Podrzucił mi ktoś przed kilkoma dniami ostatni numer „Głosu Puszczykowa”.  Dawno tego pisemka nie widziałem, bo pewno sponsorów brakowało na usługi pana Urbanowicza i pisemko się nie ukazywało.  Wybory blisko, więc zleceniodawcy się znaleźli.  W gazetce jak zwykle: Balcerek i jego dopiewska ekipa są OK, jego kadencja to same sukcesy, a ci mieszkańcy, którzy mają zdanie przeciwne to oszołomy, pisowcy, manipulanci, itp.  Nie ma marketu na Magazynowej i Dworcowej i budownictwa deweloperskiego – zasługa Balcerka, a nie mieszkańców, którzy protestowali przeciwko balcerkowym zapisom w projekcie planów zagospodarowania.  Wycinka drzew na grobli – temat polityczny wywołany sztucznie przed wyborami, podpisy przeciwko wycince – w większości osób spoza Puszczykowa (ciekawy zarzut formułowany przez osobę spoza naszego miasta). itd,itd.  Bez zmian, od lat ten sam dur, który nie wierzy w to co pisze.

Pan dur wydał numer sfinansowany w znacznej części przez komitet wyborczy burmistrza i osoby z jego komitetu startujące.  W numerze wkładka wyborcza (jak widzę niektóre twarze reklamowane w tej gazetce, myślę sobie: jak się oni czują chwaleni u dura w gazetce?  Czy nie zatną się przy goleniu gdy spojrzą w lustro?).  Jak ktoś płaci, to wymaga, więc treść gazetki pana dura nie dziwi, przewidywalna bez czytania zawatrości.  Nie dla idei, nie z miłości do Puszczykowa swoją gazetkę dur wydaje. To jasne.

Zahaczył również pan dur moją skromną osobę, poświęcając mi krótki tekścik „Przegrać trzeba umieć”.  Przypomina, że przed czterema laty wybory przegrałem, więc na Forum Puszczykowo pozwalam sobie i pozwalam innym o przeciwnikach pisać rzeczy niegodne.  Bo wybory przegrałem, a skoro Balcerek wygrał, to znaczy, że ma rację.  Nie pogodziłem się z wyborczą porażką, a dziś kryję się za plecami kandydatki Agaty Wójcik, w domyśle, aby dorwać się do władzy.  Oczywiście nie pisze co by się stało strasznego z Puszczykowem gdybym do tej władzy się dorwał.  Czy słońce przestałoby nad miastem wschodzić, czy drzewa bym wszystkie powycinał, deweloperką miasto zabudował, miasto zadłużył i szkoły pozamykał i bieg Warty zawrócił? Nie wiadomo, ale na pewno coś by się strasznego stało, skoro straszą.

Jak mogę skomentować wynurzenia dura?  Cóż, pan dur to typowy przykład sfrustrowanej osoby, który gdy w życiu mu się nie powiodło, na innych przekłada swoją kalkę.  Nie może wyobrazić sobie, że przegraną przeżyłem, wróciłem do pracy i bez urzędu żyję i żyć będę.  W jego sytuacji i w sytuacji jego sponsorów to coś niewyobrażalnego.  Albo urząd albo bezrobocie.  Nie może pojąć, że forum nie prowadzę, aby objąć urząd w Puszczykowie, bo mam swoją pracę, z której jestem zadowolony.  Nie może zrozumieć, że Forum jest po to, aby mieszkańcy mogli wymienić się poglądami, aby mogli skrytykować szkodliwą moim ( i wielu innych mieszkańców) zdaniem balcerkowo- dopiewską władzę Puszczykowa, bo inne puszczykowskie media takiej możliwości nie dają.  Widocznie nie pojęte dla dura jest, że można coś robić bezinteresownie, dla dobra miasta w którym mieszkam, zgodnie z tym, jak ja dobro miasta rozumiem, choć zdaję sobie sprawę, że puszczykowskiej władzy kością w gardle forum stoi.  Więc pluje dur na lewo i prawo, zgodnie z wolą tych, którzy mu za pisanie płacą.

Na koniec prośba: biorąc do ręki jego gazetkę wybaczcie durowi. Ja też wybaczam. Dur odlatuje i  pisze co pisze nie z głupoty, ale „dla chleba Panie, dla chleba”.

Krzysztof J.Kamiński

Komentarzy: 6 o “Odlot dura

 1. Znam DUR-a bardzo dobrze. Drogi Panie Krzysztofie niestety prawda o nim jest taka, że to człowiek do wynajęcia. Gdyby Pan zapłacił mu 1 złotówkę więcej niż „Balcerek Company”, to on cały numer swojej „reklamówki” wraz z nakładem poświęcił by Panu bedąc przeciwny temu, co dał tę 1 złotówkę mniej. Problem w tym, że nie wiemy ile mu zapłacili za te brednie i nakład. A po drugie „Taki ktoś” nie jest nam potrzebny. Na PO-hybel mu.

 2. Dzisiaj przejeżdżałam ul. Wczasową i koło ul. Dąmbskiej poczułam zapach sosen. Ale zaraz później się zorientowałam, że w lesie po stronie Warty znowu leżą dopiero co wycięte piękne sosny. Może Redakcja zapyta dyrektora Wielkopolskiego Parku Narodowego czy to jest ta ochrona przyrody? Czy to jeszcze działa lex Szyszko, bo to chyba ten minister mianował nowego dyrektora. Wystrzelali już wszystkie dziki w WPN i teraz przypomnieli sobie o wycince drzew? A co na to kandydacie na burmistrza i na radnych?

 3. Drzewa trzeba u nas są wycinane od jakiegoś czasu i trzeba ciąć bo są zżerane na potęgę przez żerdziankę sosnówkę która ta z kolei jest wektorem węgorka sosnowca. Trzeba ciąć. Zresztą w całej Polsce jak się przejdzie po lasach i popatrzy jest mnóstwo „chorych” lub już zdechlych drzew. Np. w idąc od Beskidu niskiego po Bieszczady, to jest coś strasznego ile jest „podziurkowanych” drzew.
  Co do gradacji kornika proszę poczytać jak w Niemczech sobie z tym radzą bo też mają aktualnie problem.
  Wracająć do WPNu to wydaje mi się (choć tu pewności nie mam-ktos wie niech się wypowie ) że były plany przywrócenia pierwotnego zbiorowiska czyli liściastego

  1. Uczestniczyłam w konsultacjach społecznych dot. programu Natura 2000. Niestety nie wszystkie materiały zachowałam do dzisiaj. Kilka opracowań wydałam potrzebujacym omówień danej dyrektywy. Proszę zerknąć choćby do https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkopolski_Park_Narodowy, Łatwo zorientować się, że przekształcenia następują. Monokultura niesie za sobą zagrożenie.
   Wierzę, że program pozwala zachować środowisko w formie dającej możliwość cieszyć się nim kolejnym pokoleniom.
   Pozdrawiam

 4. Doskonały tekst. Brawo. Dokładnie jest tak jak w tekście. Chcesz kogoś zdyskredytować puść w miasto o nim plotkę oczerniającą. Nie ma się jak obronić.
  Zawsze wiedzieliśmy, że dur jest częściowo opłacany przez ekipę przegraną w wyborach w 2006 do której należał Balcerek teraz mamy tego namacalny dowód – wkładka wyborcza Balcerka. To oni nie umieli przegrać wyborów w 2006 roku, kiedy klika przestała rządzić – przegrana burmistrza Napierały i wtedy zaczął ukazywać się i zaczęto kłamać w Głosie Puszczykowa. A Pan Kamiński przegrał honorowo – z klasą. Ukazał nam na Forum sposób rządzenia przez Balcerka, a wszystko podparte dokumentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.