Chce się krzyknąć: wreszcie. Po dwóch miesiącach od czasu gdy wpłynęły do nas pierwsze sygnały i półtora miesiąca od pierwszego tekstu na ten temat – kilka dni temu, znowu zrobiło się jasno w nowym przejściu pod torami w ciągu ulic Kopernika/Mickiewicza-Fiedlera. Jak widać na fotografii powyżej – wreszcie można po zmroku, bez latarki wchodzić do tunelu.

W tym czasie urząd zdążył już dwukrotnie zmienić stanowisko: w lutowym „Echu Puszczykowa” ogłosił, że przejście podziemne jest gotowe, po czym kiedy zaczęliśmy krytykować bałagan wokół i brak światła, w wydaniu kwietniowym „Echa Puszczykowa” napisano, że przejście gotowe jeszcze nie jest ( czytaj: tutaj).  Nie jest to najistotniejsze, oby, jeśli po raz kolejny przepalą się żarówki, nie było trzeba czekać dwa miesiące na kogoś, na tego kto wkręci nowe.

Niestety bałagan jak był, tak jest. Kiedy zostanie uprzątnięty?  Pytanie raczej bez odpowiedzi, tym bardziej, że firma która przejście podziemne wykonywała, wg relacji pracujących tam robotników jest w stanie upadłości.  Z gigantycznym bałaganem da się żyć, ale wystający z ziemi około 40 cm drut zbrojeniowy, na wprost wyjazdu dla rowerów i wózków od wschodniej strony, stanowi dla zdrowia i życia poważne niebezpieczeństwo.

drut11

Czy odpowiedzialny za to jest wykonawca, czy władze miejskie, bo przecież miasto Puszczykowo jest właścicielem terenu – nie wiemy i nie to jest najważniejsze. Wiemy tylko: ktoś musi pilnie zareagować, zanim stanie się tragedia. Każdego dnia chodzi i jeździ rowerami tutaj dużo dzieci i dorosłych. Wystarczy chwila nieuwagi i ktoś albo poważnie się zrani, albo zginie.  Później będzie szukanie winnych, ale zdrowia czy życia nikomu to nie przywróci.  Dlatego wzywamy osoby odpowiedzialne: jeśli nie martwicie się o bezpieczeństwo mieszkańców, pomyślcie o tym, aby nie trafić do więzienia i nie mieć kogoś na sumieniu – usuńcie lub zabezpieczcie ten wystający drut.  Uruchomcie wyobraźnie zanim dojdzie do tragedii.

KJK

remax1

Komentarzy: 8 o “Pisaliśmy, pisaliśmy i stała się światłość, ale niebezpieczeństwo zostało

 1. Taki to dobry, chinski, juz lekko przerdzewiały, ostry drucik. Porządnie przez fachowców umocowany na sztorc stanowi bardzo skuteczną broń na każdego, kto postanowi się na niego przewrócić. Ma wszystko co trzeba: Skuteczność działania, a nawet polisę OC, która schowana w biurku burmistrza czeka na pokrycie..kosztów. „Drut zaprasza 24h”.

  P.S. Mimo, że piszę z „Rubryki”, to śmieszne to nie jest.

 2. Przechodziłem przez ten tunel i widziałem, że już jest brudny. Ciekawe, kto będzie go sprzątał?

 3. Upiłować w czynie społecznym przy samej ziemi i już. Tylko wcześniej zapytać Burmistrza czy można, żeby nie okazało się że doszło do „zniszczenia mienia publicznego”.

 4. hahahahha
  że niby to dzięki wam światło włączyli ????
  hahaha
  osiągacie taki poziom absurdu że ho ho … :D:D

 5. hahaha
  osiągasz taki poziom absurdu że ho ho … :D:D
  A dzięki komu? W Echu odtrąbiono sukces przy braku światła i totalnym bałaganie.

 6. Zaraz napiszecie ze to dzięki wam uruchomiono linie kolejowa na nowo haha. Oszolomstwo

 7. Zielony gabinet cieni już niedługo przejmie władzę. Wywali wszystkich pracowników z POdlesnej i zrobi tam dobrą zmianę. Dobrze ze KOD puszczykowo popiera dobrą zmianę.

  1. hhahahahahah

   ” Zielony gabinet cieni ”

   hahaha

   Dokładnie tak :D:D:D:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.