Kończy się kadencja, więc najwyższy czas podsumować działania poszczególnych radnych mijającej kadencji, szczególnie, że konkurencyjne komitety wyborcze, jakoś nie palą się do tego. Wydaje się to dziwne, jeśli zważymy, że znaczna część aktualnych radnych chce objąć mandat w kolejnej kadencji.  Jak zwykli mieszkańcy, na co dzień nie interesujący się zachowaniem w Radzie poszczególnych radnych, mają ocenić ich dotychczasową pracę, ich wiarygodność? Pojawią się lada moment kolejne obietnice z ich strony, więc zanim przeczytamy na ulotkach co obiecują na następne lata, warto przypomnieć sobie co obiecywali przed czterema. Skonfrontowanie obietnic sprzed 4 lat, z tym co zrobili – wydaje się najlepszym testem ich wiarygodności.

Dziś radny Władysław Hetman

Obecna kadencja dla pana radnego jest jego 3 kadencją, czyli jest w Radzie jest od zawsze. W ostatnich 4 latach pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.   Zazdrościć tylko wypada takiego rewizora naszemu burmistrzowi.  Zarówno przed 4 laty jak i obecnie można byłoby krytykować wieloletniego radnego za małą aktywność, ale po co?  Nic to nie zmieni.  Pan radny moim zdaniem nadal radnym będzie.  Lepiej zorientowani mówią, że to jeden z tych radnych, którego tajemnica sukcesów wyborczych polega na wielości rodziny w okręgu.  Aż chce się zacytować refren piosenki Jeremiego Przybory 😉

Przed 4 laty radny Hetman obiecywał:

Mieszkańcy Starego Puszczykowa ocenić muszą, jak problemy komunikacyjne radny Hetman rozwiązał, jak ze swoich, przyznaję – słusznie nielicznych, obietnic się wywiązał.  Z tej kadencji zapamiętam radnego jako idealnego dla UM rewizora.  Zorientowani wiedzą o co chodzi.  Na zawsze zapamiętam zaś remont części ulicy Jarosławskiej, którym na ulotce radny się chwalił.  Remont poczyniono krótko przed poprzednimi wyborami, aby kandydatowi Hetmanowi w elekcji dopomóc. Remont zrobiono, na nową kostkę wydano, a że na środku chodnika pozostawiono słupy energetyczne, tak że ani wózek inwalidzki, ani wózek dziecięcy, ani rower się nie przeciśnie bez zjazdu z wysokiego krawężnika na jezdnie? Nie ma znaczenia. Po jakimś czasie ludzie się przyzwyczają, ważne że wybiorą.  I tylko modlić się, żeby jakiegoś rowerzysty słup w głowę nie uderzył (tutaj).

W najbliższych wyborach jego kontrkandydatką będzie pani Grażyna Ciesielska.  Jedyna to chwila gdy myślę, że szczęśliwie nie mieszkam w tym okręgu.

KJK

Komentarzy: 21 o “Mija ich 4 letnia kadencja – radny Władysław Hetman

 1. Pana radnego Hetmana znam tylko z widzenia i podnoszenia ręki na sesjach.
  Nie znam jego głosu, gdyż nigdy się nie odzywa.
  Przydatny Burmistrzowi Balcerkowi – gdy nie wie, jak ma postąpić, zawsze patrzy na swojego guru. Podnieść, czy nie podnieść rękę? – pyta wzrokiem.

  Życzę Pani Ciesielskiej ,z Kocham Puszczykowo, wygranej, choć będzie trudno…
  Ale właściwie wynik nie ma znaczenia.
  Efekt będzie ten sam -” probalcerkowy”.
  Ja jednak do tego ręki nie przyłożę .
  Nie mój okręg.

  1. Odpowiedź w tekście.
   Bywałam wielokrotnie światkiem milczącej obecności pana Hetmama na sesjach i komisjach.
   Na tych spotkadezwał się ani razu.

 2. Rowerem po chodniku nie jeździmy! Chodnik jest dla pieszych- jezdnia dla aut i rowerów. Radny Hetman może mało obiecuje, ale skutecznie. Pani Wójcik nic dla swojej górki nie zrobiła… szkoda

  1. W Puszczykowie powinny być bezpieczne ścieżki rowerowe, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
   A Pan Hetman, no cóż? Ma się czym pochwalić? Umie mówić? Na pewno? Nigdy nie słyszałem jego głosu. W żadnej sprawie.
   Ale rękę umie podnosić. To wiem. Nic więcej.

  2. Do budowy większej liczby dróg aniżeli bez niego i do wprowadzenia busów radny Hetman akurat się w żaden sposób nie przyłożył. Bez niego byłoby tyle samo. A jego postulat, by zrewidować ranking dróg tak, by utwardzać nowe ulice był jednoznaczny z tym, by odbywało się to kosztem tych, którzy mieszkają i czekają na budowę od dawna.

  3. Niestety , zarówno dzieci i dorośli boją się /i słusznie/ jeździć rowerami po ulicach, na których wzrasta ruch samochodowy, a kierowcy często nie przestrzegają znaków drogowych ograniczających dopuszczalną prędkość. I trudno się rowerzystom dziwić w trosce o swoje życie i zdrowie.
   Stąd apel do przyszłych władz naszego miasta o rozwijanie sieci bezpiecznych dróg rowerowych w naszym mieście, a nie ich likwidację, jak to zamierza pan burmistrz , m.in.na ul. Poznańskiej i Dworcowej.
   Słynne retoryczne pytanie wiceburmistrza z Dopiewa: „a kto w Puszczykowie jeździ rowerem?” zbulwersowało mieszkańców na spotkaniu z władzami naszego miasta i powinno dać dużo do myślenia.

   1. Puszczykowo aspiruje (tak, tak – kiedyś było a teraz tylko aspiruje) do bycia miasteczkiem wypoczynku i spokoju.
    W takim miejscu powinny być wygodne chodniki tylko dla pieszych. Specjalnie wydzielone drogi rowerowe to w takim miejscu nieporozumienie. Ruch Powinien być tak zorganizowany- uspokojony, że naturalnym jest jazda rowerem. Na każdej ulicy jak najwięcej miejsc parkingowych, ja trzeba to progi zwalniające, przewężenia etc. I ograniczenie do 40 km/h na całym obszarze Puszczykowa Wypoczynku.
    Teraz jest tak że samochody wypchnęły rowery na chodniki, a rowery pieszych na krawężniki. Miejscowa Policja patrzy jak wszystkie ograniczenia prędkości są powszechnie łamane i nic z tym nie robi a burmistrz jakby nie rozumie, że zwiekszanie przepustowości i likwidacja ograniczeń prędkości to śmierć dla Puszczykowa. A mieszkańcy. No cóż będą musieli się pogodzić z tym że cicho i spokojnie to już było a ich nieruchomości zwolnią tracą na atrakcyjności i wartości.

  1. Od zawsze to od 13 miliardów lat. Do szkoły Panie Kuźniarski. A jeszcze – 12 lat na urzędzie to pewno więcej niż połowa Pana życia. Jak na tyle lat urzędowania dużo ten Hetman nie zrobił.

  2. Jakubie Kużniarski, roczniku 98, polityku nowoczesnej, zwolenniku Balcerka i poszerzania Grobli tak o sobie pan mówi na tweterze : „Jestem poznaniakiem z krwi i kości, studiuję politologię na @WNPiD. Interesuje się samorządem i polityką lokalną oraz edukacją”:. Niech mi Pan wytłumaczy zatem kim Pan jest puszczykowianinem czy poznaniakiem, bo czegoś nie rozumiem. Po za tym piękny ma Pan język, gratuluje kultury i dobrego wychowania – patrz tweter tego Pana

  3. Niemożliwe, pan Jakub Kuźniarski napisał pod swoim nazwiskiem komentarz. Zapamiętajcie Państwo to nazwisko, bardzo młody człowiek, ale na fb pracuje z całych sił na wygraną pana Balcerka bardzo źle pisząc o Forum i i Zielonym Komitecie i konkurencyjnej kandydatce na stanowisko Burmistrza.

  4. Kochane inaczej przez Kubę Forum dostarcza mu pożywki do obśmiewania nas na Facebooku.
   Kuba należy do zagożałych obrońców burmistrza, bardzo aktywny przed komputerem.
   Społecznie niekoniecznie.

 3. TEGO pana radnego myślę zrewiduje kiedyś pan którego firma zaczyna się na P i zapyta jakie dopełnił obowiązki które na nim ciążą nad sprawdzeniem przetargów, umów bez przetargowych,zamówień publicznych ,a szczególnie kwestii zadłużania przez „zagraniczny „personel miasta ,jakie to potrzeby były żeby tak rozdmuchać administracje ,że trzeba dobudowywać skrzydła budynku zadłużając miasto na nowe setki tyś. Ciekawe czy pan „rewizor” sprawdził przez 3 kadencje ile osób było pracownikami urzędu 12 lat temu , a ile etacików dla kumpli stworzono na Podleśnej.Myślę a raczej jestem pewien że pewne instytucje już pracują nad sprawdzeniem wydatkowania pieniedzy podatników.

 4. Za to podnoszenie Łapki płacą kilka tysiaków na rok ,a po tylu latach uzbierało sie tego sporo za podnoszenie Łapki. Od korytka trudno oderwać pyszczek ,a niech sobie piszą liczy się tylko kasa nie honor many,many,many /jak w kabarecie/

 5. Jk jakbyś chodził na sesje to bys widział przez czarne okulary jaki” ogrom pracy” włożył ten bezradny w podnoszenie rączki .

 6. Radny Hetman po 12 latach milczenia na sesji kilka tygodni temu ku zaskoczeniu wszystkich potwierdził mit, podający, że umie mówić – odezwał się, i to aż 2 razy. Teraz czekamy na weryfikację mitu twierdzącego, że potrafi czytać – do tej pory zawsze radna Szczotka odczytywała za niego protokoły komisji rewizyjnej.

 7. WŁADYSŁAW HETMAN,
  ELŻBIETA BIJACZEWSKA
  byli przeciwko wywołaniu planu na Niwce, a więc de facto za budową 6kondygnacyjnych bloków na Niwce.
  Podobnie za blokami byli kandydujący
  Filip RYGLEWICZ
  Tomasz POTOCKI
  Ryszard TEUSCHNER

  i nie kandydujący
  Małgorzata SZCZOTKA
  Jakub MUSIAŁ

 8. Koszmar nie ma na kogo głosować. Przejrzałem profil fb Pani Ciesielskiej i to jest jakieś nieporozumienie. Czy Pani jako radna nadal będzie broniła demokracji? 🙁
  Nie chce oddać głosu na Pana Hetmana ale im dłużej myślę tym dochodze do wniosku że może jest on mniejszym złem :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.