Od poniedziałku doskonała wiadomość dla mieszkańców bloku przyszpitalnego na ul. Kraszewskiego.  Dotarła do nas informacja, że budynek sprzedany nie został.  Umowy ostatecznej, która miała zostać podpisana na koniec ub. tygodnia jednak nie podpisano.  Jak poinformowały władze Puszczykowo Real Estate Investment Sp. z o.o. (spółka córka szpitala), która obecnie jest właścicielem budynku – kontrahent odstąpił od umowy kupna budynku.

O sprawie dachu  nad głową dla ponad stu rodzin zamieszkujących ten budynek Forum Puszczykowo informuje od dawna.   Miejmy nadzieję, że władze spółki raz jeszcze pochylą się nad losem mieszkańców i poszukają jakiegoś kompromisowego rozwiązania tego problemu.  Jeśli budynku chcą się pozbyć, to może jednak uda się znaleźć rozwiązanie, polegające na sprzedaży go mieszkańcom po preferencyjnych cenach.  Przecież w podobnych sytuacjach mieszkania miejskie czy zakładowe sprzedawane są z bonifikatami dla mieszkańców.

redakcja

Komentarzy: 5 o “Nie sprzedali…

  1. Brawa składam i będę składała dla działalności Rady Mieszkańców tego bloku,gdyby nie ich determinacja w obronie mieszkańców, nie wiadomo jakby było.A i nalężne też dla FORUM PUSZCZYKOWO to tez wasza zasługa Brawooo !!!!

  2. Przeczytajcie państwo dzisiejszy Głos Wllp. W tej sprawie i wszystko jasne.Pan prezes „pociesza”mieszkanców.

  3. Gdy budynek zostanie sprzedany mieszkańcom bloku czeka ich remont budynku i Budowa kotłowni itp. Czy oni to udźwigną wszystko

  4. Gdy mieszkania w hotelu zostaną sprzedane mieszkańcom czy oni udźwigną cały remont budynku Budowa kotłowni ocieplenie itp. Przecież tam mieszkają ludzie i emeryci co mało zarabiają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.