Gwoli ścisłości i uzupełnienia, informujemy że we wtorek 20 czerwca odbyła się 32 sesja Rady Miasta.   Przebiegła ona bez niespodzianek. Radni głosowali zgodnie z oczekiwaniami.

Dwa najważniejsze głosowania to: przyjęcie uchwały zatwierdzającej miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Puszczykowie przy ulicy Klasztornej.  Zgodnie z przewidywaniami 13 „za”, „przeciw” 2 głosy – radnych Dydowicz i Wójcik.  Bardzo symptomatyczne jest, że dwoje radnych Hempowicz i Krzyżański – mimo, że ich uwagi zostały przez burmistrza odrzucone, głosowało za przyjęciem uchwały.  Przypominamy, że mieszkańcy ulicy dość solidarnie sprzeciwiali się uchwaleniu tego planu zagospodarowania.  Głos najbardziej zainteresowanych – mieszkańców nie ma, nie po raz pierwszy, znaczenia dla burmistrza Balcerka i większości radnych.  Wiedzą lepiej.

Druga jeszcze ważniejsza uchwała to rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego Miasta Puszczykowa za 2016 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Puszczykowa za 2016 rok i udzielenie absolutorium burmistrzowi.  Zgodnie z przewidywaniami uchwałę tę podjęto przy 14 głosach „za” i jednym „przeciw” –  radnej Agaty Wójcik.  Tu też mówić o zaskoczeniu nie można. To jedyna konsekwentnie opozycyjna wobec działań władz miasta radna.

Teraz wakacje dla radnych.  W urzędzie będą pracować i niestety jakoś tak się w naszym mieście dzieje, że kiedy wszyscy wypoczywają, dzieje się w urzędzie i mieście wiele ważnego: zapadają ważne dla miasta decyzje, podpisuje się niezwykle istotne umowy – akty notarialne itd.  Po wakacjach zastajemy nową rzeczywistość.  Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Pozostaje nam tylko odnotować, że po zakończeniu sesji, władze miasta uczciły w jednej z puszczykowskich restauracji skwitowanie dla burmistrza i nadchodzące wakacje.  Życzymy dobrego wypoczynku po ciężkiej pracy dla dobra mieszkańców.

red.

Komentarzy: 25 o “Odbyła się 32 sesja Rady Miasta

  1. Oczywistym jest, że p.radna Dorota Łuczak-Dydowicz swym ciągłym przytakiwaniem na sesjach nie spełniła naszych oczekiwań jako wyborców. Przejazdu nie ma, markety będą budować. Zawiodła.

 1. Redaktor zapomniał napisać o jeszcze jednej ważnej decyzji która zapadnie z datą 9 września 2017 roku;
  <<>>

 2. Mieszkam w pobliżu działki, której zmianę przeznaczenia z mieszkalnej na mieszkalno-usługową przegłosowano odrzucając kilkanaście uwag sąsiadów z ul.Klasztornej przeciwnych tej zmianie. Przedmiotowa działka, której właścicielem są pp. Romanowscy (lub osoby/stowarzyszenia powiązane) ma służyć Muzeum Motoryzacji i gastronomicznym obiektom towarzyszącym. Działalność muzeum zakłóca spokój mieszkańcom, ponieważ pomimo, że jeszcze oficjalnie Muzeum nie funkcjonuje, to warkot uruchamianych tam silników nawet w dni świąteczne często zakłóca nam spokój (ostatnio w Boże Ciało !!!!). No cóż, żaden z Radnych nie mieszka w pobliżu Klasztornej, a więc hałas z Muzeum im nie przeszkadza, a poza tym większość z nich jest głucha – głównie na protesty sąsiadów pp.Romanowskich.

 3. Ze wszystkich aktualnych radnych jedynie Pani Agata Wójcik zasługuje na następną kadencję.
  Mądra kobieta, wsłuchująca się w głosy mieszkańców, potrafiąca logicznie i jasno przedstawiać swoje argumenty na komisjach i sesjach Rady Miasta.
  Szkoda, że takich przedstawicieli mieszkańców nie ma więcej.
  Pani Agato, pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości w działaniach na rzecz Puszczykowa.

  1. Nie czytał igrek tekstu:”Każdemu wg zasług dla miasta – premie(rzy)” – co roku w marcu, czerwcu, wrześniu (9.09) i grudniu przyznawane są nagrody pieniężne za „szczególne osiągnięcia w pracy” dla tych samych 3 urzędników. Do tej pory zgarnęli :

   W latach 2011 – 2016 łącznie burmistrz Andrzej Balcerek przyznał premie w wysokości:
   Sekretarz M.Dettlaff – 90,500 zł, skarbnik P. Łoździn – 111,ooo zł, wiceburmistrz W.Ślisiński 96,500zł

   dlatego zgodnie z tą coroczną zasadą we wrześniu 2017 roku powinni też mieć „szczególne osiągnięcia w pracy”.

   1. Do wyborcy : dziękuję. No cóż, być może we wrześniu będziemy mieli już market na ul. Moniuszki, który na pewno będzie dużym osiągnięciem tej ekipy w historii Puszczykowa.
    Jak najbardziej będą się należały premie…
    A nam przyjdzie tylko powiedzieć : o tempora, o mores!

    1. Jeszcze do tych wiekopomnych ,historycznych osiągnięć tej władzy należy doliczyć halę za 11 mln zł.

     1. Panie observatorze. Biedronka na Rynku mi się nie podoba (pisaliśmy o tym na Forum wielokrotnie), bo dzięki niej rynek jest jaki jest – czyli martwy parking. Mieszkam blisko, więc znam uciążliwości z tym związane. Lokalizację marketu na Moniuszki krytykuję w myśl zasady: nie życz bliźniemu, co tobie nie miłe. Pozdrawiam

     2. Market na rynku nie jest cacy – generuje tłok na parkingach, ma złą lokalizację. Jak już to wielokrotnie napisano – lokalizacja jest najważniejsza. W miejscu Biedronki zaplanowany był hotel i na to była zgoda.

   2. To dalej: „W latach 2011 – 2016 łącznie burmistrz Andrzej Balcerek przyznał premie w wysokości:
    Sekretarz M.Dettlaff – 90,500 zł, skarbnik P. Łoździn – 111,ooo zł, wiceburmistrz W.Ślisiński 96,500zł”[z informacji miejskich zestawienia nagród]
    —————–
    Powtarzająca się formuła to „szczególne osiągnięcia w pracy” bez opisu jakie to osiągnięcia. Kuriozalne jest że te „szczególne osiągnięcia…” oni mają regularnie 4 razy w roku, można by rzec że „szczególne osiągnięcia…” są z góry zaplanowane. Trzeba w końcu zadać pytanie
    —- za co w takim razie dostają pensje????

 4. Czy to prawda że rządząca Puszczykowem ekipa związana z PO chcę sprowadzić uchodźców do naszego powiatu i m in. do Puszczykowa? Czy komuś coś wiadomo?

 5. Obserwatorze należysz do nielicznych ,którym się coś chce rosądnego napisać licze na to że prędzej czy póżniej tych co ludzie w Puszczykowie nazywają złodziejami naszych podatków dopadną tak jak w Warszawie „sprawiedliwi”.A swoją drogą jak idę ulicą Chrobrego to pod pewnym numerem bierze mnie (…) że kiedyś mieszkał tu zacny człowiek ,a teraz mieszka taki co to pokolenia będą pytać kto tak zeszpecił (…) nasze piękne Puszczykowo przy pomocy „zagranicznych agentów” nie powiem słowa na Ł. Chwała Pani Wójcik bo ci co w ostatniej „Trybunie …urzędu ” fotografują się z arcybyrmistrzem i myślą że zajmą jego miejsce ,a słyną z bezczelności i chamskiego zachowania na sesjach /patrz archiwum Forum/ Puszczykowianie już dzisiaj mówią wont do interesu w Mosinie i pieniążki nie pomogą.

 6. Czy to prawda że ul.Krótka ma być niebawem utwardzana na szerokość 3m a na odcinku końcowym tuż przy wjeździe na teren sióstr Karmelitanek 2,5m co absolutnie uniemożliwi wjazd służb ratunkowych a i również firmie śmieciarskiej.Obecnie też tak jest ale można to przy okazji usprawnić.Czy to prawda że maja to być płyty ażurowe?Informował o tym wice burmistrz i p.geodeta Storożuk.Mieszkańcy również niepokoją się wieści iż rzeczony p.Storożuk zakupił dużą działkę na narożniku ul.Krótkiej i Czarnieckiego z zamiarem zainwestowania tam w budowę szeregowców pod wynajem.Pytają czy plan zagospodarowania przewiduje taką możliwość i czy w ogóle takowy jest dla tego terenu?

  1. A więc rzeczywiście skok deweloperów na Puszczykowo. Mamy jasność w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.