Nagrany przed kilkoma dniami program „To jest temat” będzie emitowany na antenie TVP Info w najbliższy czwartek 22 grudnia o godzinie 18.00.  Jak sądzimy, nikt z mieszkańców nie powinien opuścić emisji tej audycji.  Niech każdy przekona się jakie są argumenty pana burmistrza i dewelopera, którzy optują za wybudowaniem marketu w tak wrażliwym ze względu na usytuowanie punkcie miasta.  Wszyscy będą mieli również okazję zobaczyć i wysłuchać mieszkańców, którzy nie zgadzają się na budowę marketu w tym miejscu.  Kto był za a kto przeciwko marketowi? Już w czwartek o 18.00 w TVP Info.

logomale

Audycja ta, jak sądzimy, będzie nieostatnim programem na temat aktualnych problemów Puszczykowa.  Media mają to do siebie, że nagranie i emisja w jednym, przyciąga inne.  Programy telewizyjne najczęściej promują, choć nie do końca jesteśmy przekonani, czy władzom naszego miasta akurat na takiej reklamie najbardziej powinno zależeć.

redakcja

fot.C.Wichniewicz

reklama-top-01 (1)

Komentarzy: 29 o “Market na Moniuszki – burmistrz kontra mieszkańcy w TV

 1. Podczas ostatniej dyskusji na temat planu z marketem na Moniuszki, na ktorej byłem pomimo wyznaczenia spotkania na 16.00 oprócz wielu innych rzeczy najbardziej zadziwiła mnie postawa radnego Krzyżańskiego. Podczas części gorącej dyskusji czytał sobie gazetę. Nie wypowiedział się w żadnej kwestii. Niby drobiazg ale dla mnie znaczący.

  1. A po co ma dyskutować, na komisji głosował przeciw marketowi i to jest wiążące.
   Radni wiedzą że sprawa marketu na Moniuszki jest zero-jedynkowa, znana jest opinia setek mieszkańców, i znana jest opinia burmistrza i skarbnika, i Jadwigi.

  2. Pan Radny Musiał też nie był zainteresowany dyskusją.
   Wszedł, podpisał listę obecności, nie odezwał się ani jednym słowem, wyglądał na bardzo znudzonego i wyszedł.

 2. O czuje się jak prawdziwa celebrytka :)) Z tymi setkami mieszkańców to chyba lekka przesada…

  1. Och, „celebrytko”, trochę samokrytyki… Zbyt łatwo się nadymasz, nie kumasz . Odstaw miotłę…..

   1. Cieszę się, że jest Pani na tym Forum.
    Jest przynajmniej z kim dyskutować – szkoda tylko, że nie merytorycznie.
    Ale rozumiem, że nie ma Pani dostępu do wszystkich dokumentów sprawy, w tym i do wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.

 3. Nie chcę wypowiadać się na tych kulturalnych łamach wypowiadać się językiem prawnuka Noblisty Sienkiewicza ani pani/z małej litery/komisarz Uni Eur. tudzież byłego prezydenta /w „bulu i nadzjeji”/ który na spotkaniu KODu walił cepów dechą /patrz w internecie/ ale powiem ci/z małej litery/ JADWISIU że coś ci się …..

 4. Nic co ma powstać nowego w Puszczykowie się wam nie podoba Jesteście zflustrowaną grupką

  mieszkańców pragnącą narzucić swoją wole innym.
  Już raz wasza władza doprowadziła nasze miasto na krawędz ruiny.
  Stanisław

 5. Ujawniam się .Jestem za marketem.
  Stanisław
  Jackowskiego ( nazwiska i dokładnego adresu postanowiliśmy nie publikować)

 6. Na jakiej podstawie twierdzicie że reprezentujecie większość mieszkańców.Ja twierdzę że większość jest za, nie chcę mieszkać w skansenie.

  1. Panie Stanisławie – nigdy nie napisaliśmy, że reprezentujemy większość mieszkańców. My reprezentujemy poważną część puszczykowian. Co do tego nie ma chyba wątpliwości. Aby sprawdzić jaka jest wola większości, konieczne (i wskazane) byłoby referendum.
   Czy gdyby jakaś inwestycja miała utrudnić pana życie, to też tak lekko by się pan do niej odnosił?

   Pozdrawiamy

 7. Dlaczego garść oszołomów wypowiada się w imieniu ogółu reprezentując własne partykularne interesy.Dobro ogólne polega na podporządkowaniu interesu własnego interesowi większości.Budowa marketu przy ulicy Moniuszki może utrudniać życie jedynie znikomej garstce mieszkańców.Budowa bloków przy Szpitalnej nie zakłóci charakteru miasta(istniejący budynek szpitala i blok mieszkalny chyba że chcecie je usunąć)a uporządkuje je.Poszerzenie dojazdu do Poznania staje się koniecznością w wyniku dużego ruchu i budowie wiaduktu w Lęczycy

  1. Dobrze, że na Forum jest ktoś taki jak Jadwiga i Stanisław. Gdyby ich nie było, to Szanowna Redakcja musiałaby ich stworzyć. Zapewniają pluralizm poglądów, świadczą o wolności medium, jakim jest Forum Puszczykowo, a poziomem argumentów i grzecznością do reszty kompromitują rządzących Puszczykowem.

  2. Jak Pan sądzi , jaki byłby wynik ankiety dla mieszkańców z pytaniem głównym : „Czy chciałbyś przed swoim domem 1200- metrowy obiekt handlowy i parking całodobowy na 100 samochodów?”

 8. Ta grupa, jak Pan ich nazywa „frustratów” broni nie tylko mieszkańców najbliższego sąsiedztwa tego handlowego obiektu, ale również innych mieszkańców, którzy po oddaniu wyremontowanej linii kolejowej, będą stali w gigantycznych korkach na ul. Dworcowej. Proszę zapoznać się z analizą ruchu / zrobioną zresztą na zlecenie Urzędu Miasta Puszczykowa/ ,, która nie zostawia tzw. suchej nitki na tym projekcie.
  Dyskutować można spokojnie i merytorycznie : można było stanąć przed kamerą, można było przyjść na spotkanie z Panem Burmistrzem i Radnymi , i przedstawić swoje zdanie.
  Spokojnych Świąt i trochę refleksji.

 9. 11 lipca 2016 r. Burmistrz Balcerek podpisał akt notarialny z inwestorem gwarantujący mu postawienie marketu. W dniu 5 grudnia 2016 r. odmówił inwestorowi prawa do postawienia w tym miejscu tego marketu. Panie Burmistrzu „kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera”. (…)

 10. Stanisławie!! Stwierdzenie, że market utrudni życie tylko garstki mieszkańców jest skandaliczne. Tak rozwiązuje sie problemy w takich państwach jak Chiny gdzie jednostka nic nie znaczy. Demokracja to solidarność…jeżeli nie umiemy obronić garstki to nie obronimy nikogo!!!

 11. Pan Stanisław nie rozumie słowa DEMOKRACJA.
  W Puszczykowie na szczęście mieszkają ludzie, którzy niezależnie od poglądów światopoglądowych , czy swoich sympatii politycznych ,potrafią się porozumieć w sprawach dla mieszkańców i naszego miasta najważniejszych. To największy „sukces” naszego Burmistrza.
  Brawo i słowa podziękowania dla wszystkich tych, którzy solidaryzują się z tymi, którzy walczą z marketem pod swoimi domami.

 12. I tak gładko wjechaliśmy na teren DEMOKRACJI. A czy przypadkiem rzeczona DEMOKRACJA nie są to rządy większości z uwzględnieniem woli i interesów mniejszości?

 13. ” Demokracja po puszczykowsku”: Mam większość w Radzie, nie muszą liczyć się z mniejszością?”
  Skąd to znamy?

 14. Dziękuję Redaktorowi Rosińskiemu za perfekcyjne i rzetelne poprowadzenie programu „To jest temat”. Dziękuję również wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli na plan i w jednoznaczny sposób opowiedzieli się przeciwko budowie tak wielkiego obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych.
  Szczególne podziękowania kieruję do Przewodniczącej Rady Miasta Puszczykowa Pani Małgorzaty Hempowicz i Pani Radnej Agaty Wójcik. Wasza postawa zasługuje na nasze uznanie – jesteście Panie we właściwym miejscu, we właściwym czasie.

  1. A ja dziękuję P. Kamińskiemu i Forum bo bez nich telewizja by do Puszczykowa nie zawitała. Robicie dobrą robotę.

   1. Ja też dziękuję Panu Krzysztofowi Kamińskiemu – widać , że Forum spełnia swoje zadania i na bieżąco informuje o ważnych sprawach Puszczykowa i jego mieszkańców.

 15. Szanowni Państwo bylem na spotkaniu z red.Rosińskim i z całego tego spotkania i utwierdzeniu się po obejrzeniu w TV najbardziej utkwiła mi w pamięci wypowiedz pana w białej czapeczce który twierdzi że w okolicach planowanego marketu były TYLKO 2 wypadki /od siebie dodam ! śmiertelny/ I 17 kolizji ALE to na przestrzeni 3lat. Dla mnie jako ojca każdy wypadek to tragedia ,a ten pan powinien to szczególnie wiedzieć.Mówienie nam w tym stylu że my rozpatrzymy /w domyśle/jak tam będzie z tym zagęszczeniem ruchu, gdy zrobiona analiza mówi o zwiększeniu o około 1000 samochodów na dobę /ILE W DZIEŃ / jest kpiną z mieszkańców przez najwyższego rangą z drogówki

  1. Wypowiedź Pana Policjanta żenująca i nie na temat. Analiza natężenia ruchu jest już zrobiona. Pan Burmistrz jej nie pokazał? Mamy ją, możemy pokazać.
   Czy 1000 samochodów więcej w tym rejonie, w tym tirów, pod jednorodzinnymi domami, w rejonie ścieżki rowerowej, w miejscu tak lubianym przez mieszkańców i turystów / lody P. Kostusiaków, kawiarenka p. Piskorskiej, rondo ok.50 m od szlabanu opuszczanego co 8 min. nie pogorszy bezpieczeństwa ludzi tu przebywających?
   Żenada , Panie Policjancie !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.