Zgodnie z zapowiedzią po naszym artykule o wystawieniu dawnego bloku dla pielęgniarek przy ul. Kraszewskiego wysłaliśmy w imieniu i na prośbę mieszkańców list do burmistrza A.Balcerka z prośbą o zorganizowanie spotkania ze Starostą. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź pana Burmistrza, którą wraz z naszym zapytaniem publikujemy w całości:

 

Szanowny Panie Burmistrzu.

W imieniu mieszkańców dawnego bloku dla pielęgniarek przy ul. Kraszewskiego zwracam się do Pana z prośbą o zorganizowanie spotkania mieszkańców z Panem oraz Panem Starostą. Jak Pan zapewne wie, blok został wystawiony na sprzedaż i mieszkańcy boją się o swoją przyszłość. Stąd prośba o spotkanie.

Bardzo proszę o informację czy i kiedy spotkanie takie mogłoby mieć miejsce.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof J.Kamiński

 

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na pismo z dnia 22.02.2015 r. informuję, że Pan Starosta proponuje, aby spotkanie mieszkańców bloku przy ulicy Kraszewskiego zostało zorganizowane bezpośrednio z przedstawicielami Spółki Puszczykowo Real Estate Investment, ponieważ właścicielem tego obiektu jest Spółka. Zarząd Spółki jest odpowiedzialny za wszelkie działania, jakie są podejmowane w sprawie tej nieruchomości.

W ocenie Pana Prezesa, mieszkańcy bloku na bieżąco są informowani o działaniach Spółki i nie występowali z wnioskiem o zwołanie wspólnego spotkania przy udziale władz Miasta Puszczykowa.

Jeżeli taki wniosek wpłynie, to Spółka jest gotowa takie spotkanie przygotować.

Z poważaniem

Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta

 

Nie wiemy czy taka odpowiedź satysfakcjonuje mieszkańców, ale służymy dalszą pomocą. W każdym razie odnosimy wrażenie, że wymieniona przez burmistrza spółka nie jest właścicielem tego bloku. Wg naszej wiedzy jest nią nowopowstała spółka PREM MANAGEMENT SP. z o.o., ale kto jest w stanie się w tych wszystkich spółkach połapać?

Zgodnie z zapowiedzią wystosowaliśmy również list do Pani E. Bijaczewskiej przewodniczącej komisji społecznej RM z prośbą o poświęcenie następnego posiedzenia komisji której przewodzi, sprawie mieszańców bloku. Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Mamy nadzieję, że nastąpi to w niedługim czasie, o czym niezwłocznie poinformujemy.

Redakcja

Komentarzy: 8 o “Odpowiedź Burmistrza w sprawie spotkania z mieszkańcami

 1. pan starosta proponuje spotkanie z zarządem spółki właścicielem budynku ,ale kto jest tym właścicielem ????
  Na radzie powiatu sam pan starosta przekazuje wiadomość że władze szpitala odstąpiły od sprzedaży
  działek przy szpitalu /właścicielem działek jest spółka która zarządza blokiem/ czyli decyzja nie była podjęta przez właściciela działek a władze szpitala – starostwo- pan starosta!!!!
  Mieszkańcy chcą rozmawiać z panem starostą i burmistrzem miasta .Jeżeli będzie taka potrzeba pojedziemy do pana starosty . Naszą sytuacją zainteresowane są media – UWAGA, Sprawa dla reportera.

 2. Przedstawiciele mieszkańców byli na spotkaniu z panem prezesem Reiterem – brak odpowiedzi na pytanie
  na co przeznaczone są pieniądze za czynsz /ok.40.000 miesięcznie/ ??????????????????
  gdzie mieszkańcy płacą za wszystkie media /ogrzewanie woda ciepła , zimna ,ścieki,windy, śmieci/
  Sam pan prezes przyznał że nie za bardzo zna sytuację bloku dopiera ją poznaje .
  Pieniądze pozyskane ze sprzedaży mieszkań w bloku mają być przeznaczone na budowę bloku operacyjnego. Dlaczego mieszkańcy mają być sponsorami budowy bloku operacyjnego ????
  Wynika też z tego że spółka zarządzająca blokiem podlega i pracuje dla pana ……………..?????

 3. Czy nikt nie widzi tego ze przez tyle lat ciagnie sie pieniadze z mieszkancow bloku na potrzeby szpitala ? W bloku nie sa prowadzone zadne modernizacje, zadne inwestycje prowadzace do poprawy bezpieczenstwa i bytu mieszkancow. Bylem na jednym ze spotkan organizowanych przez wladze i co zobaczylem swego czasu ? I tu oto ciekawostka-Pan starosta pod stołem obmacywał Pania pnia prezes szpitala. Przez całe spotkanie ignorowali wypowiedzi mieszkanców bloku lub odpowiadali wymimijająco. Powiem tylko tyle banda kłamców, manipulantów i złodzieji. Tworza spółkę za spółką już samo to powinno być powodem do myślenia. Zarząd co jeden to gorszy. O tym powinna usłyszeć cała Polska

 4. Czy można podać zarząd do sądu za narażenie na niebezpieczeństwo życia mieszkańców przez unikanie remontów , napraw itp ??? Może trzeba to zrobić ? pomyślcie podpowiedzcie !!!

 5. do anonim: o tym trzeba rozmawiać z prawnikami, bo nikt rozsądny na takie pytanie bez poznania szczegółów nie odpowie.

 6. Byłam na spotkaniu przedwyborczym, na którym pan radny Jakub Musiał mówił o tym, że pomaga społecznie jako prawnik. Może mieszkańcy powinni udać się do niego.

 7. Szpital i dom pracowniczy są podległe w 100% Staroście Poznańsiemu. I to starostwo potworzyło spółki, to co pan Burmistrz wciska kity ze jak co to po wyjaśnienia iść do prezesów spółek , przecież oni siedzą w kieszeni Starosty

 8. My wiemy że rękę na wszystkim trzyma pan starosta, ale pan starosta bardzo broni się przed spotkaniem z mieszkańcami , a najbardziej boi się skierowanych do niego pytań . Zmienili nazwę szpitala już nie jest to NZOZ tylko szpital w Puszczykowie spółka akcyjna . Bardzo rozrosła się administracja szpitala . Parę lat wstecz to było ok.15-20 osób obecnie ok.40 a może więcej ,sami prezesi,dyrektorzy, kierownicy /sami swoi -ciocie , znajomi ,córki, synowie itp/ jednych pracowników się przenosi,degraduje a w ich miejsce przychodzą nowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.