Przed kilkoma dniami nowe władze samorządowe obchodziły rok swojej działalności.  Wybranym rok temu władzom Puszczykowa składamy z tej okazji serdeczne życzenia owocnej pracy dla nas wyborców.

Rok działalności to dobry czas na podsumowania.  Podobnie jak to miało miejsce po połowie roku od wyborów, również tym razem wystosowaliśmy do radnych pytania o ich dotychczasową działalność i plany.  Treść wystosowanych listów (takich samych do wszystkich) przedstawiamy poniżej.  Zadane pytania wydawały się nam jak najbardziej oczywiste.

Szanowny Panie radny,

minął rok od wyborów samorządowych, kiedy to został Pan z woli wyborców, wybrany do Rady miasta Puszczykowa.

Zwracam się do Pana w imieniu czytelników Forum Puszczykowo z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:

1. Jakie punkty Pana programu wyborczego udało się już zrealizować, a które są w trakcie realizacji?

2. W jaki sposób realizuje Pan mandat radnego w zakresie komunikacji z mieszkańcami okręgu wyborczego i miasta?

3. Burmistrz forsuje budowę hali sportowo-widowiskowej, której koszt wg docierających do wyborców informacji ma wynieść ok.10 mln zł. Jak Pana zdaniem można będzie sfinansować budowę oraz utrzymanie hali, skoro od wielu lat, wszystkie uchwalane budżety zakładają deficyt, wiele ulic i chodników od lat czeka na remont, zanika prowadzona przez miasto działalność kulturalna, miasto nie buduje ani jednego mieszkania komunalnego czy socjalnego, a komunikacja publiczna od lat jest przedmiotem utyskiwań wielu mieszkańców?

Bardzo proszę o odpowiedź na powyższe pytania w terminie do 14 dni.

Odpowiedź Pana będzie w całości, bez ingerencji opublikowana na stronie Forum Puszczykowo.

 

Tak jak napisaliśmy w treści listów, opublikujemy każdą nadesłaną odpowiedź w całości.

red.

fot.papilot.pl

Komentarzy: 8 o “Minął rok od wyborów samorządowych

 1. Zanim wypowiedzą się Radni powiem że ta kadencja jest diametralnie inna od minionych . Wreszcie zapanował spokój i wzajemna życzliwość do siebie i gości. Nie ma już tylu denerwujących czy może zastanawiających pomysłów . Oczywiście przy wygórowanych wymaganiach zawsze będzie coś nie tak. Obecna Rada obrała dobry kurs na zrównoważony rozwój i atuty historyczno-środowiskowe; ma dobrego Przewodniczącego , bodajże najlepszego lub co najmniej drugiego tak dobrego w minionym 20-leciu, przy niesłabnącej aktywności obywatelskiej i jeszcze większym otwarciu na opinie mieszkańców ma szansę naprawić wiele błędów i zaniechań poprzedników co należy im i sobie życzyć. Szczerze.

  1. Czy to prowokacja czy głos radnego? Czym ta rada różni się od poprzedniej poza zmianą kilku nazwisk?

   1. Nie jest to ani prowokacja ani głos Radnego ani głos na Radnego. Jest to ocena na tle historii RM w Puszczykowie a interesuję się z większym lub mniejszym natężeniem działalnością samorządu od kiedy tu mieszkam czyli już 30 lat. Po prostu młodsi mieszkańcy albo ci co interesują się polityką od niedawna nie mają właściwej perspektywy spojrzenia , nie wiedzą co tu się działo kiedyś . Powinna Pani G.Ozorowska zabrać w tej sprawie głos .
    Jak będziecie stawiać wygórowane wymagania nikt je nie spełni i będziecie skazani na wieczne niezadowolenie . Pozytywna ocena uwzględnia młody wiek kilku Radnych , krótki okres urzędowania bo dopiero rok , i obciążoną hipotekę po poprzednich kadencjach . Oczywiście to forum powinno punktować wady i to jego święty przywilej wolności ale weźcie też pod uwagę psychologię: jest takie powiedzenie , które wszyscy znają że szklanka jest dla jednego w połowie pełna a dla drugiego w połowie pusta .

    Ja powiem więc tak na okoliczność swej oceny RM Puszczykowo w tej kadencji : jak komuś szklanka jest do połowy pełna to niech sobie przeleje do mniejszego naczynia a będzie miał szklankę całą pełną . Ha, ha!

    Dobrze jest że po tylu latach zmagań ta Rada w odróżnieniu od minionych mówi językiem zielonych o zrównoważonym rozwoju , o dążeniu do komfortu życia w Puszczykowie dla wszystkich mieszkańców . Osobiście nie widzę problemu z domami 4 lokalowymi 3 kondygnacyjnymi wraz z poddaszem o nieuciążliwej działalności do 200mkw powierzchni , na działce nawet 800 mkw z powierzchnią biologicznie czynną w 25 % tej działki. Byle nie mniej. Doprecyzować trzeba tylko detale: definicja nieuciążliwej działalności i zieleni izolacyjnej oraz strefowania funkcji (bardzo ważne); to tu profesor-lucyfer grasuje i tego gagatka trzeba przypilnować .

 2. Dobre! Wysublimowany żart zawsze w cenie.
  Tak na poważnie, będąc mieszkanką Puszczykówka od wielu lat czekam na otwarcie się Rady na opinie mieszkańców – poprawy nie zaobserwowałam, a chciwie ją wypatruję. Faworyzowanie zachcianek inwestorów, olbrzymi dług ciążących nad miastem i chęć podwojenia go, brak dobrego gospodarza w mieście o czym świadcży bałagan na ulicach i chodnikach… Można tak jeszcze powyliczać.
  Czy mam wygórowane wymagania? Niesądzę.

 3. Obecna rada?Dramat i jeszcze raz dramat.Boję się dalszych lat kadencji.Zobaczymy kto i co odpowie na wasze pytania.Raczej mają was w głębokim poważaniu.Nie tylko zresztą was,mieszkańców też.

 4. Myślę, że jak zwykle napiszą w samych superlatywach o minionym roku w Echu Puszczykowa, a jak napiszą w Echu, to po co mają pisać na Forum. Co prawda kultura osobista wymaga odpowiadać na listy z pytaniami, ot dylemat.. .Wytyczne może ukażą się w Głosie, co roznosi się wybiórczo po Puszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.