Jeszcze nie odbyła się dyskusja publiczna nad wyłożonym projektem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Puszczykowa, a już mamy kolejne informacje o kolejnych wyłożeniach i dyskusjach.

Zanim przejdę do konkretów zadam pytanie: ilu z czytelników Forum, a zakładam, że są to najbardziej aktywni mieszkańcy Puszczykowa, śledzi na tyle uważnie bogatą i rozbudowaną  stronie BIP Urzędu Miejskiego w Puszczykowie, aby wychwycić wszelkie nowości jakie są tam zamieszczane?  Sądzę, że jeszcze mniej, niż stronę Urzędu Miasta i chyba się nie mylę.  Otóż na stronie BIP zamieszczono wczoraj tj. 29 marca informację o wyłożeniu dwóch planów zagospodarowania:

1 dla rejonu ulic C. Ratajskiego, Dworcowa, Słowackiego, Mickiewicza część A i

2. dla ulicy Klasztornej.

Zadałem pytanie radnej Wójcik czy coś wie o tym fakcie – nic nie wie, choć jest członkiem komisji planami się zajmującej.  Była zaskoczona.  Wszystko jest teraz w gestii burmistrza, informować jej też nie trzeba.

Oba plany na etapie omawiania w komisji rozwoju wywoływały niepokoje i protesty mieszkańców  nie tylko tam zamieszkałych, więc w obu przypadkach należy spodziewać się szczególnego zainteresowania.  Na oficjalnej stronie miasta o wyłożeniach jeszcze ani mrumru, więc na razie nikt nie wie, że wyłożenie jednego i drugiego planu nastąpić ma 10 kwietnia – w Wielki Poniedziałek.  Dyskusja nad jednym i drugim planem odbyć się ma już 12 kwietnia czyli w Wielką Środę, kiedy mieszkańcy zamiast o planach zagospodarowania myślą o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych, sprzątaniu, a osoby wierzące są myślami w Triduum.  Plan wyłożony będzie do 12 maja, więc nic nie stało na przeszkodzie, aby dyskusja odbyła się w dogodniejszym dla wszystkich czasie.

W każdym razie plan wyłożony będzie 10 kwietnia, a już 12 w Wielką Środę odbędzie się dyskusja, więc na zapoznanie się mieszkańcom, którzy przecież fachowcami od urbanistyki nie są, władze miasta dają… dwa dni!

Aby tego było mało i mieszkańcom jeszcze bardziej utrudnić, dyskusja nad planem dla rejonu Ratajskiego, Dworcowa, Słowackiego, Mickiewicza odbędzie się o godzinie 15.00, a dla ulicy Klasztornej o godzinie 16.30.  Większość mieszkańców w tych godzinach jest w pracy, albo z pracy wraca.  Tak dobrane terminy powodują, że chodzi chyba o to, aby w rzeczywistości dyskusji nie było.

reklama-top-01 (1)

Uwagi do obu planów zgłaszać można będzie do dnia 02 czerwca.  Później burmistrz ma 21 dni na rozstrzygnięcie uwag jakie od mieszkańców wpłyną (będzie 23 czerwca).  Następnie skieruje je do uchwalenia przez radnych, prawdopodobnie podczas sesji… 22 sierpnia, kiedy puszczykowianie będą wypoczywać na wakacjach.  Wtedy radni i burmistrz będą ciężko pracować: uchwalać i przegłosowywać dwa budzące kontrowersje plany i Studium.  Obecność mieszkańców nie jest obowiązkowa, a nawet niemile widziana.  Sprytne?  Zapewne skuteczne i najważniejsze – zgodnie z wymogami ustawy, od strony prawnej nie można się do niczego przyczepić.

Do końca roku a może i wcześniej, burmistrz wraz z radnymi, uchwalą to co mają w zamysłach, albo to na co niektórzy oczekują.  Część mieszkańców poprotestuje, pokrzyczy, w końcu się wyszumi i zmęczy.  Od nowego roku zaś, władze miasta będą już tylko wsłuchiwać się w głos mieszkańców, uśmiechać się, konsultować, sadzić drzewa i siać trawę, przecinać wstęgi i chwalić się osiągnięciami, zapewniać o pracy dla dobra mieszkańców, o mieście ogrodów i mówić, że głos puszczykowian jest dla nich najważniejszy.  Żadnych kontrowersji i konfliktów, bo przecież rozpocznie się kampania wyborcza.  Władza będzie taka, że do rany przyłóż, będzie żyła w przekonaniu, że znowu uda się mieszkańców nabrać.  Tych najaktywniejszych pewno nie, a pozostałych?  Perfidne.

http://puszczykowobip.wokiss.pl/bip/komunikaty-ogloszenia/gospodarka-przestrzenna.html?pid=10506

http://puszczykowobip.wokiss.pl/bip/komunikaty-ogloszenia/gospodarka-przestrzenna.html?pid=10508

Krzysztof J.Kamiński

sneider

Komentarzy: 19 o “Mieszkańcy Klasztornej, Mickiewicza, Słowackiego, Reymonta, Ratajskiego – ręce na pokład

 1. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wyborcy szybko zapominają co zniszczyła władza. Idą do wyborów i głosują na znane twarze, mimo, że ci radni i burmistrz działali w poprzedniej kadencji na szkodę i wbrew woli mieszkańców. Moim zdaniem trzeba przeprowadzić na szeroko zakrojoną skalę kampanię informacyjną co tak naprawdę robi burmistrz ze swoją świtą w mieście.

 2. A ja się pytam kiedy któryś z radnych zgłosi do prokuratury, CBA CBŚ działania na szkodę mieszkańców ale nie tu w Poznaniu tylko w Warszawie ,a gdzie są ci posłowie do sejmu wybierani przez nas w Puszczykowie , co na to poseł Wróblewski.Gdzie to wszystko się podziało .Czy nikt nie umie pisąć do Kamińskiego i Ziobry ,ludzie czy wy jesteście analfabetami.

  1. Panie puszczykowianin – a samemu nie łaska? Pan pisać potrafi więc po co czekać na innych?

 3. Idą duże zmiany, niezbędny pośpiech. W niedzielę na mszy św. w Katedrze Poznańskie był obecny Starosta Poznański J.Grabkowski. Ale wychudł; gdyby arcybiskup T.Gocłowski nie zwrócił się do niego w te słowa „… Starosta wstał z łóżka żeby tu być z nami…” nie poznał bym go.
  A po mszy mnie naszły czarne myśli, co to będzie jak mu się przyśni Real Catedral Estate?

 4. Kolejne wybory samorządowe coraz bliżej. Burmistrz zdaje sobie sprawę, że po tym jak ocyganił wyborców, jego szanse na reelekcję są minimalne. Nie ma więc już nic do stracenia, i dlatego przed odejściem nie przepuści żadnej okazji, by zadbać o swoich i zasłużyć sobie na ich wdzięczność. Stąd ten zmasowany i bezpardonowy atak na miasto. I on będzie trwał aż do wyborów. Miesiąc w miesiąc.

  My musimy stawić mu czoła!!!

 5. Przepraszam za brzydkie słowa, ale czy ktoś tam na Podleśnej upadł na głowę?

 6. Laikowi chcę donieść że kuracja odchudzająca „słoneczko Puszczykowa” wynika chyba z tego że wieść gminna niesie z Warszawy o zainteresowaniach nie tylko sukcesami Angeliki ala również sukcesami w odchudzaniu.

 7. Pani Anno jak wygląda to Puszczykowskie Real Estate należy się przejść od Kosynierów do kraszewskiego brud,smród i ubóstwo.Ot, rządy protegowanych schorowanego „słoneczka Puszczykowa”.

 8. Mili Państwo. Chce dołączyć I swoje zdanie dotyczące burmistrza AB. Jestem jednym z tych, którzy zagłosowali na niego w 1szej kadencji, żeby odsunąć od władzy panią MOT. Czyli zagłosowałem „Na kogoś, przeciwko komuś”. Innej alternatywy nie było. Nikt z takich zwykłych wyborców nie przypuszczał, że początek obłudy (…)Wiedzieliśmy o tym jednak 2 lata temu.A wszystko to przeciwko KK. Panu, który otworzył nam swoim FP okno na nasz dom, którym jest Puszczykowo. Martwi mnie, aby AB w końcówce swoich, złych rządów, wiedząc o marnym POparciu nie zaciągnął „w prezencie” dla następcy niebotycznych kredytów na miasto, przechodząc do tatalnej opozycji.

  1. Przypominam że SPP i Kurier Puszczykowski istniał 16 lat i Zielone Puszczykowa Marcina Mutha od 2011 do 2015 (?). Więc okno na Puszczykowo było zawsze otwarte, jeszcze szerzej niż teraz bo wraz z prasą papierową docierało do każdego domu. Gdyby nie tamta praca organizacyjna i ich prasa można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć że M.Krzyżański nie został by radnym a K.Kamiński nie kandydował by na burmistrza. Bo musieli by płacić z własnej kieszeni za rozpoznawalność i organizować poparcie społeczne od zera. Uważajcie co piszecie! Mocno uważajcie!

   1. Tak po sprawiedliwości to gdyby nie to forum Pana Kamińskiego to nie mógłby Pan czy pani na niego pisać.
    Ale tak jak tego forum on sam nie tworzy tak i tam w ZP nie sam Pan Muth pisał – również Krzyżański i Kamiński. We trzech tam byli aktywni. Podobnie z Kurierem Puszczykowa było, wiele osób go tworzyło.
    Ale zawsze najbardziej innych krytykują anonimowi, którzy nic dla dobra wspólnego nie zrobili.

    1. Co za pieprzenie. Nie znoszę kiwania. No tak Kurier P. wiele osób tworzyło ale na pewno nie Pan Krzyżański ani Pan Kamiński, oni zjawili się na samym końcu. (…) Zielone P., był to blog M.Mutha (…) Jak będzie mącić to po sprawiedliwości mogę więcej o tym napisać w Głosie Puszczykowa. Stawiam dobry koniak że redaktor dur kupi taki artykuł. Łaskę robicie tym forum?

     1. Prosimy się nie wahać. Redaktor dur czeka na Pana „rewelacje”.

     2. Co mi wycinacie tekst tym (…), tam nie było pomówienia, przekleństwa ani nazwiska. Była informacja o Stowarzyszeniu Przyjaciół Puszczykowa, chcecie wymazać jego istnienie i zasługi?
      Na Zielonym P. było tylko 3 aktywnych? Ciekawe dlaczego teraz nie mogą patrzeć na siebie. Może jeden z nich jest tak chorobliwie drażliwy że nie da się z nim nic zbudować?
      Wmeldowaliście się z tą nazwą Forum Puszczykowa i przygotowujecie „do ważnych zadań” to znoście też odmienne zdanie. Źle to wróży. W związku z tym macie pewną lokatę jak w szwajcarskim banku, będzie obszerny tekst w okolicach kampanii wyborczej informujący mieszkańców o historii działalności SPP i bloga Zielone Puszczykowo.
      *(tekst w całości archiwizowany)

   2. Uważajcie?
    , Autorze „przypomnienia”, gdy to przeczytałem to poczułem niesmak. Owszem, mozna coś tam przypomnieć, ale nie z takim jadem! Proszę wziąć pod uwagę, że mogą to czytać nowi mieszkańcy Puszczykowa. Tacy, co mieszkają tu od kilku lat i dopiero teraz w jakimś stopniu się zintegrowali z naszym miasteczkiem i poznają jego problemy. Nosiłbym się raczej z sugestją, aby nie było to „przypomnienie” w ostrym tonie, a zwykła informacja.

    1. Ten autor przypomnienie to wygląda na „życzliwego” dostarczyciela dezinformacji, a nie informacji. To już kampania wyborcza?

 9. W Echu Puszczykowa i u dura nawet głosu krytyki władz nie znajdziecie. Nie popełniajcie błędów, nie publikujcie trolli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.