Mimo świąt piszą do Forum czytelnicy.  Oczywiście bardzo nas to cieszy, choć informacje jakie od nich otrzymujemy są niekoniecznie świąteczne.  Okazuje się, że w ten czas ogólnego rodzinnego świętowania, są tacy którzy pracują.  Niektórzy czytelnicy otrzymali do skrzynek rozpiskę wywozu śmieci na rok 2017.  Wynika z niej, że w następnym roku obsługiwać nas w tej materii będzie firma FB Serwis z Warszawy, która wygrała przetarg na obsługę Puszczykowa (jakiś czas temu informowaliśmy o tym przetargu i o niepewnym dla Eko Rondo wyniku w tekście :”Kto wywiezie śmieci z puszczykowskich posesji” ).  Z informacji od czytelniczki wynika, że dostarczony harmonogram wywozu śmieci jest bardzo niezrozumiały, a wywóz niektórych śmieci co najmniej kłopotliwy: np. już 11 stycznia z rejonu zamieszkania czytelniczki będzie odbywał się wywóz choinek.  Dobrze, że on będzie, ale czy aby nie troszkę za wcześnie?

medic_1

Zaniepokojona mieszkanka napisała nam też, że z informacji jakie warszawska firma przekazała wynika, że wszelkie wątpliwości i uwagi trzeba będzie kierować do Warszawy właśnie, bo firma ta nie podała innego telefonu kontaktowego.  Pojawia się tu wątpliwość, czy aby nie będzie to kierowanie uwag na przysłowiowy Berdyczów?

Jak sądzimy trzeba dać szansę nowej firmie, może strachy przed nowym są trochę na wyrost.  Szkoda tylko trochę naszego lokalnego Eko rondo…  Wywóz śmieci dotyczy wszystkich mieszkańców, ważne aby nowa firma wywiązywała się ze swoich obowiązków, nie gorzej niż było to dotychczas. W innym wypadku nasze nieliczne kosze miejskie, i co gorsze lasy, zapełnią się jeszcze większą niż obecnie ilością odpadów komunalnych.  Do sprawy tej zapewne będziemy wracać.

red.

Ps. Przypominamy wszystkim czytelnikom, że 28 grudnia o godzinie 16.00 w urzędzie miejskim odbędzie się dyskusja o założeniach do planu zagospodarowania dla niemal całego Starego Puszczykowa.  O wielce niesprzyjającym terminie już pisaliśmy, o tym, że urząd zawiadamiał tylko wybranych mieszkańców -również.  Jak dowiadujemy się od czytelników w ostatnich dniach – 23 grudnia (!) urząd miasta wysyłał niektórym z mieszkańcom, jeszcze nieuchwalone  Studium – jako lekturę pod choinkę, na świąteczny czas chyba.  O co tutaj chodzi?logomale

Komentarzy: 13 o “Mało świąteczne wiadomości od czytelników

 1. Nie poczyniono zapisu w przetargu o biurze na terenie miasta dla ułatwienia kontaktu z mieszkańcami i piszemy na Berdyczów.

 2. Jaką mamy w Puszczykowie władzę taki mamy porządek na mieście! Z niczym sobie owa władza nie radzi. O rocznicy Powstania Wielkopolskiego też nie pamiętała. Ani jednej flagi. A ponoć w radzie zasiada…historyk Krzyżański. Wstydżcie się wszyscy.

 3. „urząd miasta wysyłał niektórym z mieszkańcom, jeszcze nieuchwalone Studium – jako lekturę pod choinkę, na świąteczny czas chyba. O co tutaj chodzi?”
  – chodzi o konsultacje społeczeństwa puszczykowskich klakierów.

 4. Co do wywozu śmieci to Eko może będzie podwykonawcą, nie wiem jeszcze na pewno. Ale wedle źródła z Eko właśnie jakość usług nie będzie taka sama – mniejsze pieniądze dla nich i wymagania firmy zlecającej.

  1. Już wiadomo, że Eko nie będzie podwykonawcą – to fakt. Jaka będzie jakość firmy warszawsko-hiszpańskiej dowiemy się wkrótce…

   1. Czy wiadomo, gdzie po godzinach pracy parkują śmieciarki? Czy jadą do nas rano ze Swarzędza i wieczorem tam wracają?

 5. O co chodzi: wiadomo tylko tyle,że zakpiono sobie z nas po raz kolejny, że potraktowano nas przedmiotowo i złośliwie po raz kolejny. Zadano nam lekturę nie uchwalonego jeszcze Studium na czas Świąt . Przyjdziemy niezaznajomieni z tekstem na spotkanie, co będzie oznaczało, że przecież nam nie zależy, po co więc krzyczymy? Takie traktowanie partnera rozmów jakoś się w języku polskim nazywa. Przypomnijcie mi, jak.

 6. Nie dostałam projektu Studium, moi znajomi sąsiedzi także nie. Dlaczego nie udostępniono go wszystkim zainteresowanym na stronie UM?

 7. Ja też nie dostałem projektu nowego Studium, więc pytam: Kto ten projekt dostał i wg jakiego klucza?

 8. Z archiwalnego Echa marzec 2016, autor M.Szczotka o pracach nad Strategią Rozwoju Miasta http://puszczykowo.pl/archiwalna/index.php?option=com_content&view=article&id==4526%3Aecho-puszczykowa-2016&catid=66%3Aecho-puszczykowa&Itemid=268
  Przy okazji przypomnijcie sobie państwo starą stronę urzędu miejskiego – wszystko czytelnie na jednej stronie! Na nowej nie ma takiej możliwości, trzeba dłużej szukać potrzebnych informacji, innymi słowy lepsze jest wrogiem dobrego.

 9. Co się dziwicie mieliśmy już prezydenta /od BULU INADZIEJI/ ,premiera ,marszałka senatu i wielu wybitnych innych HISTERYKÓW teraz doszlusował wybitny HISTERYK LOKALNY którego ZAWROTNĄ karierę można poznać przy głosowaniach na radzie miasta.Patrz wpis wyżej.

 10. Money.plRejestr firmNIP 527-26-76-062 / kod pocztowy 01-040
  Firma FBSERWIS S A
  Status Podmiot aktywny
  Adres rejestrowy ul. Stawki 40
  01-040 Warszawa, mazowieckie
  Telefon stacjonarny +48 (22) 623 63 80
  Fax +48 (22) 623 60 34
  WWW http://www.fbserwis.pl
  E-mail fbserwis@fbserwis.pl
  NIP 527-26-76-062
  REGON 146097236
  KRS 421036
  PKD 38.21.Z – Obróbka i usuwanie odpadów innych niż niebezpieczne
  Data wpisu 2012-05-16
  Miejsce wpisu Warszawa
  Rozpoczęcie działalności 2012
  Forma prawna Spółka akcyjna
  Osoby zarządzające Węgłowski Marcin – Członek rady nadzorczej
  Nieto Mier Gonzalo – Członek rady nadzorczej
  Beltran García Echaniz Juan Ignacio – Członek rady nadzorczej
  Olivares Blazques Santiago José – Członek rady nadzorczej
  Blocher Dariusz Jacek – Członek rady nadzorczej
  Smołka Wojciech Marian – Członek zarządu
  Fraczkowska Iwona – Członek zarządu
  Parafiniuk Michał Piotr – Członek zarządu
  Cioch Grzegorz – Wiceprezes Zarządu
  Pielech Artur Norbert – Prezes Zarządu
  Gonzalez DE Canales Moyano Fernando Juan – Członek rady nadzorczej
  Pascual Larragoiti Fernando Luis – Członek rady nadzorczej
  Wilczek Małgorzata – Członek zarządu
  Ostatnie dostępne zatrudnienie 700
  Swojsko brzmiące nazwiska jak z Biedronki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.