Od naszego czytelnika otrzymaliśmy fotografię wykonaną w niedzielę w okolicach puszczykowskiej Rusałki.  Ktoś prawdopodobnie robił remont w domu i … zgubił panele podłogowe.  Piszemy „zgubił” bo nawet nie dopuszczamy do siebie myśli, żeby jakiś mieszkaniec Puszczykowa wyrzucił panele na ścieżkę w lesie, a nie na śmietnik.  Prosimy więc właściciela o zabranie „zguby”, a jeśli właściciel się nie znajdzie, to może jakiś sąsiad rozpozna czyje to i podpowie właścicielowi co z tym zrobić?  Jeśli nikt się nie znajdzie, to prosimy odpowiednie służby o interwencję.

red.

Komentarzy: 28 o “Ktoś zgubił

 1. Oby nie znalazła ich osoba, która wsadzi je do pieca. W PSZOKu na Nadwarciańskiej odebraliby za darmo.

 2. Poszlismy zobaczyć, bo mamy blisko. Jacyś przechodnie powiedzieli nam, że to prawdopodobnie pracujący przy remontach ukraińcy nie wiedząc co z tym zrobić,wyrzucili. Ot mamy korzyść z gościnności.

  1. Gdyby to nawet byli ukrainscy robitnicy to chyba nie przywieźli tego z Ukrainy, a pochodzą te panele z puszczykowskiego domu. Właściciele domu nie zainteresowali się, co stało się ze starymi panelami?

  2. co za rasistowski wpis.
   KJK, MB – monitorujecie Szanowni Panowie trochę to wasze „forum” czy nie bardzo ?

   1. Puknij się człowieku w łeb – jeszcze dołóż do tego ” białych , męskich supremacjonistów ” . Tobie się chyba kraje pomyliły – to kalifat francuski bądź germański . Tutaj jeśli jakiś idiota wywali smieci do lasu – to nazwę go idiotą , obojętne dla mnie czy to Polak, Ukrainiec, katolik czy żyd. Idiota jest idiotą – także wtedy, jeśli bezpodstawnie oskarży kogoś ( więc Lorneto – jakiś dowód może by się przydał…) . Ale dorabianie do tego gęby rasizmu – to już typowe lewactwo. Opanuj się i zastanów nad sobą .

     1. red(…) Każdy ma możliwość poprawy-świetnie, że zrozumiałeś bzdurnosc swojego wpisu o rasizmie . Jednak jest jeszcze dla ciebie jakas szansa … 😉

     2. Kolejny , zgrany chwyt lewaka- „jeśli ktoś wytknie ci brak logiki, uogólnianie , nieuprawnione użycie terminu rasizm , faszyzm itp. – nazwij go wtedy hejterem i git”
      Naprawdę , jeszcze nie znudziło wam się to …?

 3. Czy przypadkiem nie mieszka tam pan ze straży miejskiej? Może nie ma czasu aby zobaczyć co dzieje się wokół jego miejsca zamieszkania?

   1. Po pierwsze to że mieszka nie znaczy że jest 24h na dobę w pracy po drugie to jest teren parku czy jakiś mądrala zgłosił to do straży leśnej ?

  1. Leży od miesiąca, a tydzień temu zostało zgłoszone w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa Publicznego. Żadnej reakcji.

   1. A czy ktokolwiek spotkał się z reakcję puszczykowskiej policji na zgłoszenia na tej mapie?

 4. Straz miejska w Puszczykowie jest tylko dla picu. Durnym pomyslem jest tez zakaz parkowania w miejscu gdzie leza te panele. Wedkarze przyjezdzajacy z Poznania czy okolic a nawet i z puszczykowa nie maja gdzie zostawic auta. 2 lata temu utopila sie tam kobieta i od tego czasu zrobili zakaz. Gdzie tu sens? Ludzie parkowali tam od dawien dawna i nikomu to nie przeszkadzalo az do czasu utoniecia.

 5. Co to jest straż miejska to już na tym forum wylano morze uwag ,kiedyś /a może i teraz / była to druga „fucha” dla byłych milicjantów ,ale mądrzy włodarze miast i gmin zlikwidowały te przybudówki dla „nierobów”.Szczególnie na Śląsku ale też w wojewódzkiej Zielonej Górze i miasta dalej żyją . Zaoszczędzone setki tysięcy zł. można wydać na edukacyjne lub sportowe cele , a nie na mundurki ,samochodziki, pensyjki ,benzynki do samochodzików itd. itp. Nowy kandydat na burmistrza powinien w swej kampanii wyborczej uwzględnić ten głos wielu Puszczykowian.Łatwo przeliczyć ile to by było ulic zrobionych za te setki tysięcy zł. które wydano podczas „wspaniałych rządów „/8lat/ AB i jego „Dopiewskiego desantu”.Na pewno do szpitala z Kosynierów nie chodzili byśmy pół roku w błocie.Pan „nadburmistrz ” nie zna naszych „błotnych” problemów bo jeżdzi do urzędu po asfaldzie. Mieszkańcy znów się zastanówcie na jaką „EKĘ” zagłosujecie na klakierstwo czy na oddanych waszemu miasteczku ludzi

  1. „Zdjęto” ze strażników i przekazano odrębnej firmie odławianie biegających bez właściciela psów. Odebranie ze schroniska w tym momencie, to koszt 350 zł. Podejrzewam, że wiele psów pozostanie w schronisku…

 6. ALARM,ALARM,ALARM wiecie Państwo ile razy przekroczona jest norma dopuszczalnych zanieczyszczeń w powietrzu na terenie Puszczykowa w okolicach Nowego Osiedla 1o KROTNIE ,no brawo,brawo,brawo dzieciątka chodzące do pięknego przedszkola są jak w znanych faszystowskich samochodach gazowych niemiłosiernie zatruwani ,zapytacie Państwo skąd te dane a no jest taka aplikacja o nazwie Kanarek która ma umieszczonych w Puszczykowie 5 punktów kontrolnych w niedziele po południu na Nowym Osiedlu stopień zanieczyszczeń wynosił około1000 gdy norma jest 4o ,nic dodać nic ująć ,gorzej jak w Rybniku na śląsku .Chciało by się zapytać gdzie jest burmistrz, co zrobili radni ,a w ogóle poco są wymieniani wyżej tzw. Strażnicy Miejscy ,po to chyba żeby siedzieć w kanciapie i oglądać ciekawostki na komputerze. Tym panom już dawno powinniśmy powiedzieć : Żegnajcie.

  1. „ALARM,ALARM,ALARM wiecie Państwo ile razy przekroczona jest norma dopuszczalnych zanieczyszczeń w powietrzu na terenie Puszczykowa w okolicach Nowego Osiedla 1o KROTNIE ,”
   odp. to bardzo nie dobrze, mieszkańcy nie dbają o swoje zdrowie. Może nie mają wiedzy.
   „Chciało by się zapytać gdzie jest burmistrz, co zrobili radni ,a w ogóle poco są wymieniani wyżej tzw. Strażnicy Miejscy ”
   odp. i pytanie: a co mają zrobić, wlepić mandat czy zabrać piec ? Co poskutkuje, mieszkańca zdaniem ?
   Co ma spowodować mandat ?

   1. Co może zrobić natychmiast właściciel pieca na paliwa stałe – zmienić metodę rozpalania tradycyjnego „od dołu” na właściwe „od góry”. Dlaczego – zacznie dopalać spaliny, wzt. przestanie kopcić i truć sąsiadów, wsad będzie spalał dłużej, wzt. zaoszczędzi pieniądze.

    Co może zrobić miasto – reklamować metodę rozpalania „od góry” w Echu, poprzez szkolenia organizowane w hali.

    Czego miasto nie może zrobić – szkolić mieszkańców poprzez dodatek do Echa Puszczykowa INFORMATOR – CO WIEMY O SMOGU drukowany na papierze kredowym dwustronnie foliowanym. Nie można go przetworzyć, wzt. włożyć do worka z makulaturą. Nie ma pewności czy część mieszkańców nie wrzuci go do pieca i wzt. nie wyemituje do atmosfery kolejnej porcji trucizny. Niestety prędzej czy później informator zostanie włożony do pojemnika z odpadami zmieszanymi i wyląduje na składowisku śmieci, gdzie rozkładać się będzie przez dziesiątki lat.

    1. No dobrze, ale jak się pali metodą od góry, czy może pani to napisać, najlepiej narysować? Jaki pani poleca piec węglowy ? Czy może być zwykły piec bez elektroniki ?
     Czy palenisko jest niewygaszane ? Ile razy na dobę się dorzuca opał ? I jak ? Od góry ? Czy można stosować mieszankę drewno-węgiel ?
     Jaki gatunek ? U kogo kupić ?
     Konkrety! Proste porady!
     A nie profesorskie wykłady.
     Pani tyle komentarzy napisała na ten temat ale dlaczego pani nie napisała tekstu z ilustracjami ? Podobnie jak o pchlim targu . Pełna zgoda co do pani oceny tej ulotki z Echa. Do pieca z nią. Był tam jeszcze artykuł takiego nowego czarodzieja PR; równie treściwy. O tym jeszcze pogadamy. Wie pani, dlaczego nic więcej się nie wydarzy w tej sprawie ? Bo „elektorat węglowy ma większość” a teraz jest rok wyborczy, to jest brutalna naga prawda którą MNT wam usiłował przekazać, a wyście odebrali rzecz niepotrzebnie do siebie osobiście.

     1. Dziękuję Panie Krzysztofie, strony czysteogrzewanie.pl doskonale instruują.
      Z mojego doświadczenia – załadowany do pieca cały węglowy wsad rozpalałam od góry tradycyjnie kilkoma drewienkami zostawiając dolne drzwiczki popielnika lekko otwarte, by wywołać ciąg powietrza. W kotłowni miałam rozszczelnione okno, powietrze i dobra wentylacja, to podstawa dobrego palenia i bezpieczeństwa domowników. Po pewnym czasie, gdy węgiel od góry dobrze się rozżarzył przymykałam drzwiczki dolne zostawiając szczeliny wentylacyjne w drzwiczkach w pozycji otwartej. Piec rozpalałam raz dziennie, nie wymagał żadnego dokładania, ani pilnowania.
      Nigdy nie paliłam w piecu inaczej, wcześniejsze moje mieszkania w Poznaniu ogrzewała Elektrociepłownia Karolin. Instrukcji po przeprowadzce udzielił mi przez telefon producent pieca z Pleszewa.
      Paliłam w piecu metodą „od góry” osiem lat. Cztery lata, gdy dom nie był ocieplony i cztery po termomodernizacji. Różnica kolosalna! Po ociepleniu spalałam znacznie mniej węgla.
      Podstawowa zasada – najpierw termomodernizacja, potem zmiana systemu grzewczego.

 7. Pytanie jest proste i proszę choć jeden raz swoimi słowami odpowiedzieć bez uciekania się do odniesień :
  jak rozwiązać problem zanieczyszczonego powietrza w Puszczykowie ?
  1. Zanieczyszczeń motoryzacyjnych
  2. Zanieczyszczeń grzewczych

  1. Ad. 1 – nie znam się, to się nie wypowiem.
   Ad. 2 –
   a. natychmiastowa akcja edukacyjna pt. „Palimy od góry” (obniżenie ilości wyrzucanego pyłu z komina kilkukrotne)
   b. UCZYĆ ludzi jak oszczędzać ciepło, jak tanio zlikwidować straty ciepła naszych domów,
   c. ocieplać domy etapami, pomagać finansowo przy ocieplaniu domów,
   d. pomagać finansowo w wymianie pieców/kotłów, ale tylko w ocieplonych domach (kocioł przed ociepleniem domu musi mieć większą moc i z nadmiarem której jest problem po dociepleniu)

   1. Zgadzam się z wszystkimi punktami.
    Można jeszcze dla lubiących efekt finalny mieć dobrze przemyślany dołożyć spostrzeżenie mające podnieść ekonomię inwestycji.
    Na każdym kroku można zrobić oszczędności. Termomodernizacja, tu warto zrobić audyt energetyczny, który wskaże grubość materiałów izolacyjnych, mostki termiczne i sposoby ich likwidacji, wielkość kaloryferów w stosunku do kubatury pomieszczeń. Decyzja o wyborze systemu grzewczego także wymaga starannych przemyśleń i warto przeanalizować wiele danych lub zasięgnąć porady specjalistów.
    Nie posiadając większych oszczędności musimy zaciągnąć kredyt. Są firmy zajmujące się niezależnym doradztwem finansowym (np. Expander), które za darmo przedstawią najkorzystniejsze oferty pod konkretne inwestycje.

 8. – Henio, czytałeś na Forum o tych panelach , co przy Rusałce w lesie ktoś wywalił?
  – Czytołem. Pomyslołem, że wezne jutro przyczepe i to sprzuntne.
  – Chyba Cie pogieło, tey,
  – Czymu?
  _ Bo jak ktoś zoboczy jak to zbierosz, to powiedzom, że to Ty żeś to wyćpnął, potem żeś przeczytoł i tero sprzuntosz. Bedziesz winny.
  – Geniek, musze iśc, bo mom zupe na gazie, cześć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.