PILNE!!! Jeszcze dziś materiał poświęcony wycince drzew na grobli z udziałem opozycyjnej kandydatki na stanowisko burmistrza –  Agaty Wójcik na antenie TV Poznań o godzinie 18.30 w  Teleskopie. Audycja dostępna również w internecie.

Jak się dowiedzieliśmy z nieoficjalnych źródeł, po Teleskopie w programie: „Temat dnia”, miała odbyć się rozmowa pomiędzy Agatą Wójcik i burmistrzem Balcerkiem na żywo, ale ten ostatni wytłumaczył się, że dziś nie może. (sic!)

Wszystkich mieszkańców zapraszamy do śledzenia tego co dzieje się wokół grobli.

red.

Komentarzy: 22 o “Pilne!!! O grobli dziś w Teleskopie o godzinie 18.30 z udziałem Agaty Wójcik

  1. Panie Ewo, nic nie wiemy o zmianie nazwy przez poznańską telewizję. Wiemy, że w Teleskopie będzie też wypowiedź burmistrza Balcerka. Czy w związku z tym, posługując się Pana językiem, że to już jest balcerkowa telewizja, czy mniej PiSowska? A na poważnie: lepiej w imię politycznych racji, nigdzie o sprawie nie mówić i nie pisać? Wtedy zapewne drzewa na grobli wytną, o co może Panu i Panu podobnym osobom chodzi.
   Zalecamy melisę na uspokojenie.

  2. do Ewy: co Pani ciągle wyjeżdża z tym PIS-em?
   A były kandydat na Burmistrza Pan Gniewko Niedbała z „Gazety Polskiej’ w otoczeniu Pani Janickiej z Nowoczesnej i KOD-u Pani nie przeszkadza?
   Chcemy normalnie żyć. Jesteśmy sąsiadami, nie chcemy ze sobą walczyć.
   Mam znajomych z jednej i z drugiej strony, I tu i tam są porządni ludzie, a także i tu, i tam są tacy , z którymi nie warto się zadawać.
   Liczy się człowiek, bo najpierw trzeba być Człowiekiem , a dopiero później czyimś wyznawcą.

 1. Brawo Pani Agato. Widziałem Panią w Teleskopie. Rzeczowo i po jasnej stronie mieszkańców. Balcerek jak zawsze za interesami starosty, a przeciw mieszkańcom. Ma Pani mój głos i mojej rodziny

 2. W teleskopie w programie o Grobli ciekawą rzecz powiedział ten [?} dyrektor Zarządu Dróg… że ich intencją jest aby autobusy mogły się mijać… Czy to jakieś żarty ? A po co to komu ? Były jakieś problemy na Grobli ? Gdzie jest mała prędkość tam nie ma wypadków. Co te […] wymyślają ? Oni stwarzają problemy które do tej pory nie istniały. Mówili o tym mieszkańcy.

  1. Uwaga ! Autobusy mają się mijać na Grobli!
   !!!
   Grobla jest na całej długości łukiem. Na całej długości obecnie jest podwójna linia ciągła i ograniczenie prędkości do 30 kmh. I jest spokój. Nigdy tam nie było wypadków. Oni chcą to zmienić ! Autobusy mają mieć możliwość mijać się
   na łuku ? Co za absurd.
   A zatem, niebywałe, planowanie jest zagrożenie ruchu na Grobli.
   !!!

   1. Rzeczywiście, absurdalny pomysł z tym mijaniem się autobusów. Kto na to wpadł? (pytam retorycznie).

 3. Jeden program to za mało, ostrzał powinien być ciągły aby w całym Powiecie Poznańskim wyborcom wryło się w świadomość kto nie szanuje środowiska naturalnego, walorów krajobrazowych, czystego powietrza, kto za nic ma głos obywateli.

 4. Grobla ma być poszerzona o 6 metrów ! Po co ? Ma to być dwupasmowa droga szybkiego ruchu ? Bez drzew ?
  Później zasypią staw i łąkę po drugiej stronie i zrobią tam stację benzynową i market. Środowisko i estetykę mają za nic podobnie jak opinię obywateli.

  1. Wszyscy logicznie myślący wiedzą – jest to próba wygenerowania szybkiego dojazdu do planowanego osiedla domów jednorodzinnych na terenie parku szpitalnego ( pilotowanego przez starostwo oraz grupę kolesi wywodzacych się z Jeżyc) i planowanego blokowiska koło hotelu pielęgniarek ( pilotowanego przez starostwo oraz grupę kolesi wywodzacych się z Jeżyc) !!!
   Powtarzajmy to uparcie i do skutku – może do reszty mieszkańców Puszczykowa to dotrze – bo na razie , po róznych rozmowach z różnymi znajomymi to widzę, że temat hiperurbanizacji miasta traktowany jest jak teoria spiskowa i bajka !!! Czarno to widzę…

  2. Dodać trzeba wątpliwość, system korzeniowy drzew działa jak zbrojenie Grobli. Gdy wytną drzewa co zastąpi tę konstrukcję ? Grobla zacznie się ROZMYWAĆ.
   Będą skarpy betonować ? To jakieś monstrum chcą z tego uroczego krajobrazu zrobić ? I z bezpiecznej drogi niebezpieczną ?
   Przed remontem Grobli w 2008 roku jej zbocze od strony stawu uzbrojone było przez krzewy a droga rowerowo-spacerowa biegła dołem to wycięli krzewy, zrobili sztuczną skarpę w pośpiesznym wyborczym tempie na którą bez wysezonowania ziemi położyli postbruk i zrobili tą brzydką biało-czerwoną żelazną balustradę. Dziś to się rozłazi, droga pęka, balustrada przechyla. Wtedy toczyła się podobna jak dziś dyskusja i krytyczne uwagi obywateli których nie słuchano. Historia się powtarza. Sięgniemy do materiałów archiwalnych, przypomnimy.

 5. Po obejrzeniu Teleskopu, podjąłem wraz z rodziną decyzję. Pani Wójcik ma nasze głosy! Twarz niejakiego Balcerka I bełkot wydalony do kamery mnie odrzucił. Czy ten człowiek nie jest chory?

 6. Trzeba to powtórzyć.
  Uwaga ! Autobusy mają się mijać na Grobli!
  !!!
  Grobla jest na całej długości łukiem. Na całej długości obecnie jest podwójna linia ciągła i ograniczenie prędkości do 30 kmh. I jest spokój. Nigdy tam nie było wypadków. Oni chcą to zmienić ! Autobusy mają mieć możliwość mijać się
  na łuku ? To jest najniebezpieczniejszy manewr z zagrożeniem życia pasażerów włącznie. Zimą Grobla jest oblodzona. I występują częste mgły.

  To jest planowane zagrożenie ruchu na Grobli.
  !!!

   1. Do tej pory Grobla była bezpieczną drogą. To chcecie naprawić ?

 7. Od kiedy wiadomo, że są takie zamierzenia w sprawie grobli?
  Ktokolwiek wiedział, dlaczego nie powiedział?
  A może wiedział i celowo nie powiedział?

 8. Przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer w czwartkowym wydaniu „Rzeczpospolitej”, proszona o ustosunkowanie się do słów posła PO Andrzeja Halickiego, że „szukanie trzeciej drogi” w walce z najsilniejszą partią opozycyjną jedynie umacnia PiS, stwierdziła, że Koalicja Obywatelska jest jedyną koalicją, która może „stanąć jak równy z równym z PiS”. „Razem jesteśmy dwa razy silniejsi” – oceniła.

  „Wyzwanie chwili jest takie: wszystkie ręce na pokład, a rozłamowcy za burtę”

  Kiedyś nasza mieszkanka I.Janicka przyznawała się do Nowoczesnej, teraz się odcina. Chyba nie są jej bliskie idee jednoczenia się, zwierania szyków, wszystkich rąk na pokład.

  O tym fakcie można sobie poczytać na fakty.interia.pl

 9. Do Golema. Szanowny Panie jeśli mi wiadomo temat Szpital i okolice jest już w zainteresowaniu ważnych instytucji w Warszawie i jest tylko kwestią czasu tak jak domy w Warszawie będziemy mieli spektakle telewizyjne i nie tylko w Puszczykowie.Cierpliwości.Pozdrawiam.

  1. Panie warszawiak, na spotkaniu w Ośrodku Leśnym dwa lata temu wszyscy obecni byli świadkami jak starosta coś tam opowiadał że często jeździ do Szwajcarii i do Brazylii, może to jest jakiś trop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.