Kończy się kadencja, czas podsumować działania radnych mijającej kadencji, szczególnie, że konkurencyjne komitety wyborcze, jakoś nie palą się do tego. Wydaje się to dziwne, jeśli zważymy, że znaczna część aktualnych radnych, chce objąć mandat w kolejnej kadencji.  Jak zwykli mieszkańcy, na co dzień nie interesujący się zachowaniem w Radzie poszczególnych radnych, mają ocenić ich dotychczasową pracę, ich wiarygodność? Wiedza o ich działaniach  – wydaje się najlepszym testem ich wiarygodności.

Dziś słów kilka o radnym Janie Łagodzie.

Pan radny Jan Łagoda znalazł się w radzie miasta po starcie do wyborów z mojego komitetu wyborczego- „Odświeżmy Puszczykowo”.  Nie ukrywam, że to największy mój zawód spośród wszystkich radnych, którzy weszli do rady z mojego komitetu.  Największy, bo najwięcej sobie po nim można było obiecywać.  Również dlatego, że to radny o dużym potencjale, który mógł wykorzystać w dobrej sprawie.  Nie podobały mi się jego głosowania w kwestiach budżetowych, ale oddać mu też trzeba, że w kwestiach konfliktowych najczęściej głosował zgodnie z wolą mieszkańców.

Niestety  okazało się, że firma w której radny Łagoda pracuje, przygotowuje Strategię dla naszego miasta.  Nie widział on konfliktu interesów w tym fakcie.  Miałem i mam inne zdanie.  No i do tego doszło, że pan radny startuje z ramienia komitetu burmistrza Balcerka.

Jego kontrkandydatką w okręgu nr XV będzie pani Wiesława Grycza i to na nią proponuje oddać głos.

KJK

Komentarzy: 29 o “Mija ich 4 letnia kadencja – radny Jan Łagoda

 1. Poproszę o konkretny argument, który miałby przekonać mieszkańców do głosowania na każdego z kontrkandydatow.
  Do tej pory namawiał Pan tylko, aby głosować na kogoś innego, ale żadnych argumentów. Chyba, że argumentem jest to że startuje z komitetu Agaty Wójcik.

  1. Wiesława Grycza to aktywna społeczniczka.
   Jest kobietą odważną, potrafi zabrać głos na spotkaniach, nie boi się konfrontacji. Walczy o przyszłość naszego miasta bez tranzytu, bez wkraczania władzy na prywatne posesje/ zabieranie ogrodów pod poszerzane drogi/, przeciwniczka marketów w pobliżu jednorodzinnych domów.Mówi, co myśli.
   Jest na odmiennym biegunie, niż pan Łagoda. Milczący, bez kontaktu ze swoimi wyborcami, godzący się na wszystkie niekorzystne zapisy dla miasta w strategicznych dokumentach dotyczących Puszczykowa. Duża czerwona kartka dla Jana Łagody. Zielone światło dla Pani Wiesławy.
   Wybór Pani Gryczy z Komitetu Dla ludzi. Dla miasta to jedyny słuszny wybór.
   Razem z Panią Agatą Wójcik będą nas dobrze reprezentować.

  2. Pan, jak każdy, będzie głosował na kogo zechce. Ja mam prawo do oceny tych, którzy są już radnymi. Może Pan pisać o zasługach tych, których ja krytykuję. Opublikujemy.
   O żadnym z kandydatów, rónież z innych komitetów, którzy radnymi nie są, się nie wypowiadam. Po „owocach” a nie obietnicach ich poznamy. Swoich preferencji w tych wyborach nie ukrywam i mam prawo o nich pisać.
   Pozdrawiam

   1. Oczywiście każdy ma swoje preferencje, ale chciałbym usłyszeć parę słów o Pani Wiesławie, dlaczego właśnie na nią warto głosować.

    1. do Franka: a może pofatygować się na spotkanie wyborcze do Szafoniery?
     Były już dwa, w najbliższy czwartek kolejne.
     Chyba, że Franek to nie Franek?

     1. Czyli argumentów brak. Muszę posilkowac się tym co mówią na mieście. Tego już bym nie zniósł ,dziękuję.

     2. A może nie każdy ma czas udać się na spotkanie? Może Franek pracuje do późna i nie może urwać się z niej wcześniej, żeby móc porozmawiać z Panią Wiesławą?
      Nie zmienia to faktu, że KJK tylko mówi na kogo warto zagłosować, na kogo oddałby On głos. Franek ma rację. Szkoda, że nie są podawane argumenty, dlaczego warto zagłosować na kandydatów od Pani Wójcik. Jeśli argumentem jest to, że nie są oni związani z komitetem Pana Balcerka, to sorry ale większej bredni nie słyszałem! Tak samo jak nie słyszałem o prawie wszystkich kandydatach od Pani Wójcik. Zarówno po stronie obecnego burmistrza, jak i po stronie Jego kontrkandydatki znam niektórych kandydatów. Zawsze uśmiechnięci, pomocni i miło się z nimi rozmawia. Ale to mieszkańcy zdecydują kto z nim zasiądzie na 5 lat w radzie i po 5 latach to mieszkańcy ich ocenią oraz rozliczą z pracy na rzecz Miasta.

    2. Tutaj ma ją Państwo wszystkich kandydatów. https://www.kwwagatywojcik.pl/
     Z okręgu 15 jest 2 kandydatów. Jeśli to dla Państwa nic nie znaczy, że ktoś po 4 latach zmienia poglądy o 180 stopni byle tylko zostać radnym to dobrze o Was nie świadczy, Przecież Balcerek wszystko wam obieca w kampanii wyborczej, a i tak jest za zniszczeniem tego miasta. Przystępując do jego komitetu kandydaci akceptują jego poglądy. A głosując za budżetem Pan Łagoda akceptował poczynania” normalnego” Balcerka.

 2. Zapytanie ofertowe dotyczące opracowania strategii rozwoju Puszczykowa zostało skierowane do firmy DGA Optima Sp. z o.o., a nie do Lider Projekt. Poinformowałem Jana, że otrzymaliśmy od DGA Optima (a nie od gminy) propozycję współpracy przy strategii rozwoju Puszczykowa, ponieważ mamy w tym zakresie większe kompetencje niż DGA Optima. Jan jest naszym ekspertem zaangażowanym głównie w pozyskiwanie funduszy unijnych. Dzięki niemu wielu naszych klientów pozyskało środki na inwestycje. Mówienie o konflikcie interesów nie ma zatem podstaw w faktach. Jan uczestniczył w opracowaniu strategii wyłącznie po stronie społecznej. Bezpośrednio zaangażowani w opracowanie strategii po naszej stronie byli Krzysztof Rosenkiewicz i ja.
  Wydaje mi się, że autora tego artykułu nie było na żadnym spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym strategii rozwoju. Pojawiło się wiele osób z różnych środowisk, również obecnie opozycyjnych wobec burmistrza, które wniosły bardzo wiele do strategii. Stopień zaangażowania tych osób był wyjątkowy, co świadczy o rzadko spotykanym poziomie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Puszczykowie. Strategia to jeden z ważniejszych dokumentów kierunkujących rozwój gminy i zapewne dlatego wiele osób uznało, że warto uczestniczyć w jego opracowaniu.

  1. Owszem. Planiści cierpliwie wysłuchali uwag puszczykowskiego społeczeństwa obywatelskiego w sprawie strategii, a następnie zrobili po swojemu. I tak samo w przypadku wszelkich innych dokumentów planistycznych. A później władza chwali się, że „konsultowała” – może nawet „szeroko konsultowała”…

  2. ” Jan jest naszym ekspertem zaangażowanym głównie w pozyskiwanie funduszy unijnych. Dzięki niemu wielu naszych klientów pozyskało środki na inwestycje. ”
   Wielka szkoda, że doświadczenia zawodowego nie przeniósł na niwę społecznictwa – no , chyba że się mylę – to proszę o informacje w jaki sposób pan Jan Łagoda pomógł naszemu miastu skorzystać z funduszy unijnych , na jaką kwotę , w ilu projektach ?
   Liczę na szczerą i rzetelną odpowiedź

   1. Jak juz jesteśmy przy pieniądzach,
    Marcin Ługawiak, Lider Projekt Sp. z o.o ile kosztowała nas strategia?
    Dlaczego było to zapytanie ofertowe, a nie przetarg?

 3. Mówi co myśli… czasami warto dwa razy pomyśleć zanim się coś powie. Odwaga a wychodzenie przed szereg bez konkretów to różnica. Kompetencje, wiedza w pewnych sprawach to raczej ważna kwestia ( tutaj chyba troszkę jeszcze brakuje). Bez kontaktu z wyborcami? A Był Pan/ Pani kiedykolwiek na dyżurze? Czy akurat w tym czasie było spotkanie wyznawców Pani Wojcik?

  1. Franek, jesli nie wiesz co oznacza kontakt z wyborcami i usatysfakcjonowany jesteć jedynie dyżurem radnego do czego jest zobligowany, to gratuluję świadomości obywatelskiej.

   1. Nikt tutaj nie potrafi odpowiadać na zadane pytania, wszystko obchodzicie dookoła byle przypadkiem nie odpowiedzieć konkretnie. Nie jedynie dyżur, ale wymagacie czegoś więcej, a nie uczestniczycie w niczym. Narzekanie to główna cecha zwolenników tego forum.

    1. To w takim razie zapyta p. Plociennika z „Kocham Puszczykowo „o cokolwiek-tam to się dopiero dowiesz. .. „Że już wkrotce, że teraz jeszcze nie może, że zajęty innymi sprawami ale w ogóle to taki program, że jejjej i och, ach…” – to jest dopiero sciemniacz 😉

    2. Franek napisałeś, że „nie uczestniczycie w niczym”, wykazałeś się bardzo dużą niewiedzą. Ta strona gromadzi akurat ludzi, którzy uczestniczą aktywnie w życiu miasta. No tak, ale skąd masz wiedzieć, jak włączasz się jedynie jako krytykujący Forum i Forumowiczów w kampanii wyborczej.

  2. Byłem , byłem i chodziłem na sesje i komisje Rady Miejskiej.. A jeszcze wcześniej uczęszczałem na spotkania Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa, które interesowało się losami miasta . Poznałem tam wielu aktywnych mieszkańców – m.in
   p. Wiesławę Gryczę, Panią Renatę Kawalec, Panią Magdalenę Kamińską , Pana Pobojewskiego, ale Franka nie spotkałem.
   A może Franek to nie Franek?

 4. Temu Panu polecam się przejść wokół szpitala i zobaczyć jaką gehennę przechodzą ludzie mieszkający w zasięgu jego kompetencji jak przez to że jakaś prywatna spółeczka zrobiła sobie na publicznym miejscu /nas wszystkich Polaków terenie/ parking i pobierając opłaty /często wysokie/ ,a nam mieszkańcom i pracownikom szpitala stwarzając problemy .Może tam się pan radny wykaże większą inicjatywą w rozwiązywaniu palącego problemu niż tylko podnoszeniem rączki za lukratywne dietki /co za śmieszna nazwa /.

  1. „Cała prawda całą dobę. ”
   Niestety , to jest fakt i to jest to, co najbardziej zapamiętamy z działalności obecnych radnych.
   Wyjątkiem – Pani Agata Wójcik, Dorota Dydowicz i czasami Małgorzata Hempowicz.

 5. Proszę Państwa nie było przed i po wojnie żadnych LIDERÓW i OPTIM i do Puszczykowa wszyscy chcieli się sprowadzać teraz mamy za to ponad dwieście ofert sprzedaży wyprowadzenia się tego raju zarządzanego przez dwie kadencje przy pomocy takich doradców jak Lider czy Optima sowicie opłacanych przez znakomitości z Dopiewa ,powiększających z roku na rok nasze zadłuzenie z czego cieszą sie np banki umieszczone w nieruchomości pana burmistrza

  1. Głosuj na Łagodę, a w jego okregu będziesz miał bałagan, jaki jest do tej pory.
   Polecam spacerek ulicami okręgu pana Jana.

 6. Myślę, że każdy kto w ostatnich dwóch latach był zaangażowany w sprawy tranzytu przez Niwkę i Puszczykówko, kwestię bezpieczeństwa dla tej części mieszkańców, kontrowersyjny projekt budowy przez Starostwo bloków, zna Wiesławę Gryczę i wie, że jest to osoba, która nie patrząc na poklask i profity poświęci swój czas i swoje siły na działanie dla mieszkańców. Zawsze gotowa do działania, nie oczekująca pochwał i słowa dziękuję a w wielu sprawach (jak poszerzenie Nadwarciańskiej, czy też projekt studium) najzwyczajniej Wiesławie Gryczy się to słowa się należały.

   1. Czy =No i co?= ma wyrażać satysfakcję, że mieszkance na rzecz poszerzenia Nadwarciańskiej do 16m2 zabiorą 400m2 ogrodu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.