Jak informowaliśmy wcześniej od 01 kwietnia ma ruszyć nowa linia transportu publicznego. Linię o numerze 695 obsługiwać będą nieduże busy, mogące zabrać kilkunastu pasażerów.  Przejazdy tą linią będą całkowicie bezpłatne!

Jak widać na zamieszczonym planie wg którego kursować będą busy, mają one dowozić mieszkańców Puszczykowa zamieszkałych w rejonach, do których obecnie nie dociera publiczny transport. Busiki jeździć będą m.in. w okolicach ul. Kochanowskiego, a również zgodnie z sugestiami mieszkańców dotrą do końca ul. Sobieskiego.

To bardzo dobra decyzja władz miasta.  Przypomnijmy, że rozwój komunikacji publicznej był postulatem chyba wszystkich komitetów wyborczych przed ostatnimi wyborami w naszym mieście. Powinno być to duże ułatwienie szczególnie dla osób starszych oraz młodzieży szkolnej – która szybciej i bezpieczniej dojedzie z i do szkoły, oraz tych wszystkich, którzy dojeżdżają do Poznania koleją – rozkład jazdy ma być dostosowany do godzin przyjazdów i odjazdów pociągów. Busy dojeżdżać będą również kilka razy dziennie do puszczykowskiego szpitala. Z informacji jakie uzyskaliśmy, przebieg linii oraz czas kursowania busów ma być korygowany zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców.

Nową trasą busy powinny zacząć jeździć od 01 kwietnia i miło nam informować, że wg zapewnień jakie usłyszeliśmy, nie jest to prima aprilisowy żart.

Red.

Komentarzy: 4 o “Nowa linia (auto)busowa

  1. Może coś przeoczyłem, ale nie zauważam w proponowanej trasie, by bus dowoził i odwoził pasażerów do dworca w Puszczykowie. Nie sądzę, by urzędnicy pominęli w planie tak ważny element układu komunikacyjnego Puszczykowa. Czy to świadome działanie, czy takie są założenia projektu? Może redakcja „forum” zna odpowiedź…pozdrawiam

    1. Dojeżdża do dworca ‚Puszczykówko’, czy to Szanownemu Panu nie wystarcza? Nie róbmy taksówki ze środka publicznej komunikacji. To, że przejazd busem na terenie miasta ma być bezpłatny nie znaczy że nic nie kosztuje.

  2. Nie wiem kto będzie jeździł z Jastrzębiej czy Kochanowskiego tyle razy w ciągu dnia, a zwłaszcza we wczesnych godzinach rannych. Wystarczyłoby puścić autobus po ul. 3 maja, gdzieś przy granicy z Mosiną zrobić zatoczkę do nawracania. Poza tym to są bardzo wąskie uliczki i jakoś sobie nie wyobrażam tutaj autobusu, jak czasem osobówką trzeba kluczyć, bo auta zaparkowane przy posesjach na chodniku (no chyba, że to będzie mały busik)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.