Kończy się kadencja, czas podsumować działania radnych mijającej kadencji, szczególnie, że konkurencyjne komitety wyborcze, jakoś nie palą się do tego. Wydaje się to dziwne, jeśli zważymy, że znaczna część aktualnych radnych chce objąć mandat w kolejnej kadencji.  Jak zwykli mieszkańcy, na co dzień nie interesujący się zachowaniem w Radzie poszczególnych radnych, mają ocenić ich dotychczasową pracę, ich wiarygodność? Skonfrontowanie obietnic sprzed 4 lat, z tym co zrobili – wydaje się najlepszym testem ich wiarygodności.

Radny Ryszard Teuschner

To pierwsza kadencja pana Teuschnera w puszczykowskiej radzie miasta, choć wcześniej próbował, ale bez powodzenia. Przyznaję, że przed poprzednią kampanią wyborczą o nim nic nie słyszałem, w trakcie kampanii zaś dowiedziałem się, że czynnie protestował przeciwko powstaniu marketu przy ul. Magazynowej – niedaleko swojego domu.  Miałem więc nadzieję, że nie będzie to zły radny.  Niestety w radzie należy do grupy wiernych: nie pyta, głosuje jak władzom miasta potrzeba.  Cztery lata temu, krótko po wyborach, gdzieś napisałem: zatęsknimy za dociekliwością radnego Bekasa (który przecież z mojej bajki nie był).  Radnemu Teuschnerowi dociekliwości „zarzucić” nie można.

Cztery lata temu wówczas kandydat Ryszard Teuschner obiecywał:

Ufff, dużo.  Mieszkańcom pozostawiam ocenę na ile wypełnił swoje przedwyborcze oczekiwania.  Dla wyjaśnienia i pełnej oceny radnego: tak pan radny Teuschner jak i wcześniej przeze mnie oceniani kandydowali z komitetu pana burmistrza Balcerka.  Jak więc rozumiem z nim ustalali swój wyborczy program, ustalali przy jego tworzeniu co możliwe, a co nie.  Będąc radnymi mieli wpływ na kształt budżetu miasta, jak rozumiem to z nimi pan burmistrz i skarbnik konsultowali swoje decyzje.  Nie można więc w ich wypadku powiedzieć, że mieli doskonałe pomysły, ale burmistrz czy większość w Radzie Miasta ich blokowała.  To nie byli radni opozycyjni.  Mieli władzę, mieli większość, mogli uchwalić i przeprowadzić swoje zamierzenia i obietnice wyborcze.  Mieszkańcy muszą zdecydować czy wypełnili złożone obietnice.

To na co ja zapamiętam z kadencji radnego Teuschnera: gdy zwróciłem się do niego w spawie bezpieczeństwa, spowolnienia ruchu ulicznego – nawet nie raczył odpowiedzieć.  A chyba jestem mieszkańcem jak każdy?  Drugi zawód to postawa w kwestii powstania marketu na ul. Moniuszki.  Jak wspomniałem wyżej: kiedy rzecz dotyczyła marketu w pobliżu jego domy, był na „nie”, gdy zaś sprawa dotyczy marketu w pobliżu innych – radny Teuschner był „za”.  Kolejny raz przypomina się sienkiewiczowski Kali.

Moje więc doświadczenie z radnym Teuschnerem jest następujące: chodzi po mieście, rozmawia, ale jak zwrócisz się do niego z problemem, to jeśli jesteś „nieodpowiedniej opcji” na pomoc, a nawet odpowiedź nie licz.

W obecnych wyborach radny Ryszard Teuschner kandydować będzie z okręgu nr 7.  Jego kontrkandydatem będzie pan Krzysztof Niewczyk z KWW A. Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta, któremu życzę wyborczego sukcesu i powodzenia.

KJK

Informacje o kontrkandydatach pana burmistrza i jego kandydatów na radnych na stronie:

https://www.kwwagatywojcik.pl/

Komentarzy: 18 o “Mija ich 4 letnia kadencja – radny Ryszard Teuschner

 1. Bardzo dobrze napisany tekst, choć przez nieuwagę pewnie przeoczona „inicjatywa” pana radnego – przejście dla pieszych na wys. Magazynowej. I po to trzeba zostać radnym?

  1. Zrobiono przejście, ale niestety jadąc od strony ronda przy Arturo, nie widać pieszych bo stoją za drzewami. jest to bardzo niebezpieczne.

 2. Nasuwa się konkluzja : nie ten, kto się uśmiecha i rozmawia na ulicy z ludźmi, jest najlepszym kandydatem na radnego, lecz ten, kto może się nie uśmiecha, ale na pewno działa, myśli, reaguje na kłopoty mieszkańców, choć nie piastuje żadnej godności w Urzędzie, wie, co mówi i robi.

 3. ohhh, komentarz usunięty. RADNYM NIEMOWOM MÓWIMY NIE! Radny to GŁOS MIESZKAŃCÓW, a nie osoba, która się do ludzi nie odzywa. Pan RYszard to osoba o wielkim sercu, blisko ludzi, pomocna i ciepła. Takich radnych trzeba, a nie głazów. Zwłaszcza na Starym Pkowie, gdzie „radny widmo” rządził przez ostatnią kadencję i nie opiekował się wyborcami.

  1. Może ma radny Teuschner wielkie serce ( do Balcerka na pewno), ale na jego pomoc mieszkańcy liczyć nie mogą. Na sesjach i komisjach się nie odzywa, a głosowania … pożal się Boże.
   Wystarczy. Niech odejdzie razem z całą balcerkowo – dopiewską ekipą.

  2. Widziałem tylko rękę , gdy podnosił ją w głosowaniu za tunelem i tranzytem, za marketem , za zwiększeniem ruchu w centrum Puszczykowa , blokami na Niwce itp. itd
   Serca nie widziałem.

 4. Z Sobieskiego. I proszę mnie nie próbować przekonywać – sama prosiłam panią Wójcik o pomoc z ‚wadliwą infrastrukturą’ na mojej ulicy, dzwoniłam do radnej, rozmawiałam i radna nawet wniosku nie złożyła do urzedu w tej sprawie. Sama musiałam wielokrotnie iść do urzędu i działać, także… pozdrawiam

  1. Pani Magdaleno , póki co to ,na razie burmistrzem naszego miasta jest Pan Andrzej Balcerek i to on jest odpowiedzialny m.in. za infrastrukturę na Pani ulicy.
   Może się to zmieni, ale trzeba poczekać do 21 października br.
   Jest szansa . Pani głos też się liczy.

  2. Nie wie Pani jak to działa, niepokorny radny a taką jest Pani Wójcik nie może nic zdziałać w swoim okręgu. Nawet jak by stanęła na głowie to by nic nie mogła zdziałać. Bo przyzwolenie idzie z góry.

   Radny Krzyżański zgłosił do budżetu obywatelskiego ryneczek. Nie powinien być uwzględniany przy głosowaniu, bo normalnie radny taki wniosek może zgłosić do budżetu miasta. A budżet obywatelski należy do zwykłych obywateli-mieszkańców. W przypadku radnego Krzyżańskiego, który startuje od Balcerka wszystko jest ok.

 5. Po to jest radny, aby pomagał. Jeśli nie pomagał jako radny i miał mieszkańca w … poważaniu,w takim samym poważaniu będzie go miał jako burmistrz. Kiepska argumentacja na obronę AW – nie pomogła, to se mogłeś mieszkańcu walić do bram samego burmistrza.

  1. Pani Magdaleno, pisze pani żeby nie próbować pani przekonywać , totak na chłopski rozum po co pani tu pisze? Bardzo szybko okazało się, że Pani Wójcik jest czymś więcej niż tylko Radną swojego okręgu. Stała sie dla nas mieszkańców całego miasta bastionem obrony normalności. Tak proszę pani, mamy burmistrza, który wszedł na stanowisko z hasłem żeby było normalniej i zgotował nam piekło.
   Domyślam się, że pani nie zdaje sobie sprawy o czym piszę, i niech tak zostanie. Jeśli burmistrzowć będzie kolejne lata pan Balcerek i pani przekona się jak dalece pan Balcerek lubi inwestorów. Na Górnym jest sporo miejsca pod inwestycje.

 6. W poważaniu… to Pan burmistrz miał setki mieszkańców protestujących przeciwko niekorzystnym dla nich zapisom w Studium i mpzp-tach.
  O ile Pani wie, co to w ogóle jest.
  Setki, proszę Panią, setki.
  Olaboga, chyba jednak Pani nie wie, co to jest.

 7. To ten Pan umie mówić? Cztery lata milczenia na posiedzeniach Rady Miasta.
  Może wreszcie usłyszę jego głos.
  Gdzie i kiedy spotkanie wyborcze z Panem Teuschnerem, kandydatem na radnego od Pana Balcerka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.