W nawiązaniu  do docierających do nas informacji o złożeniu przez Burmistrza Andrzeja Balcerka wniosku o przyznanie  Angelique Kerber tytułu „Zasłużony dla miasta Puszczykowa” uprzejmie oświadczamy, że jesteśmy bardzo zaskoczeni tą informacją, która dotarła do nas nieoficjalnie kilka dni temu od osób trzecich , a dzisiaj za pośrednictwem Bloga prowadzonego przez jednego z radnych. Uważamy, że zanim burmistrz wysunął taką propozycję, powinno wcześniej odbyć się spotkanie pomiędzy władzami miasta oraz bezpośrednio zainteresowaną, albo choćby jej przedstawicielem,  odnośnie  przyznania  wyżej wymienionego tytułu.  Zarówno  z Andżeliką jak i  przedstawicielami  Centrum Tenisowego Angie oraz  Akademii Tenisowej  do dnia dzisiejszego, nikt na ten temat nie rozmawiał.  Działanie władz miasta jest dla nas tym bardziej zaskakujące, że  dotychczasowe doświadczenia A.Kerber, CT Angie oraz Akademii ze współpracy z władzami miasta, są dalekie od poprawnych.

Janusz Rzeźnik- dziadek Andżeliki

Henryk Gawlak – Prezes Akademii Tenisowej

fot.przegladsportowy.pl

 

Komentarzy: 13 o “Oświadczenie

 1. Co tu jest grane ? Krzyżański na swoim blogu podaje taką informację, adresat nic nie wie, nadawca jest nieznany, w co kto gra? Czy to przeciek czy prowokacja ?
  To jest skandal .

 2. Niebywały brak taktu i wyczucia!!! Pamiętam jak władza próbowała zrobić sobie zdjęcie z p.Kerber na okładkę Echa Puszczykowa ,też bez należytego uzgodnienia.Wiocha,wiocha i jeszcze raz wiocha!!!

  1. Nie, to nie brak taktu to sprawdzona na wyborcach metodologia zdobywania dodatniego pijaru za przysłowiowy „psi grosz”. Tak proszę Pani. Teraz będzie laurka, goździk, buzia i wielka trąba w Echo.

 3. A ja pamiętam podejście p. Balcerka i radnych do pomocy w organizacji turnieju tenisowego w Angie. Przedstawiciel został przećwiczony 2 razy i twarze rządzących mówiące – mamy Pana gdzieś. Ale teraz jak można ogrzać się to kolejka jest długa

  1. Tak ale najpierw należy porozmawiać z zainteresowaną lub jej rodziną.A tak badzoewskie załatwianie i koniec

 4. Władza w Puszczykowie jak każda chcę się ogrzać w promieniach sławy i przy okazji się sfotografować. To się nazywa ocieplanie wizerunku.

 5. Ciekawi mnie jaką miarą mierzone są zasługi dla miasta ? Czym się na przykład zasłużył ubiegłoroczny laureat L.Madej ? Kogo o to spytam to rozkłada ręce: nie wiem, pamiętam tylko że był przewodniczącym Rady za Napierały. Tak mówią. Chcecie osiągnięcia Kerber postawić w szeregu tym podobnych „dokonań”? A znowuż sława sportowca stanowi jakąś zasługę dla tożsamości miejsca zamieszkania? Może tak. Ale z całą pewnością na taki honor jak zasłużony obywatel zapracowały sobie długoletnią pracą społeczną dwie Panie: G.Ozorowska i Z.Skibińska.

 6. Wielkie halo o dziewczę, które ani nie czuje się Puszczykowianką, ani tu nie mieszka. Kto widział ją jak kupuje bułki, albo chociaż odwiedza słynną lodziarnię? Z Ostrowską, Friedrichem czy Kowalonkiem człowiek mija się na zakupach. A Kerber jest niemal jak zjawisko spirytystyczne. Wszyscy o niej gadają, a prawie nikt jej nie widział…

  1. To dziewcze jeździ po świecie i głośno mówi skąd jest, a że 90% czasu jeździ po swiecie to jej nie widac. Z całym szacunkiem dla wymienionych: ile osób dla nich przyjedzie do Puszczykowa, jak nawet ja nie wiedziałem kto to Kowalonek zanim nie pomogła mi Wikipedia? Tego że są z Puszczykowa też nie wiedziałem, chociaż mieszkam tu 6 lat. A jak dodamy podatki które to dziewcze płaci, to każdy wie o co halo. I tak na koniec: co to ta słynna lodziarnia?

   1. Niewątpliwie słuszne argumenty Gość przytoczył. Moje „może tak” znaczy w istocie „niewątpliwie tak”, z tym że rozgraniczył bym dwie funkcje: honorowy i zasłużony obywatel.
    W tym wypadku głosuję dla Angie za honorowym obywatelem (z jednym warunkiem:
    że będzie osobiście robić zakupy w mieście, … ha,ha).
    A co do tych starszych Pań to skoro Gość na to jeszcze nie wpadł powiem czym są ich zasługi i całego grona osób które z nimi współpracowało. Powiem o jednej zasadniczej zasłudze o tej że nasze sławne i urocze miasto Puszczykowo, sławą pracy minionych pokoleń , do którego tak chętnie wraca ze świata i w którym tak się dobrze czuje się Angie jeszcze jest takie a nie inne, nie spauperyzowane przez zamiary i działania bezmyślnych technokratów .
    To jest ogromna zasługa, kiedyś może zrozumiecie.
    A nie wierzycie? To zobaczycie niebawem wzdłuż torów PKP namiastkę tego czym było by Puszczykowo bez obecności społeczników (mitologicznego Cerbera). Natomiast oprócz tej jednej „eterycznej” zasługi są i konkrety, że wymienię kilka: dworzec PKP Puszczykówko, Zakole, przystań kajakowa, Kurier, kilka drobnych publikacji książkowych; wymienione też informują o Puszczykowie i przyciągają gości krajowych i zagranicznych. Prawda czy nie prawda Gościu?

 7. Andżelika zagra w finale turnieju w Cincinnati. Jeżeli wygra z Simoną Halep będzie miała pierwsze miejsce na liście tenisistek ATP. Gratulacje i powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.