W ostatnich dniach władze gminy Mosina ogłosiły plany przekształcenia pól uprawnych w okolicach Rogalina w tereny zabudowy deweloperskiej i inwestycyjnej – łącznie ponad 200 hektarów gruntów! Na takim terenie maja powstać magazyny, firmy produkcyjne oraz domy dla  tysięcy  ludzi.  Jako kandydatka na burmistrza Puszczykowa wyrażam sprzeciw wobec tych planów. Nasze miasto leży przy drodze do Poznania i   już obecnie narażone jest  na olbrzymi ruch tranzytowy. Odczuwamy to na co dzień. Nie może jedna gmina rozwijać się ze szkodą dla gminy sąsiedniej.

Należy dążyć do stworzenia obwodnic, które pozwolą ominąć nasze miasto; wrócić do pomysłu rozbudowy drogi z Rogalinka przez Czapury do Lubonia. To droga biegnąca przez gminę Mosina.  Jako burmistrz Puszczykowa będę rozmawiać z każdym – władzami Mosiny i innych gmin, powiatu, województwa, dróg i kolei  – na tematy dotyczące komunikacji.  Będę stała na straży  prawa mieszkańców Puszczykowa do życia w bezpieczeństwie i spokoju.

Kandydatka na Burmistrza Puszczykowa, KWW Dla Ludzi Dla Miasta

Agata Wójcik

https://www.kwwagatywojcik.pl/

Komentarzy: 8 o “Nie dla inwestycji w Rogalinie. Najpierw nowa droga.

 1. Ruch na Dworcowej jest b. duży i uciążliwy dla mieszkańców.ale trzeba pamiętać o tym , że jest to droga powiatowa, a z tym łączą się dodatkowe problemy.
  Niestety będzie jeszcze gorzej , gdy zostanie wybudowany market na ul. Moniuszki.
  Dane z Urzędu m. Puszczykowa mówią, że prognozowany ruch na ulicy Dworcowej , Moniuszki , i ościennych wzrośnie o 1000 samochodów na dobę.
  A za to już na pewno odpowiedzialne są aktualne władze miasta.
  Na szczęście Burmistrz Balcerek wycofał się z budowy tunelu na ul. 3 Maja, bo tranzyt przez tunel miał być wyprowadzony na ul. Dworcową. Aż trudno sobie to wyobrazić.
  A na pewno trzeba!

 2. I do tego potrzebne jest poszerzenie drogi na grobli. I w tym celu chciano poszerzyć Nadwarciańską. Czy jeszcze ktoś pamięta jak radnemu Musiałowi przeszkadzało skrzyżowanie Dworcowa/Nadwarciańską. Koniecznie chciał tam robić duże i wygodne rondo. Jak chcecie mieć rozjechane przez ciężarówki miasto głosujcie na Andrzeja Balcerka. LICZĄ SIĘ CZYNY NIE DEKLARACJĘ. Ostatnie 4 lata są pokazały prawdziwe intencje.

 3. A tymczasem w Puszczykowie przy Morenowej powstaje domek blizniaczy w stylu komornicko mosinskich 80 metrowcow kwadratowych. Pewnie jako jednorodzinny a pozniej wydziela mieszkanie.. Zaczyna sie..

 4. A co na to pan i władca największego bilbordu wszech czasów zakupionego za pewne za zarobione ciężko z naszych podatków pieniążki l oczywiście wysokie ministerialne nagrody.Ten pan nic strategicznego nie umiał załatwić /patrz przejście podziemne na 3Maja/ w przeciwieństwie do przejścia podziemnego w Lęczycy.Nawet dopilnować nie umie swoich dopiewskich żołnierzyków żeby dopilnowali skończenie „prestiżowej alei ” do szpitala ,może mocodawca wielce zasłużony urzędnik jeżycki nie ma czasu na przecięcie /może jeszcze nie kupionej /wstęgi, lub nie ma okazji zarezerwowania bankietu na tą cześć.

 5. Ja z kolei się pytam a co zrobiliście Państwo ,żeby tego całego bałaganu nie było ,pomogliście w czymkolwiek ,Pani Wójciki czy zaagitowaliście u jednego sąsiada mądrość nad głupotą bo owoce waszego lenistwa będziecie zbierać już nie 4 lata .a pięć.Ten piękny kraj miał zawsze szczęście do nie najmądrzejszych wodzów/ no może poza marszałkiem Józefem/.

 6. Poszerzanie dróg będzie skutkiem… czego? 200 ha pól zamienionych na developerkę! Masakra! I to w malowniczych okolicach Rogalina? Niedoczekanie! Po co? Po co tam?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.