzi o innych poglądach politycznych, niż swoje własne.
  Ile w tej jednej wypowiedzi agresji i zacietrzewienia, a jednocześnie pychy i przekonania o własnej nieomylności.
  Jeśli Pan gol jest katolikiem, to radziłabym porozmawiać z mądrym kapłanem , jeśli nie – to z psychologiem.
  To zazwyczaj pomaga.

  1. Uwaga na takich jak „gol”. Tacy właśnie „gole” deprecjonują Forum Puszczykowa i zniechęcają mieszkańców do wchodzenia na tę stronę.
   Myślę, że to zamierzona „krecia robota” skierowana przeciwko K.J.K.

  2. To wiara w przywrocenie zasad i prawdziwy wymiar sprawiedliwosci. Trzeba zacząć od podstawowych kategorii:zbrodnia i kara. Czarne to czarne,a biale to białe. W tym spoleczenstwie (…) red.
   Nic sie nie zmienilo od czasu komuny.Dlatego jest jak jest.Bida z nedzą.

 11. Kiedyś Churchil powiedział: ..Polacy sa waleczni,ale zawsze wybierają sobie ludzi najgorszych z najgorszych”.

 12. Drodzy Państwo. Miało być o morale Pana Radnego Krzyżańskiego a Wy tu znowu młócicie tą swoją starą słomę. I na domiar złego starą techniką – cepami.
  Proszę do rzeczy. Szkoda tracić czas i energię nas wszystkich, którzy chcieli by bliżej poznać postać pewnie przyszłego kandydata na radnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.