Komitet Wyborczy Wyborców Agaty Wójcik DLA LUDZI DLA MIASTA wraz z kandydatami na radnych ciężko pracowali w dzisiejszą sobotę.  Wykuwał się program i działania na najbliższe dni.

Komitet ma swój rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat.  Każdy chętny może wysłać przelew bankowy:

Komitet Wyborczy Wyborców Agaty Wójcik DLA LUDZI DLA MIASTA

nr konta bankowego: 48 1240 6595 1111 0010 8500 4422

Zgodnie z prawem wpłaty mogą być wyłącznie od osób fizycznych (nie firm) będących obywatelami PL i zamieszkałych na terenie kraju. Każde finansowe wsparcie się liczy.  Ilość wpłat ograniczona 😉

Równocześnie KWW A. Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta poszukuje osób, które są gotowe zaoferować swój płot, aby za jakiś czas można było powiesić na nim materiały wyborcze komitetu.  Życzliwe osoby proszone są o kontakt pod adres mailowy: dla_ludzi_dla_miasta@wp.pl

W Puszczykowie czas na zmiany: Dwie kadencje wystarczą

red.

Komentarzy: 19 o “KWW A. Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta w działaniu

 1. Byłam i jestem przeciwnikiem produkowania banerów, i zaśmiecania nimi przestrzeni.
  Tym razem zgadzam się i ja udostępnić ogrodzenie.
  Walka z marketyzacją Puszczykówka kosztowała mnie sporo zdrowia.

  1. Zgadzam się w 100 procentach. Wielkie banery na niektórych posesjach, promujące mięso w Auchan, muszle klozetowe i inne skądinąd bardzo użyteczne rzeczy, to zaśmiecanie naszego miasta. No , ale też niezła kasa dla tych, którzy którzy sobie taką ozdóbkę postawili tuż za płotem. Bilbordy na naszych płotach znikną po wyborach, a tamte? Trwać będą, dopóki coś się z tym nie zrobi. Podobno stosowna ustawa jest, tylko wcielić ją w życie…

   1. Pani Elżbieto, myślałam, że jestem odosobniona w pragnieniu ładu przestrzennego. Dziękuję 🙂
    W wielu miastach podjęto uchwały, opracowano kodeksy, uporządkowano miasta, przykład ze strony UM w Łodzi https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-bez-banerow-reklamowych-id17078/2017/12/7/ Wśród miast, które mogą pochwalić się osiągnięciami w walce z chaosem reklamowym znajdują się m.in. Poznań, Gdynia, Częstochowa, Bielsko-Biała i Warszawa.

 2. Mało czasu do wyborów wypuśćcie jakiś ,papier’, forum nie dociera pod strzechę. Opiszcie komitet i stan spraw w mieście, napiszcie o INTERESIE WŁADZY i INTERESIE SPOŁECZNYM tam gdzie się rozminęły. Gadzinówa wylała pierwsze nieczystości, ale można się po niej spodziewać jeszcze gorszego, ewidentnych kłamstwa za pięć dwunasta żeby nie było czasu na sprostowanie. Przypomnijcie sobie sprawę M.Schneidera. Mogą pojawić się pomówienia kandydatów, tamci mają kasę mogą wliczyć koszt odszkodowania do przyszłych profitów z trzymania władzy kolejną kadencję. Uprzedźcie ruch napiszcie ostrzeżenie dla ludzi.

  1. Ale to już się dzieje: piąta kolumna burmistrza, tj. pan Płóciennik , już się produkuje na facebooku , na stronie „kocham Puszczykowo” : jakaż to nienawiść na tutejszym forum, jakie tu kłamstwa , jaki to jest rozczarowany, że wszyscy nie rzucili mu się z podziękowaniami, że chce do rady wprowadzić „mądrych ludzi” ….Jednocześnie na stronie p. Płóciennika rozległe i liczne odniesienia do wielkiej polityki, do działalności KODu, do antysemity Watersa, do KON-STY-TU-CJi .Jak można ufać kandydatowi promującemu wspólnotę „małych ojczyzn” , skoro w innym miejscu jawnie i bez żenady popiera ruch wykluczający innych ze współpracy ( czyli zapiekły KOD) … Niestety wielka polityka p. Płociennikowi odbije się jeszcze czkawką – mam nadzieję.

 3. Gdyby nie informacja na Forum Puszczykowa nic nie wiedział bym że istnieje KWW Kocham Puszczykowo.
  wyborca

  1. O, przepraszam, komitet Kocham Puszczykowo p. Plociennika to inicjatywa KOD- wystarczy przejrzeć,  jakież to inicjatywy, wydarzenia i opinie udostępnia i podziwia p. Plociennika na swojej stronie. Oczywiście,  że ma do tego prawo, ale niech nie mydli wszystkim oczu jaki to on jest apolityczny, otwarty na innych i niezalezny -BO NIE JEST . KOD  to produkt PO,  jakoś nie uśmiecha mi się , żeby kolejne lata , po ośmiu dotychczasowych, nadal Puszczykowem władała ta sam klika tylko w innym , młodszym,  ładnie uśmiechnięty opakowaniu. A ponieważ p. Plociennik zawodowo zajmuje się sprzedażą i promocją   (produktów,  idei i czego tam potrzebujecie, lub nie potrzebujecie) to spodziewajcie się profesjonalnego prania mózgów w kampanii 🙂 . Uważam również, że p. Plociennik jest tajnym pomysłem starosty Grabowskiego ( bo dlaczego nie miałby wygrać w Wielkopolsce, ostoi i bastionie PO ?) na utrzymanie wpływów w tym miasteczku po wyborach. No bo Balcerka się wyśle na emeryturę, a władze odda młodym, sympatycznym „swojakom” , takim „ludzkim panom” , kochanym spolecznikom z KODU 🙂 – i światłe pomysły betonowania można będzie bez problemu wprowadzać w życie. A to, że teraz p. Plociennik prezentuje wizje przeciwne o 180 stopni… boszszsz, któż nie ma prawa do zmiany poglądów po wyborach. .. 😉

   1. Pani Ewa Łobocka sympatyzuje tym samym organizacjom jak KOD I P.O co Pan Płóciennik ! Pani Agato Wójcik, Panią sobie torują dojście do władzy! My zwolennicy Prawa I Sprawiedliwości, którzy Panią wspieramy, prosimy o wyjaśnienie. Pani dostrzega to, co się wokół Pani KWW dzieje? Hola, hola!

    1. Pani Agato. Głos każdego mieszkańca jest równie ważny. Proszę nie patrzeć więc na sympatie polityczne. Niech zostanie Pani kandydatem mieszkańców i różnych poglądach.

     1. Wielokrotnie już tutaj wyjaśniano, że Pani Agata Wójcik jest kandydatką niezależną gromadzącą wokół siebie ludzi o rożnych poglądach.
      Tak trzymać, Pani Agato. Ludzie mają już dosyć wojny pomiędzy PIS a PO.
      Chcemy żyć normalnie. Ponad podziałami.
      W normalnym, spokojnym mieście.

     2. Poseł Kukiz 15 M. Jakubiak w programie z Magdaleną Ogórek w sobotę o godz. 22.50 powiedział , cytuję:

      ,, Przez 8 lat człowiek intelektualnie odda co ma
      a później już tylko roluje”

    2. A ja popieram PSL i też będę głosować na Panią Wójcik.
     Mój głos się też będzie liczył.
     Czy ma Pan coś przeciwko temu?

 4. Np jego kolega, dyskutujący na grupach puszczykowskich, pracuje w szpitalu u Grabkowskiego i bardzo chce rozwoju Puszczykowa

 5. Pani (…) red. na stronie KWW Kocham Puszczykowo żali się : cyt. ,,(…)red. – osoba nie zyczy sobie publikowania jej nazwiska …Ludzie nie chcą kandydować. Z moich rozmów wynika, ze są ku temu dwie przyczyny. Brak czasu i obawa, że zostaną zhejtowani po uszy w puszczykowskim forum. Ten ostatni argument jest nowym zjawiskiem, w poprzednich wyborach w ogóle nieistniejącym. W ten sposób dokonuje się u nas zwrot w kierunku społeczeństwa nieobywatelskiego.’

  Po pierwsze trzeba przypomnieć że w ostatnich wyborach jej mąż (…) był kandydatem na radnego z KWW Odświerzmy Puszczykowo pana K.Kamińskiego.
  Po drugie Pani (…)często korzysta z tego Forum które obecnie zhejtowała.
  Po trzecie sądzimy że przyczyn niechęci do kandydowania na radnego z KWW KP może być więcej niż dwie, na przykład:
  1. Niechęć do zidentyfikowania się z KWW KP o którym nie wiadomo po czyjej stronie.
  2. Niechęć do zidentyfikowania się z liderami KWW KP którzy nie wiadomo po czyjej stronie.
  3. Niechęć do zidentyfikowania się z komitetem który nie umie nawiązać koalicyjnego porozumienia.
  4. Zidentyfikowanie swej sympatii do innych komitetów i niechęć do publicznego wyznania tejże sympatii w obawie o zhejtowanie przez członków KWW Kocham Puszczykowo.
  5. Niechęć do zidentyfikowania się z KWW Kocham Puszczykowo które NIENAWIDZI PIS, w sytuacji gdy widzi się inne oblicze PIS niż to które jest replikowane przez PO i KOD.
  6. Przyczyny osobiste też są powodem.

  ————————————————————————————————————————————–
  Przypomnę pani (…)że w poprzednich wyborach hejtowało Zielone Puszczykowo i Kurier P. a Głos Puszczykowski i Echo Puszczykowa z drugiej strony.(…)red.
  —————————————————————————————————————————————-

  Życzę pani (…)refleksji z tej lektury.
  Pozdrawiam
  zielony
  od zawsze po jednej stronie

 6. Kto i dlaczego ukrywa sympatie do PIS ?
  W bastionie PO w poznańskim przyznać rację partii PIS i rządowi Morawieckiego jest nie lada odwagą. Co może za to człowieka spotkać ? Wszystko to co widać na forach dyskusyjnych i w telewizji:
  1. Hejt.
  2. Nienawiść.
  3. Groźba karalna.
  4. Naruszenie nietykalności cielesnej.
  5. Mobbing.
  6. Zwolnienie z pracy.
  7. Ostracyzm.
  ——————————————————————————————————————————————
  Dlaczego w Puszczykowie nie popularne jest przyznać się do sympatyzowania z PIS ?
  1. Ze względu na to że kluczowe stanowiska w administracji regionalnej są jeszcze w rękach PO.

  A więc z obawy .

  2. Ze względu na to że jest system naczyń połączonych w gospodarce a utarło się wbrew prawdzie przypisać większości przedsiębiorcom sympatyzowanie PO.

  A więc z rozsądku.

  3. Ze względów towarzyskich ponieważ w Puszczykowie najsilniejsze jest POZYCJONOWANIE w oparciu o pieniądz natomiast PIS przypięto etykietkę partii ludzi niezaradnych i niezamożnych. Co jest oczywiście fałszem patrząc na kierownictwo państwa i także puszczykowskiego koła PIS.

  A więc dla świętego spokoju.

  4. Powód czwarty to asekuracja i wyczekiwanie większości ludzi na rezultat wyborów samorządowych i przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

  A więc z kalkulacji.
  ————————————————————————————————————————————-
  Przewidywania politologów są takie że gdy PIS wygra przyszłoroczne wybory a wszystko zmierza w tym kierunku odsetek ludzi zdeklarowanych oficjalnie do PIS lawinowo wzrośnie do poziomu jaki ma partia Fidesz na Węgrzech. Przewidywania są też takie że gdyby wybory były odwrotnie to po wygranej PIS w parlamencie wygrana sympatyków tej partii i rządu w samorządach była by o dużo większa.
  —————————————————————————————————————————————-
  Wszystkiemu temu przyświeca taka prosta rachuba; – a co ja z tego będę miał że oficjalnie zdeklaruję się po jednej lub drugiej stronie ? Jak najbardziej racjonalne zachowanie zupełnie mylnie oceniane przez niektórych jako postawa będąca wyrazem obawy. NIE ! To tylko kalkulacja ! Paradoksalnie gdyby przyjąć taką miarę należało by właśnie zwolenników partii rządzącej w naszym regionie nazwać tchórzami lub co najmniej konformistami, koniunkturalistami. Czy tacy oni są ?

  puszczykowski wyborca

   1. W związku z tym co napisałem a jest to wynikiem konkretnej wiedzy nie należy dzisiaj po 3 latach rządów PIS na terenie Poznania a zwłaszcza Puszczykowa przywiązywać wagi do publicznych deklaracji politycznych. Prawdziwych sympatii lub antypatii nikt publicznie nie okaże, no chyba z wyjątkiem tych o których już wiemy że ich pozycja jest bez reszty zależna od rządzącej w naszym regionie partii. Oni muszą ! W Puszczykowie ważniejsze jest coś innego, towarzyskie POZYCJONOWANIE, kto kogo lubi a kogo nie i za co, i tym podobne .

    PUSZCZYKOWO – to jest dziwne miasto, ludzie znani i dla tego miasta zasłużeni nie dostają głosów aby zostać radnym a nie wiadomo kto, przysłowiowy jakiś królik z kapelusza nagle zostaje radnym. Co tu bardziej gra, dobro czy zło ? Może zło ? Może Puszczykowo to takie polskie ,,Miasteczko Twin Peaks” ? Na zewnątrz uśmiechnięte kochające Puszczykowo a pod podszewką odrażające brudne złe, zbiorowisko zawistników ? Zobaczymy prawdę za miesiąc.

    puszczykowski wyborca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.