W sobotę, 11 listopada w święto Odzyskania Niepodległości o godz. 11.00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Puszczykowie  odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. zapraszamy mieszkańców Puszczykowa, już tradycyjnie, do Sali Jana Pawła II na spotkanie przy rogalach marcińskich i wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych.

Niech na żadnej puszczykowskiej posesji nie zabraknie w tym dniu narodowej flagi.

Komentarzy: 9 o “Narodowe Święto Niepodległości

 1. Wywieszę flagę, ale należy pamiętać, że 11 listopada 1918r. … na ulicach Poznania pokazała się Straż Obywatelska, przemianowana kilkanaście dni później na Straż Ludową. W konspiracji tworzyła się Polska Organizacja Wojskowa Zaboru Pruskiego na czele której stał Wincenty Wierzejewski, podpułkownik piechoty Wojska Polskiego i działacz harcerski. Powstanie wielkopolskie wybuchło w Poznaniu 27 grudnia 1918r., a walki o niepodległość trwały do 28 czerwca 1919. Niemcy podpisali traktat wersalski. Wtedy to niepodległość odzyskała prawie cała Wielkopolska – z wyjątkiem Wschowy.

  1. Święto Niepodległości jest świętem wszystkich Polaków.
   Pamiętajmy o tym – wywieśmy biało-czerwone flagi!

   1. Na kilku domach w Puszczykowie flagi wiszą cały. Co to ma być za przekaz jeśli obok flagi polskiej wisi unijna? Polska flaga to za mało ? Być Polakiem to za mało ?

 2. Ktoś kto kiedyś zdawał porządną maturę musiał tez zdawać ,prawdziwą historię iwie co to była Targowica teraz mamy też targowiczan oglądających w zagranicznej stacji na terenie Polski 20 razy na minutę jak to biją Obywateli RP jacyś chuligani, śmiechu warte jakieś pułkowniki stanu wojennego dla których ścieżki zdrowia były ścieżkami klimatycznymi itd ,to ludzie o takiej mentalności nie rozróżniają barwy narodowej od barwy eurokołchozu jak pisze znqkomity brydżysta i szachista dr matematyki o imieniu Janusz.

 3. Panie Tadeuszu ja znam lepszy przypadek na 120 mieszkań w APARTAMENTOWCU nie zauważyłem flagi ,trudno się więc dziwić że jakieś spółeczki robią z tymi mieszkańcami co chcą,bo wiedzą jacy tam mieszkają ludzie,którzy państwo mają gdzieś to i państwo ma ich też gdzieś.

  1. 3 ideologie to 3 utopie XX wieku, miały podobną cechę, każda postulowała stworzenie nowego człowieka:
   faszyzm ibermensza, komunizm sowietikusa, liberalizm człowieka nowoczesnego [modernikusa – proponuję takie określenie], dla wszystkich człowiek tradycjonalistyczny był i jest nadal oznaką słabości, człowiekiem ze skansenu, czyli takim który ma wrażliwość i sumienie.

 4. Jeśli Pan Pietraszak Dmowski nawet nie jest rodziną Romana Dmowskiego ,to i tak dla tych co go znają będzie osobą o klasie i poziomie Wielkiego Romana Dmowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.