Nie ukrywaliśmy i nie ukrywamy, że byliśmy przeciwni wydawaniu publicznych pieniędzy na miejsca parkingowe jakie dodatkowo powstały na ul. Dworcowej, dosłownie kilka metrów obok pustego zazwyczaj parkingu przy kościele.  Twierdziliśmy, że to nieracjonalne (delikatnie pisząc) wydawanie pieniędzy.

Nasze wątpliwości podzielają niektórzy mieszkańcy, choć… Jeden z mieszkańców znalazł uzasadnienie dla tej inwestycji – przysłał nam fotografię, na której widać, że komuś jednak parking przy parkingu się przydaje.  Jak widać zalety i niedostrzegane przez nas możliwości tego miejsca, docenił jakiś dział marketingu branży  (używano)samochodowej.

Czekamy na następne! To miejsce ma potencjał!

red.

Komentarzy: 13 o “Nowy parking na Dworcowej znalazł zastosowanie

 1. A nie można tego szrota usunąć? Może wypowie się pan komendant , który tak ochoczo potrafi w sieci strofowac mieszkańców w o wiele mniej istotnych sprawach. ..?

  1. a jak po ulicy jedzie bus albo slużbówka oklejona reklamami to tez zajęcie pasa drogowego na cele reklamowe bez zezwolenia ???

 2. Postawić wszędzie parkometry – pierwsze dwie godziny , trzy itp darmowe pozostałe płatne i samochód zniknie 🙂

 3. Szanowna Redakcjo dlaczego tak szybko zdjęłaś artykuł o ulicy Fiołkowej przecież tam przewijały się tematy wielu ulic i placów ,chyba dawno nie było takiego oddzwięku na forum jak po tym artykule ponad 50 wpisów ,ktoś proponował nawet założyć rubrykę p.t. Nasze ulice. No trudno trzeba doczekać że za 100lat będzie lepiej.P.S. ktoś z przyjezdnych zapytał ? A te 10 metrów chodnika przed dworcem to mają zrobić emigranci z Syrii czy Ukrainy.

 4. Niestety. Miasto jest zasmiecane takze przez Mieszkańców. Kto wiesza na plotach dziesiatki banerow? Przoduje jeden stomatolog i sklep meblowy. Po kilka na jednej ulicy. A ciekawe czy UM sciaga oplaty za zajecie pasa przez kilka slupkow Spalarni. Slepy by trafil na kazdym rogu sa.

  1. Jest ustawa krajobrazowa i nie jest stosowana z prostego powodu, radni i urzędnicy zależni od kartki wyborczej nie chcą narażać się wyborcom z sektora gospodarczego.

 5. Taki „potencjał” jest równy żadnemu z całym szacunkiem. Gdyby rzeczywiście był potrzebny z pewnością miejscem zainteresowałaby się firma prywatna, która wyczułaby tam źródło zysku. Parkingi strzeżone są zdecydowanie bardziej opłacalne, co wiem z autopsji, bo zawsze zatrzymuję pojazd na http://lotniskomodlin.org/ i nigdy nie zastałem go brudnego lub zniszczonego.

 6. Z wirtualnej: „Dyskonty kończą z bezpłatnymi parkingami. Coraz częściej stawiają szlabany
  Pani Monika za korzystanie z parkingu Biedronki musiała zapłacić 95 złotych. Dlaczego? Bo nie pobrała biletu, a zostawiła samochód na wiele godzin. Dyskonty coraz częściej walczą z parkującymi na wiele godzin osobami, które ostatecznie po zakupy nie mają zamiaru przyjść. Chcą za to tylko skorzystać z bezpłatnego miejsca.”
  —–
  Mówiliśmy przy temacie ewentualnego parkingu na Moniuszki że może się to stać i prorocze to były słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.