Jak się okazuje poruszona przez nas sprawa chodnika na ulicy Poznańskiej, na który wchodził niepodcięty żywopłot  wywołała prawdziwą burzę komentarzy, zarówno na facebooku jak i na stronie internetowej. Nasi czytelnicy wskazali kolejne miejsca, których problem ten dotyczy, a lista na pewno nie jest wyczerpana. Wymienione ulice to : Kasprowicza, Miodowa, Wąska, ks. Posadzego, Powstańców Wlkp. między ulicami Chrobrego i Kopernika, narożnik ulicy Poznańskiej i Chrobrego.

Bardzo prosimy właścicieli posesji o podcinanie żywopłotów, a służby miejskie o podjęcie działań przy niezamieszkałych działkach. Nie chodzi o to aby karać, raczej myślimy o przypominaniu o obowiązkach właścicieli i zagrożeniach jakie niepodcięte płoty stanowią dla pieszych, a szczególnie dla osób z wózkami dziecięcymi i na wózkach inwalidzkich.

     redakcja

Komentarzy: 5 o “Niepodcinane żywopłoty – problem całego Puszczykowa

  1. Dobrze że został podjęty ten temat bo na ul. Ks. Posadzego przez żywopłot wychodzący sporo na chodnik przez pewien czas musiałam z dzieckiem i z wózkiem chodzić poboczem bojąc się że syn który siedział we wózku dostanie po oczach(przez żywopłot)

  2. Faktycznie problem jest i to dwojaki. Z jedne strony rozłożyste żywopłoty – niewątpliwie niechlujność właścicieli działek i tu karać i jeszcze raz karać, a z drugiej strony drzewa, i tu już nie tylko prywatne, ale i te stojące przy drogach, od lat zapuszczone z konarami zwisającymi na wysokości oczu przechodniów. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za takie drzewa jak znam życie nikt więc i problemu nie ma. Proponuję spacer Dworcową, Bałtycką, Pomorską, Brzozową, Matejki itd. – no miejscami zgroza.
    Jest jeszcze jeden problem droga Mosina-Poznań i szpaler drzew pochylonych nad drogą niejednokrotnie stojących już chyba siłą woli. Jazda za TIR-em grozi wypadkiem zwłaszcza po wietrze kiedy połamane gałęzie niesione podmuchem auta spadają na maski i szyby jadących za nim. Niby coś się dzieje co jakiś czas te chaszcze są znakowane jakimś sprayem, ale co to oznacza nikt chyba nie ma pojęcia no chyba, że leśnicy i drogowcy bawią się w podchody.

  3. Jeszcze raz pytam : kto widział burmistrza ,urzędników,radnych na mieście?Brak słów, nie ma gospodrza!!!!!!

  4. Szanowni Państwo.
    Przykład ulicy Poznańskiej róg Słonecznej pokazuje, że trochę dobrej woli wystarczy na zrobienie porządku z wystającymi częściami zielonymi utrudniającymi przejście pieszym. Pragnę poinformować że SM w Puszczykowie na bieżąco zwraca się z prośbą do mieszkańców o przycięcia jak również wskazuje miejsca należące do miasta z którymi należy zrobić porządek. Zdaję sobie sprawę z zniecierpliwienia lecz prace idą do przodu. I na koniec nie zawsze nasze prośby spotykają się ze zrozumieniem mieszkańców ale prędzej czy ciut później jest to realizowane za co bardzo dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.