Bardzo udanie zaprezentowała się  na dwóch turniejach  FUTURES 10.000$  w Sharm EL Sheikch w Egipcie  zawodniczka Akademii Tenisowej Angie w Puszczykowie  Anastasiya  Shoshyna.  Puszczykowianka podopieczna trener Olgi Brózdy  w pierwszym turnieju pomimo ambitnej  gry do ostatniej  piłki  osiągnęła jedynie drugą rundę w singlu i  deblu.

Drugi turniej to jeszcze  lepsza gra  i oczywiście wyniki.  W grze singlowej Anastasyia (740 na liście WTA)  dotarła do ćwierćfinału, gdzie po bardzo wyrównanym meczu przegrała z turniejową  jedynką  Anastasyią Komardiną (RUS) 220 na liście WTA  3/6,5/7.

Jeszcze lepiej było w grze deblowej  gdzie ze swoją  partnerką Veroniką Kapshay ( UKR )  zwyciężyły w bardzo ładnym stylu pokonując w finale turniejowe jedynki – parę KarinKennel (SUI)/Despina Papamichail (GRE) 6/1,6/2.

Osiągnięte wyniki  są bardzo ważne, ale liczą się również zdobyte punkty.   Nastia  przywiozła  z dwóch turniejów  w Egipcie  3 punkty singlowe i 7 deblowych co daje awans o około 40 miejsc w singlu i deblu.  Na nowej liście WTA  Nastia będzie na ok. 700 miejsca w singlu i deblu .

Kolejny jej turniej  to  WTA Katowice dzięki dzikiej  karcie do eliminacji – start 2.04.2016.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Materiał dzięki p. Henrykowi Gawlakowi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.