Kończy się kadencja, czas podsumować działania radnych mijającej kadencji, szczególnie, że konkurencyjne komitety wyborcze, jakoś nie palą się do tego. Wydaje się to dziwne, jeśli zważymy, że znaczna część aktualnych radnych, chce objąć mandat w kolejnej kadencji.  Jak zwykli mieszkańcy, na co dzień nie interesujący się zachowaniem w Radzie poszczególnych radnych, mają ocenić ich dotychczasową pracę, ich wiarygodność? Wiedza o ich działaniach  – wydaje się najlepszym testem ich wiarygodności.

Dziś pani radna Alfreda Brączkowska

Kończy się jej pierwsza kadencja, którą rozpoczynała jako radna z komitetu pan Gniewka Niedbały.  Szybko poczuła miętę do radnych z ugrupowania burmistrza, głosowała zawsze tak jak oni i w konsekwencji dziś z jego komitetu startuje.

O jej osiągnięciach nie potrafię wiele powiedzieć – wiem, że robi zdjęcia z imprez miejskich.  Niestety brak mi również informacji o tym, co mieszkańcom swego okręgu obiecywała. W sprawach ważnych, z którymi mieszkańcy zgłaszali się do urzędu, w których protestowali – nie pamiętam, aby ich wspierała.

Jej kontrkandydatką w najbliższych wyborach w okręgu nr XIV będzie pani Renata Kawalec z KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta.  To pracowita, konsekwentna i odważna osoba, którą znam od wielu lat i głosowanie na nią polecam wszystkim, którzy mogą na nią zagłosować.

KJK

Komentarzy: 20 o “Mija ich 4 letnia kadencja – Alfreda Brączkowska

 1. Jeśli chcesz zmiany sposobu rządzenia w naszym mieście i w powiecie, głosuj tak:
  1. Na burmistrza, na Panią Agatę Wójcik. Balcerek musi odejść !!!
  2. Na wszystkich kandydatów z jej komitetu – dla ludzi dla miasta
  3. Kandydat z mojego okręgu wyborczego nr 10 to Pan Andrzej Rychlewski. Najmłodszy kandydat z wszystkich komitetów!! . Uczciwy i wykształcony. Z bardzo dobrą wizją dla Puszczykowa. Na pewno nikt go nie kupi.
  (…) red.
  4. Na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Jako radny do powiatu ( Pan Tomasz Kromolicki z Puszczykowa ) i do sejmiku ( Pan Krzysztof Dembiński ).

  1. Wyksztalcony? Student? Pan wybaczy, ale to smieszne.. poza tym poglady tego pana zdaja sie byc niebezpieczne – korwin mikke, jakies mlodzieze wszechpolskie.. kandydat zapomnial usunac wpisow sprzed kampanii.

   1. do Magdy :
    Chłopak ma 22 lata, cała przyszłość przed nim, a jego poglądy będą ewaluować, jak i te, które dotyczyły wielu z nas.
    Myślę, że wiele osób starszych mogłoby się wstydzić swoich wcześniejszych czynów, nie tylko poglądów.
    Najważniejsze jest jego zaangażowanie w sprawy miasta.
    Jest inteligentnym młodym człowiekiem.
    Dajmy mu szansę.
    Dla ludzi. Dla miasta.

    1. Mnie nie obchodzi co temu panu będzie ewaluować. Niech sobie ewaluuje gdzie indziej, nie w radzie miasta. Rada Miasta to nie worek treningowy. Aby zasiadac w radzie, trzeba miec juz jakies doswiadczenie, wiedze i oglade. Ten pan niech sobie trenuje w jakiejs mlodziezowej radzie miasta, bo na nasza miejska raczej jeszcze za wczesnie.

     1. „Ewoluowac” to nie to samo co „ewaluowac”-na języku polskim dłubało się w nosie zamiast uważać ?

     2. Pani Magdo, nie ma pani nic do zarzucenia ludziom, którzy cztery lata milczą za nasze pieniądze, a już pani skreśla pana Andrzeja, który zrobił analizę potrzeb swojego okręgu, udał się do specjalistów na rozmowy, obmyślił plan poprawienia sytuacji zastanej w okręgu…o tym wszystkim by się pani dowiedziała gdyby przyszła pani na spotkanie z kandydatami na radnych i posłuchała pani pana Andrzeja. Lepiej jednak anonimowo atakować. W tym pani najlepiej się czuje.

   2. Pani Magdo
    a jakie Pani ma czy miała poglądy w jego wieku? Jakie poglądy są właściwe, a jakie nie? Korwin Mikke cieszy się wielką popularnością wśród bardzo młodych ludzi, więc czy chce ich wszystkich Pani z góry skreślić, pozbawić praw wyborczych? Kto nadał Pani prawo oceniania jakie poglądy są niebezpieczne? Niech Pani napisze, śmiało. Tu nie biją, tu jest demokracja.

   3. Może i poglądy MIAŁ (wiadomo, Korwinizm to choroba wieku dziecięcego – z tego się wyrasta) jakie miał, ale w wyborach samorządowych chodzi o wizję miasta, a nie o poglądy polityczne odnoszące się do skali makro. Każdy zagłosuje tak jak mu podpowie serce, natomiast prosiłbym czytać programy wyborcze kandydatów, a nie ich facebookowe posty sprzed lat 🙂

   1. Kochani , nie dajmy się zwieść pięknej pogodzie i wysokim temperaturom , które usypiają czujność smogową. Za tydzień, gdy temperatura spadnie , dostaniemy taki strzał ze smieci, że strach będzie wyjść z domu . Może już któryś z kandydatów zapytałby straż , ile interwencji dotyczących palenia śmieci w ostatnich latach przeprowadzili …?

    Podsumowanie tematu Straży Miejskiej i kontroli kotłowni

    „Straż Miejska jest powołana przez Radę Gminy, czyli radnych wybranych przez mieszkańców. A to oznacza, że także przez nas samych.
    Straż Miejska może wejść na naszą posesję bez pytania o zgodę i przeprowadzić kontrolę, w godzinach 6:00-22:00, jeśli ma ku temu uzasadnione powody. Na teren firmy może wejść o każdej porze dnia i nocy. A podejrzenie spalania śmieci to wystarczający ku temu powód.
    Jeśli zostaniemy złapani na paleniu śmieci to możemy zostać pouczeni, otrzymać mandat w kwocie od 20 zł do 500 zł lub ukarani grzywną do 5000 zł. Możemy też trafić do więzienia na maksymalnie 30 dni.
    Możemy nie zgodzić się na przeprowadzenie kontroli lub ją uniemożliwić, ale wtedy zostaniemy wezwani do złożenia wyjaśnień i trafić za kratki nawet na 3 lata.
    Straż Miejska może sprawdzić naszą kotłownię, piec, a także pobrać próbki sadzy i popiołu. Jeśli badanie próbek potwierdzi, że spalaliśmy śmieci, możemy być zobligowani do pokrycia kosztów badania.
    Jeśli mamy sąsiada, który spala śmieci, to nie musimy czekać na interwencję służb miejskich. Zgodnie z Ustawą – Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 roku, sami możemy podjąć działania i złożyć w sądzie pozew przeciwko uciążliwemu sąsiadowi. Musimy tylko mieć odpowiednio silne dowody na popełnienie przestępstwa, którym jest spalanie śmieci. „

 2. Kolejna niemowa w naszej radzie miasta.
  Nie słyszy, nie mówi, nie widzi.
  Kłaniają się słynne 3 małpki.
  A mieszkańcy?
  No, cóż swego czasu wybrali i mają za swoje.
  Ale jest nadzieja , że tym razem wybiorą lepiej.
  Dwie kadencje wystarczą.

 3. Faktycznie już na początku kadencji zgłosiłam problem zieleni, koszy na odpadki i remontów na ul. Kosynierów i P. Brączkowska zignorowała nasze uwagi … nie potrafiła przedstawić żadnych argumentów by wesprzeć nasze bolączki. Ulica Kosynierów w każdej kadencji od 20 lat jest remontowana , ale nigdy nie brano pod uwagę naszych spraw, m.in. dojazdów do działek, wykończenia pobocza jezdni miedzy ulicami Berwińskiego i Szpitalną.
  Więcej nie chcę takiej radnej.

  1. A odcinek Kosynierów do Śląskiej to diabeł ogonem nakrył – może inni radni to będą widzieli – totalna porazka

 4. Jakie poglądy polityczne ma burmistrz Balcerek? Jakie to ma znaczenie dla mnie, jako mieszkanki tego miasta? To człowiek, moim zdaniem który bardzo dużo zaszkodził i jeśli dostanie szansę bycia burmistrzem jeszcze pięć lat to ze swoją ekipą zmieni te miasto nie do poznania.

 5. No i jestem ciekaw czy ta znakomita fotoreporterka sfotograqfowała działki na przeciw swego domu ,bo jest ostatnia szansa żeby mieć dokument jak na tym”ściernisku” powstanie wybudowane przez opolskich biznesmenów „SAN FRANCISCO” z 4 piętrowymi blokami a la Rataje .To będzie miała jutro okazje przegłosować i się okolica ucieszy ,że ich „REZYDENCJE” wzrosną w cenie na światowej „giełdzie” .Będzie to największy sukces „spadochroniarki” Niedbały ,która wylądowała na miękkim gruncie kandydata na „WIELKIEGO Prezydenta” ,który jeśli wygra / nie daj Boże / będzie chyba się przyrównywał do długiej kadencji Helmuta Kohla. A swoją droga jak się zainteresowała ogólnopolska TV Moniuszki to się również dzięki życzliwym Puszczykowianom zainteresuje RBSz co oznacza w skrócie Ratajskie BLOKI Szpitalna.

 6. Pani Katarzyno o jakiej straży Pani pisze ,o tej ekipie w przyodzieniu za nasze podatki kupionej ,koń z opery poznańskiej by się uśmiał że słychać by go było w domu pani Brączkowskiej w Niwce.

 7. Ludzie jutro jest ostatnia rada miasta /małe litery przez brak szacunku do klakierstwa/ przyjdzcie ludzie i posłuchajcie co te mądre głowy powiedzą ,bo ja pójdę rzadko można oglądać taki kab….. za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.