W najbliższy wtorek 29 sierpnia spotka się ponownie w tym miesiącu Komisja Budżetu i Rozwoju Miasta. Program obrad przedstawia się następująco:

 1. Współpraca Miasta Puszczykowa z Wielkopolskim Parkiem Narodowym – spotkanie z dyrektorem WPN Zbigniewem Sołtysińskim.
 2. Omówienie i zaopiniowania Strategii Rozwoju i Promocji Miasta Puszczykowa.
 3. Rozpatrzenie wniosku o nadanie nazwy ulicy.
 4. Sprawy bieżące.

Posiedzenie komisji odbędzie się w sali konferencyjnej w hali widowiskowo-sportowej, ul. Podgórna 21 (wjazd/wejście od ul. Poznańskiej).

 

 

Komentarzy: 14 o “Kolejne w tym miesiącu obrady komisji budżetu i rozwoju

 1. Miasto ma pomysł, by prowadzić działania na rzecz rozwoju mieszkalnictwa na wynajem i stworzyć system preferencji organizacyjno – podatkowych dla inwestorów zapewniających mieszkania. Ciekawe od kogo wyszedł ten pomysł?

  1. Tłumacząc na język polski należałoby napisać: Puszczykowo otwiera się na deweloperkę czyli upodabnia się do innych miasteczek.

 2. Proszę czytać strategię w całości, zwł. zapis na stronie 77: „Jako podstawowy warunek stawia się kształtowanie zabudowy w formach wpisujących się w charakter miasta, określony w dokumentach polityki przestrzennej i planach miejscowych. Preferowane powinny być inwestycje w zasobach istniejących przed zabudową stanowiącą uzupełnienie istniejącej zabudowy na terenach już zurbanizowanych.”

  I tyle. Pozdrawiam!

  1. do KRos
   Co to za życzeniowość przebija w tym sformułowaniu? Polityka przestrzenna jest taka mamy w mieście pewno 300 nieruchomości na sprzedaż a w tym czasie kolejne fragmenty miasta na Starym, gdzie obecnie jeszcze są pola uprawne, mają być przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe w opracowywanym właśnie planie zagospodarowania. Co to więc za pisanie o „preferowaniu zabudowy stanowiącej uzupełnienie już istniejącej”.
   Moje zdanie jest takie: poprzednia Strategia niczemu nie służyła, typowy dokument do szuflady, a jak mieszkańcy się na niego powoływali, to urzędnicy twierdzili, że Strategia to nie jest element miejscowego prawa. Z tą strategią będzie zupełnie podobnie: to co sobie stratedzy napiszą to jedno, a życie pójdzie swoim torem. I za chwilę o tym dokumencie wszyscy zapomną, tak jak zapomnieli o poprzednim tego typu.

  2. Czy KRos, to Krzysztof Rosenkiewicz mieszkający w bloku na Grunwaldzie, twórca najnowszej strategii rozwoju Puszczykowa? Gratuluję zlecenia.

  3. „…Preferowane powinny być inwestycje w zasobach istniejących przed zabudową stanowiącą uzupełnienie istniejącej zabudowy na terenach już zurbanizowanych.” [co za bełkot]

   Czyli mówiąc wprost: chodzi o maksymalne zagęszczenie Puszczykowa czym się da i ile wlezie.

 3. Przebrnęłam przez dokument o nazwie Strategia Promocji, warto przeczytać. Nie czuję satysfakcji, że zewnętrzna firma oceniła http://www.puszczykowo.pl stronę internetową Urzędu Miejskiego po zmianie szaty graficznej oraz struktury strony tak jak ja na wymagającą uproszczenia i większej przejrzystości.

 4. Punkt opisujący wzmocnienie tożsamości i identyfikacji z miastem pracowników urzędu z burmistrzem i radnymi na czele – bezcenne.

  1. Czy to oznacza, że desantowi z Dopiewa będziemy płacić jeszcze więcej, żeby się jeszcze bardziej identyfikowali (z naszą kasą? o sorry z klasą 🙂

 5. Wiceburmistrz i skarbnik nie pasują do strategii (nie mogą realizować jej zapisów). Pytanie co zostanie zmienione jest pytaniem retorycznym, dokument i tak wyląduje w szufladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.