Kończy się kadencja, czas podsumować działania radnych mijającej kadencji, szczególnie, że konkurencyjne komitety wyborcze, jakoś nie palą się do tego. Wydaje się to dziwne, jeśli zważymy, że znaczna część aktualnych radnych, chce objąć mandat w kolejnej kadencji.  Jak zwykli mieszkańcy, na co dzień nie interesujący się zachowaniem w Radzie poszczególnych radnych, mają ocenić ich dotychczasową pracę, ich wiarygodność? Wiedza o ich działaniach  – wydaje się najlepszym testem ich wiarygodności.

Radny Tomasz Potocki

To kolejna  już kadencja pana Tomasza Potockiego. Przed czterema laty kandydat Potocki pisał o sobie, że jest człowiekiem otwartym i życzliwym, ale nie wiem, kto doświadczył jego otwartości i życzliwości. Może burmistrz i jego dopiewska ekipa, bo na jego głos zawsze mogli liczyć.  Radny Potocki chwalił się przed 4 laty działaniem w Radzie Rodziców, ale lepiej aby za wzór go dzieci nie brały.  W pamięci mojej pozostaną jego „wyczyny” jako przewodniczącego jednej z komisji i w cale nie o sukcesach myślę.  Raczej o ekscesach.  Po jednej z nich mieszkańcy, oburzeni zachowaniem radnego przewodniczącego Potockiego napisali list do przewodniczącej Rady Miasta, w którym czytamy:

Jako uczestnicy tego spotkania wyrażamy nasze najgłębsze oburzenie sposobem prowadzenia komisji przez radnego Tomasza Potockiego, Przewodniczącego Komisji Budżetu. Arogancja, aluzje ad personam  i autorytarny, obraźliwy ton wypowiedzi względem mieszkańców wykraczają dalece poza przyjęte standardy jakiejkolwiek debaty publicznej czy konsultacji społecznych. Radny Tomasz Potocki wielokrotnie dokonywał próby cenzurowania wypowiedzi mieszkańców i radnych zakładając a priori, że dana wypowiedź odbiegać będzie od tematu i jako taka nie warta jest wysłuchania przez uczestników posiedzenia. Na tym radny Tomasz Potocki nie poprzestał i ostatecznie odebrał głos reprezentantowi mieszkańców, a  w celu uniemożliwienia  dalszej wypowiedzi,  i co ważniejsze umieszczenia jej w protokole z obrad, zarządził 5 minutową przerwę demonstracyjnie opuszczając wraz z częścią radnych salę sesyjną.

Po tym wyczynie, o dziwo, niektórzy radni stanęli w jego obronie.  Radny Musiał powitał go w „klubie opluwanych” (może radny Musiał  się przejęzyczył i chciał powiedzieć w „klubie plujących”?). Po jego stronie stanął również radny Ryglewicz.  Sami ludzie wysokiej kultury.

Mieszkańcom pozostawiam ocenę takiego zachowania, zdecydować muszą, czy nadal chcą mieć takiego radnego.  Może im taki przedstawiciel nie przeszkadza?  Jego kontrkandydatem w walce o mandat radnego w okręgu nr 8 jest pan Zbigniew Cichocki, o którym już wcześniej napisałem, że mając taki wybór, to na niego oddałbym bez wahania swój głos.

KJK

Komentarzy: 20 o “Mija ich 4 letnia kadencja – radny Tomasz Potocki

 1. Gdyby kontrkandydatem był Święty Mikołaj też Pan by na niego zagłosował i zachęcał do tego innych. Taka specyfika tego forum. Jak już pisałem, nie jest dla wszystkich (jak zawsze podkreslano), jest dla wyznawców.
  Powodzenia

 2. Dość już hipokryzji tego radnego i jego arogancji .
  Mieszkańcy , który bywali w ostatnich latach na posiedzeniach Rady Miasta, wiedzą , co sądzić o tym Panu.
  Dlatego – czerwona kartka.
  Stop.
  Dwie kadencje wystarczą , Szanowny Panie Potocki.
  Kto nie ma kultury, nie ma klasy, nie może nas reprezentować.

 3. Niestety, Pan Tomasz Potocki sam sobie zapracował na taką opinię.
  Pamiętamy jego brak kultury i aroganckie zachowania w stosunku do swoich pracodawców czyli mieszkańców Puszczykowa, którzy opłacają jego diety w Radzie Miasta.
  W prywatnej firmie dawno już by stracił pracę.
  Dwie kadencje wystarczą.

  1. Cłkowicie zgadzam się z przedmówcą. Człowiek cały czas pracuje na to jak jest postrzegany. W poprzedniej kampanii wyborczej wydawał sie być kulturalnym człowiekiem, ale był to image na czas wyborów. Mamy kolejne, nie tylko pan Potocki z RdP przywdziewa maskę sympatycznej osoby. Zresztą nawet sympatyczni są absolutnie bezradni przy realizacji wizji starostwa czy Mosiny. Przez tyle lat nie zrozumieli czego od nich oczekują wyborcy, wystarczy!

 4. Warto przypomnieć moment, w którym arogancja tego Pana sięgnęła zenitu.
  Była to chwila gdy na posiedzeniu Rady Miasta przed ważnym głosowaniem jedna z mieszkanek przypomniała radnym i burmistrzowi z Komitetu wyborczego Razem dla Puszczykowa hasło z jakim szli do wyborów samorządowych.
  Na ulotkach wyborczych zamieścili wówczas motto zaczerpnięte z bogatej spuścizny Jana Pawła II :
  „Miasto nie jest celem samym w sobie, lecz jego celem winien być człowiek, do którego miasto winno dostosować swe struktury i kryteria wg których ma się rządzić. Jeśli władze tracą sprzed oczu tę prawdę zaczynają działać jak maszyna, która kręci się bezużytecznie, z ryzykiem wyrządzenia szkody”.
  I cóż z tego zostało?
  Mniej, niż zero.

 5. Przeczytajcie najnowsze Echo Puszczykowa – czysta agitka za nasze pieniądze, a najlepsze,że kandydat Balcerek zaprasza nas na wybory samorządowe – no,łaskawco,bardzo dziękujemy!Niezawodnie przybędziemy!

    1. Andrzej B. chyba czyta to forum bo dzisiejszego popołudnia dotarło do mnie Echo Puszczykowa…
     Cóż perfidnie zaklinają rzeczywistość.
     Nie wiem czy oni mają mieszkańców Puszczykowa za idiotów?

 6. Proponuje na stronie umieścić odnośnik do systemów wskazujących zanieczyszczenie powietrza np. „Kanarek” na androida. Dziś, o godz. 23.36 palmę pierwszeństwa wśród trucicieli dzierży okolica Ul.Kasztanowej -900% dopuszczalnej normy PM 2.5 Gratulacje !!! Czym wy tam palicie ???

  1. Największe zasyfienie powietrza pojawia się między 21 a 24 – czy naprawdę tak trudno nieporadnym radnym oraz strażnikom miejskim kupić silne latarki , przenośny czujnik i przejść się raz czy dwa wzdłuż posesji na zatruwanym obszarze.???? OD CZEGO ONI KOŃCU SĄ ????

 7. No i mamy bohatera powieści Orzeszkowej pan Potocki tak nie wie o jakiego bohatera chodzi ale jego zachowanie na jednej z Rad Miasta kompletnie go powinno go zdyskwalifikować . No ale ta” Puszczykowska Ynteligencja ” na rady nie chodzi i nie widziała jak ta „primabalerina” potrafi się zachować wobec będących na sesji wyborcach .Żenada ci wszyscy kandydaci /no może poza jedną radną ,a którą to ci, co raz po raz bywali na radach ,wiedzą,jaką/ to tylko, jak ktoś już na tym forum pisał i nazwał klakierami podnoszącymi tylko ŁAPKĘ i zabierającymi nasze pieniądze pod postacią tzw. DIET /śmiechu warte określenie / diety to było 18zł na obiad w delegacji do Warszawy w minionych czasach w których ,nawet jak to był wredny komunizm takie zachowanie wybrańca „puszczykowskiej elyty ” nie mogło by mieć miejsca .No gratuluje takiego kandydata ,którego bilbordy mnie osobiście przypominają podstawy złego zachowania, a nie wiem co przypominają państwu.

 8. Panie Tomaszu o jakich strażnikach Pan pisze o tych co ostatnio pobili rekord w zakładaniu blokad w jednym dniu .Śmiech na sali. Te setki tyś. zł należało by przeznaczyć na wymianę piecy na Nowym Osiedlu bo tam jest to żródło toksycznych trucizn . ale panowie w czarnych mundurkach z szachownicami na czapeczkach ,nie mieszkają w tym terenie ,po czwartej biorą kapote i do domku mając ,wszystko w głębokim poważaniu.Ile to już napisano ,a w dziesiątkach gmin polikwidowało te etaty dla byłych milicjantów ,przeznaczając te pieniądze na wsparcie lokalnych komisariatów. No ale na przestrzeni 8lat wylano tu morze słów i nic się nie dzieje i jak ta znakomita ekipa ze wspaniałym burmistrzem będzie wybrana to karawana będzie się toczyć dalej tyle że dłużej. Zyczę Panu wybrania mądrzejszych radnych.

 9. Wywiady robi się na ogół na całym świecie z ludzmi co mają coś interesującego do powiedzenia ten ,pan na radach miasta nie miał nic do powiedzenia ,a w proteście mieszkańców Moniuszki też wykazał się klasą niszczycieli naszego miasteczka ,takim juz dawno powinniśmy powiedzieć won z rady ,a nie głosowac na takich kompanów AB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.