W Puszczykowie PiS i jego zwolennicy lekko nie mają. Poparcie dla rządzącej partii jest na tyle nieduże, że żeby kogoś zdyskredytować, wystarczy powiązać go z tą partią.  Wystarczy puścić plotkę: to pisowiec – i już zgubiony.

W  puszczykowskiej kampanii wyborczej choć mówi się wiele o kochaniu i przyjaźni, jest podobnie: jak uda się powiązać kogoś z PiS – warto kopnąć, konkurent wykluczony.  Wiedzą o tym w komitecie wyborczym Jedynych Kochających Miasto.  Więc choć kandydatka na burmistrza A. Wójcik zadeklarowała swoją bezpartyjność, choć Przewodnicząca jej komitetu wyborczego jest członkiem partii opozycyjnej i opozycyjnej do rządu organizacji, to i tak próby „kochających” trwają.  Tak się składa, że Jedyni Kochający Miasto niby opozycyjni wobec burmistrza, ale główni ich przeciwnicy to kandydatka na burmistrza Agata Wójcik i Forum Puszczykowo, więc…

A było tak:

Na facebooku  „Kuba” powiesił niezwykle ważnego newsa: po otwarciu facebooka Forum Puszczykowo wyświetla się informacja, że stroną powiązaną jest strona PiS Puszczykowo.  UUUUU! Podchwycono wątek i kochająca wszystkich demokratka pani „Grażyna” publicznie się zastanawia: Forum powiązane jest ze stroną PiS Puszczykowo?  Do pomocy wchodzi „Kuba”: „Forum musi być powiązane z PiSem„. Pani Grażynka, jak informuje niebiegła w necie, zadaje publiczne pytanie: „Idąc dalej rozumiem, że KWW A.Wójcik Dla Ludzi Dla miasta promowany nieustająco przez Forum Puszczykowo jest zakamuflowanym komitetem PiS próbującym wejść do puszczykowskiego samorządu?” itd.itd.  Spisek został wykryty. Złapano nas na niecnym uczynku!

Niestety jest gorzej niż myślicie, nie tylko Forum to ukryte pisiory. Okazuje się, że podstępny puszczykowski PiS jest jeszcze bardziej przebiegły, a jego podłe macki dotarły jeszcze dalej.  Ponieważ po otwarciu oficjalnej strony komitetu wyborczego Jedynych Kochających Puszczykowo okazuje się… że i oni są pewno krypto PiSem!  Ich strona również jest z puszczykowskim PiSem powiązana!!!!

 

Uwaga: PiS u puszczykowskich bram!!

Nie jestem biegły w necie, ale idąc dalej rozumiem, że KWW Jedynych Kochających Puszczykowo jest zakamuflowanym komitetem PiS próbującym wejść do puszczykowskiego samorządu?  Czy działalność puszczykowskiej szefowej KOD to tylko przykrywka, a w rzeczywistości pani Grażynka jest zakamuflowaną agentką Prezesa?  Czy pozostali są w spisku? Odpowiedzieć muszą sobie sami czytelnicy, ja nie wiem, już nic nie rozumiem.

Jak mówiło stare powiedzenie: chcesz kogoś skompromitować, to pozwól mu mówić.  Nasi Jedyni Kochający Puszczykowo nie muszą mówić wiele i wychodzą na „Ryśków”.  A gdyby zamiast zajmować się rozsiewaniem plotek, zapytali dzieci lub wnuków zamiast „Ryśka” czyli „Kubę”, to wiedzieliby jak działa facebook, Google, co to algorytmy itd.  A tak… wyszło jak wyszło: bumerang trafił w głowę i dało się słyszeć pusty dźwięk.

Krzysztof J. Kamiński

Cytaty zaczerpnięte z facebooka Jedynych Kochających Puszczykowo

Ps. A burmistrz Balcerek się cieszy, piły mające ciąć drzewa się grzeją, inwestorzy szykują beton.

A ja uważam, że dwie jego kadencje wystarczą!

 

Komentarzy: 56 o “Kochamy wszystkich czyli głupota niezakamuflowana

    1. Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Wg mnie wybór jest prosty – Pan Cichocki mimo wielu zastrzeżeń,ale oczywiście każdy podejmie decyzję.

     1. Panie Krzysztofie. Jak pan ocenia działalność PIS Puszczykowo? Pani Agato W. Jak pani ocenia działalność PiS Puszczykowo?

  1. Nie może być! Pani Grażynka nie przebadała powiązań i sympatii, szok! Kochają wybiórczo.
   Panie Krzysztofie, i do mnie dotarły rewelacje, o których mowa w tekście. Niski poziom wiedzy nie usprawiedliwia przed podejmowaniem i głoszeniem publicznie krzywdzących opinii, z których słynie pani Grażynka. Do niej nie dociera ile złego robi PO. Czyżby kret PiSu?
   Oczywiście nie liczyłabym na jakiekolwiek przeprosiny.

  2. Które to Kocham Puszczykowo w sposób bezpardonowy walczy z PIS-em.
   Ale oczywiście „zza węgła”, ukradkiem, puszczając nieprawdziwe plotki.
   Zachęcam : odwagi ,Pani Grażyno, odwagi, z „grubej rury” , otwarcie.
   Czy starczy jej Pani i Waszemu Komitetowi „I love I love Puszczykowo ” by na wiecu w Puszczykowie zawołać- „Precz z PiS-em?”
   Ja wolę współpracę ponad podziałami Pani woli konflikt.
   Pani wybór, ale nie trzeba zaraz uciekać się do pomówień i oszczerstw.

   1. Razem z Panią Grażyną krzyczymy precz z PiSem już trzy lata , ale głosy z pl Wolności czy Mickiewicza do Łęczycy nie docierają .

    1. Panie Marku, zawsze biorę udział w wyborach. Zawsze umiem podjąć sama decyzję. Nie podobają mi się krzyki KODu. Wolę demokratyczne opowiedzenie się na liście wyborczej. Ostatnio nawet uroczystości w Puszczykowie odbywały się z KODem w tle. Mnie to akurat drażni. Tym bardziej, że ww pani do czasów KODu nie angażowała się w sprawy miasta.

  3. Mieszkam w Puszczykowie od 1977r. Pan Balcerek to 4 burmistrz…za poprzedników brodzilsmy w błocie po kolana..na nic nie było pieniędzy. ..pamiętam obelgi pomówienia…jakie kierowano w jego stronę gdy pierwszy raz startował w wyborach…a teraz mamy wszystko
   .darmowa komunikację. ..korty tenisowe boiska sportowe place zabaw dla dzieci i wszystko gratis..do tego piękne ulice hale widowiskowa..bibliotekę. .a jeśli chodzi o opozycję. ..no cóż jeden taki który był radnym przez chyba 30 lat gdy nie został wybrany założył KOD..teraz chodzi na rynek śpiewać Ode do Radości. ..i straszy trenerów ze gdy nie przyjmą jego wnuków na darmowe lekcje tenisa finarysowane przez ministerstwo czyli przez PiS to użyje swoich wplywow..
   Ciekawe tylko jakich i czy trenerzy mają zacząć się bać. …

   1. darmowa komunikacja …? – mam nadzję,że któryś z rozsądnych komitetów zażąda od „burmiszcza” rozliczenia – ile kosztowała dopiewska taksówka na rok do tej pory i ilu pasażeró∑ przewiozła – to MUSI być udokumentowane- może wreszcie dowiemy się, że np. przewiezienie jednego klienta z górnego do szpitala kosztuje np. kilkaset złotych …?

    1. Pani Ewo, burmistrz Tabędzka w cztery lata „zrobiła” 33 ulice, założyła BM CAK z salą widowiskową, lustrzaną i dziesiątkami tanich zajęć (po 5zł/h), CAS z dziesiątkami zajęć dla dzieci i dorosłych, to za jej czasów powstawały orliki, place zabaw i siłownie pod chmurką, ścieżka edukacyjna, obsadziła klomby kwiatami, bardzo dbała o porządek i estetykę. Burmistrz Balcerek kontynuuje to niestety wiele psując.
     Na przykładzie CAK – http://zielone-puszczykowo.blogspot.com/search?q=cak
     Już wtedy przebąkiwano o likwidacji gimnazjów i podejmowanie decyzji o rozdzieleniu szkół zamiast rozbudowie było decyzjaą generującą olbrzymie koszty. Wydano duże kwoty, by przystosować budynek Starej Szkoły na potrzeby gimnazjum. Żal było patrzeć, jak Centrum Animacji Kultury ro kapitalnym remoncie jest dewastowany. Zbite lustro z sali tanecznej, rozbijane 5letnie kafelki w przerabianych nowych łazienkach, itd. To z czego ja zapamiętam burmistrza Balcerka, to bycie niszczycielem. Nasze miasto miałoby już np. zrobione wszystkie ulice, gdyby był osobą gospodarną. Złych przykładów działania burmistrza Balcerka mogę mnożyć i wcale mnie to nie cieszy, tylko smuci.

  1. 100% się zgadza i sądzę, że nawet kandydaci tego projektu nie są tego świadomi. To projekt Pana Grabkowskiego.

    1. …a jeśli okaże się przeciwnie – to czy po wyborach ,publicznie , na rynku, pod Biedrą odszczeka to pani ? Bo na razie wszystko jednak wskazuje,że KW Lofciu Puszczykowo powstało po to , żeby rozbić anty-Balcerkową opozycję .

    2. Racje miała Pani Ania i Pan Tomasz. KW Lofciu Puszczykowo powstało po to , żeby rozbić anty-Balcerkową opozycję. Niewielka liczba głosów oddana na główną sprawczynię rozbicia świadczy o kolejnej nietrafionej decyzji p.Janickiej. Styl w jakim to zrobiła dołożył swoje.

  2. To chyba normalne w demokracji , komitet AW też powstał żeby rozbić poparcie KP , a analizując listę kandydatów AW wydaje mi się , że również była sporządzana na kolanie ( no, może poza dwoma , trzema osobami kompetentnymi do pracy w RM ).

   1. Pani Heleno, widać, że zaczęła sie pani od niedawna interesować nazwijmy to „kampanią wyborczą”. Zorientowany dobrze napisał, że KWW AW powstał znacznie wcześniej – pierwszy błąd. Drugi, to sugerowanie, że tylko dwie, trzy są kompetentne, by być Radnymi. Ma pani przepis na doskonałego Radnego? Nie sądzę. Można być prawnikiem, możne być dobrym lekarzem, a nie sprawdzić się w roli Radnego.

    1. Pani „mieszkanko” ma Pani rację , od niedawna interesuję się „kampanią” , ponieważ niedawno się zaczęła. Sprawami miasta interesuję się od zawsze. Przepis mam na ciasta z kremem ( proszę wybaczyć małą złośliwość z mojej strony ). Dla mnie radny to przede wszystkim człowiek rzetelny , przedstawiciel mieszkańców reprezentujący ich interesy , człowiek sumienia , odporny na korupcję i układy , o silnym charakterze i zdrowych zasadach moralnych , powinien umieć zawierać kompromisy a sprawy konsultować z mieszkańcami , powinien posiadać umiejętność mediacji w rozwiązywaniu sporów i zawsze widzieć interes miasta , a nie dzielnicy , okolicy czy środowiska. Dodatkowo startując w wyborach powinien mieć już w swoim dorobku życiowym wysoki status społeczny i materialny. Większość tych cech posiada np. Pani Agata , kandydatka na Burmistrza Miasta , obecna radna , ale niestety zespół z listy mnie nie przekonuje .
     Pozdrawiam.

     1. Pani Heleno
      Radnymi o wymienionych cechach byli radni: Czyż i Musiał. Bogaci z dorobkiem zawodowym.

     2. do Pani Heleny . Pełna zgoda w sprawie cech, które winien posiadać radny.
      Z jednym wyjątkiem – po to wybieramy radnych z danego okręgu, by reprezentował interesy mieszkających tam ludzi. Interesy danej dzielnicy, okolicy i środowiska.
      A to wszystko składa się dopiero na całość potrzeb miasta.
      Dlatego hasło Pani Agaty Wójcik Dla ludzi.Dla miasta bardzo mi odpowiada i będę na nią głosować.Pozdrawiam.

 1. Widziałam, że nawet z Pana Stalińskiego zrobili złego pisowca – chyba będą teraz nimi dzieci straszyć – i zachęcają do głosowania na kandydata Balcerka. Serio, serio. Proszę zerknąć na Kocham Puszczykowo na wpisy Pana Półciennika.
  Zamiast dogadać się w okręgach gdzie nie mają kandydatów i głosować wzajemnie na swoje komitety np. właśnie poparcie dla Staliński w 1 za Cichockiego w 8.

  Czy ktoś ma wątpliwości kogo Love Krove poprze w drugiej turze wyborów? Jestem pewna, że Balcerka.

  A swoją drogą, gdzie ta miłość i tolerancja, z którą się obnoszą do osób o innych poglądach? Taka pogarda dla osób popierających lub sympatyzujących z partią rządzącą. Czy to Puszczykowianie i wyborcy gorszej kategorii? Przecież to co najmniej 20% mieszkańców naszego miasta, a może nawet więcej przy ogólnopolskim poparciu na poziomie 40%.

  1. Cogito ergo sum.
   Pogarda dla wszystkich myślących inaczej.
   Pogarda dla wyborców Prawa i Sprawiedliwości, , pogarda dla tych, którzy nawołują do współpracy, niezależnie od wyznawanych poglądów politycznych, pogarda dla każdego kto nie z nimi.
   To po prostu straszne.
   I tak wygląda prawdziwa miłość do naszego miasta ludzi z Komitetu, który nazwał się „Kocham Puszczykowo”.
   Miłość ma różne oblicza – może być także zatruta.
   Zatruta pogardą, zatruta ideologią, zatruta nienawiścią.
   Jaką tutaj mamy?
   Na to pytanie – każdy niech odpowie sobie sam.
   Myślę więc jestem.

  2. Panowie Czyż i Musiał – obaj skompromitowani musieli odejść z Rady Miasta Puszczykowa.
   Czy o taki dorobek nam chodzi?

  3. Widzę, że mały Kuba z komitetu Balcerka rozgrywa Wasze oba komitety jak chce, ale się dajecie wkręcić – jak dzieci!

   1. Ten mały / czy może raczej młody/ Kuba to chyba jednak nie z Komitetu Balcerka, a z KP.
    Ale nie daje rady, chociaż bardzo się stara.

 2. Linki po prawej stronie związane są z preferencjami osoby przeglądającej i użytkującej FB 😉

  1. Tylko linki „proponowane” po prawej stronie są preferencjami osoby przeglądającej i użytkującej FB ale gdy przeglądamy na komputerze, w telefonie pokazują się u góry.
   Mamy jeszcze linki polubione i powiązane

 3. Konkludując uważam, że KP to komitecik a’la Gniewko 4 lata temu, aby odebrać głosy JKK I co? Udało się. Zdziwieniem ówczesnym dla wielu było gdy promował to szef PIS-Skuratowicz! Wtedy członeczek partyjki opozycyjnej. Dziś Prawo I Sprawiedliwość to potężna partia rządząca w Polsce. To trzeba wziąć pod uwagę, bo nawet jak wygra Janicka, to z kim będzie ciąć Groblę I lać beton? Przecież Grabkowskiego już nie będzie. Konkludując PiS da KWW DLDM swoje poparcie, mimo Łobockiej i Lobojewskiego,bo oni też nie chcą pił, betonu, Janickiej I dopiewskich Balcerkowców. Z AW Puszczykowo pozostanie nasze, piękne, ciche I zielone. To mamy dzięki temu komitetowi z a p e w n I o n e! Decyzja należy do Państwa.

  1. Ciąć groblę i lać beton – mówi Pan o tej samej osobie, tej samej Iwonie Janickiej? Nie bądź śmieszny człowieku.

 4. Cóż to za obsesja na punkcie osób, które znane są z pozytywnych działań – komuś to nie jest po drodze, czy jak? Jak można w ten sposób??

  1. …hmmm, jak mozna? moze doświadczenie poprzednich wyborów oraz wspólne korzenie KOD, PO i Grabowskiego tak dyktuje…?

 5. Odnosząc się do wypowiedzi Pani/Pana „do Pani Heleny” nie sądzę aby radni ( będąc przedstawicielami swojej dzielnicy,okolicy,środowiska) np. z górnego głosowali za marketem na Moniuszki , albo z dolnego za deweloperami na górnym , bo to nie ich okolica – MIASTO jest całością , dlatego się z Panią/Panem nie zgadzam.

  1. Pani Heleno, jako przeciwnik budowy tak dużego obiektu przy ul.Moniuszki wielokrotnie brałam udział w dyskusjach toczących się na portalach społecznościowych. Osoby biorące udział w dyskusji np. na fb są nieanonimowe. Niestety wielu mieszkańców górnego Puszczykowa byłoby zainteresowanych właśnie dużym obiektem handlowym. Argument, że równie dobrze mogą podjechać do Łęczycy i zrobić zakupy w tamtejszym dużym obiekcie nie przekonywał. Przecież przy Moniuszki ma powstać sklep z lepszymi artykułami niż w Biedronce (słynny zapis sklep typu „Piotr i Paweł”).
   Zastanawia się Pani czy mieszkańcy z dolnego Puszczykowa byliby przeciwni budownictwu developerskiemu na górnym. Każdy, kto docenia urok naszego miasta, niską zabudowę, duże ogrody i bliskość WPNu oraz rzeki będzie bronił utrzymania charakteru miasta. Proszę zajrzeć do archiwum Forum, znajdzie tu Pani potwierdzenie. Wpisując słowo „developer” pokażą się Pani teksty potwierdzające, że mieszkańcy dolnego Puszczykowa bronią spokoju Puszczykowa górnego.
   Nie tylko dla mnie, mieszkanki Puszczykówka ważne jest żeby nie dopuścić do odstępstw kończących się zawsze pogorszeniem warunków życia grupie mieszkańców skazanych na sąsiedzto z niechcianą inwestycją. Każdy, kto widzi dalej niż czubek własnego nosa powinien mnie zrozumieć.
   Pozdrawiam Panią

 6. Źle mnie Pani zrozumiała , jestem przeciwna marketom i developerom , parkingom na każdej ulicy a nawet przed każdą prawie posesją (mamy garaże) , chcę natury i spokoju , ciszy i właśnie o to chodzi żeby nowi radni byli w takich sprawach jednomyślni bez względu na to czy mieszkają na górnym czy na dolnym . Wszyscy chcemy zielonego miasta i dlatego tu mieszkamy.

  1. Pani Heleno, pełna zgoda. Ten wpis wszystko wyjaśnia.
   Niestety w minionych dwóch kadencjach market przy ul. Moniuszki przegłosowali radni z innych okręgów, m.in. dwóch z Górnego Puszczykowa / Pani Agata Wójcik była przeciw/ .
   A więc jesteśmy po jednej stronie.
   Jeśli Pani myśli tak, jak Pani pisze, to proszę zagłosować na Panią Agatę Wójcik i jej Komitet Dla ludzi . Dla miasta.

 7. Przed chwilą otrzymałem najnowszy numer „Echa Puszczykowa” i zapoznałem się z artykułem pt. „Grobla na sesji powiatu”.
  Szczególnie rzuciły mi się w oczy dwa zdania wypowiedziane przez Burmistrza Andrzeja Balcerka:
  ” Warto przypomnieć, że o tej inwestycji i pozyskanym dofinansowaniu na jej realizację wiadomo było od ponad roku. Dlatego tym bardziej może dziwić dzisiejszy protest”.
  Kto wiedział o tym? Prawdopodobnie nieliczni.
  Czy wiedziała o tym Pani Janicka działająca w Powiecie?
  Dlaczego dopiero niedawno , w kampanii wyborczej, podniosła alarm?
  Nie wiem, chociaż myślę więc jestem.

 8. Zadałem sobie trud – dokładnie
  przejrzałem wszystkie numery „Echa Puszczykowa” z roku 2017.
  W żadnym numerze nie zalazłem informacji o naszej puszczykowskiej grobli, a więc także o związanych z nią zagrożeniach.
  Dlatego dziwi mnie stwierdzenie Pana Burmistrza, że o realizacji projektu związanego z przebudową grobli było wiadomo od roku.
  Komu było wiadomo?
  Komu było wiadomo, Panie Burmistrzu, skoro na łamach urzędowej gazety nie poinformował Pan o tym
  mieszkańców?

 9. Zastanawia mnie jedna kwestia, mianowicie wszyscy tańczymy na forum swoiste tango-wygibasy wokół jasnego i prostego mechanizmu i wcale nie trzeba studiów politologicznych i socjologicznych, żeby to zrozumieć. Marketing polityczny, taktyka , filozofia wizerunku..Czekanie na ostatnią chwilę…. Czy Wy nie widzicie, czy też udajecie, że w tych czasach można sprzedać wszystko nawet g…no w pudełeczku ze wstążeczką. Ktoś piszę o zachowaniu taktu i kultury. Gdzie? kiedy? W jakim okresie? W czasie zażartej walki o koryto? Już się obrzucają błotem straszą Pis-em, jak kiedyś czarną wołgą, przyklejają łatki… Odpryskami dostają naprawdę zasłużeni społecznicy, a niektórzy karierowicze głodni i żądni władzy pchają się bez skrupułów na Podleśną… Wystarczy zobaczyć i pokazać, kto w tej kadencji walczył z większością o słuszne sprawy, a kto zdradził ideały – nie własne lecz swojej grupy ( zdrady się nigdy nie wybacza i nie zapomina).
  Wystarczy trochę poczytać i przeanalizować, a wszystko będzie jasne, kto naprawdę jest wierny swojemu kierunkowi, a nie nagina się jak witka w zależności od opcji i korzyści… Pani Agato Wójcik, udowodniła Pani, że można być nieżaleznym – głosuję na Panią.

 10. Pan Grabkowski i jego kolesie to zawładnięte hektary za szpitalem /Patrz umieszczone tam tablice -TEREN PRYWATNY/ i z ongiś pięknego parku z fontannami i pergolami róż wyrzuceni na ulicę Kraszewskiego na ławki pacjenci wdychający smród z setek samochodów przejeżdżających ulicą ,lokowani na sąsiednich ulicach samochody ,bo jakaś następna spółeczka otworzyła sobie płatny parking ,na wszystkich Polaków terenie, to dzięki „mądrym projektantom” do przychodni do której zarejestrowano ponad 3tyś pacjentów dotychczas mogło podjechać 8samochodów ,a po genialnym projekcie /zatwierdzonym przez Dopiewski desant/ może parkować tylko 50 % tego co dawniej. No tak wygląda kwestia porządku wokół szpitala ,a o bałaganie ,papiery ,butelki przy parkingu szpitalnym na Kraszewskiego wystarczy posłuchać pasażerów na pobliskim przystanku co mówią włodarzach miasta i tych terenów. Zbliżają się wybory i potrzebne są głosy z Nowego Osiedla więc to co 8 lat nie można było zrobić bo podobno nie było pieniędzy teraz od razu się znalazły ,a mieszkańcy latami gubili buty w błocie i wydobywali traktorem samochody z błota /wystarczy przejrzeć archiwum Forum/,za to wszystkie ulice gdzie mieszkali / jednogłośnie głosujący radni/ zostawały utwardzane, No ja jestem świadomym wyborcą i nie dam się już takimi SZTUCZKAMI wywieść w pole i oddam głos na byle nie tych co byli i się tak walnie przyczynili do rozbudowy NASZEGO/nie ich bezradnych, zadłużających/Puszczykowa ,do czego Państwa również namawiam.

 11. Szanowna Pani Heleno pisze Pani p parkingach przed każdym domem ,może mieszka Pani na Poznańskiej ,ale niech Szanowna Pani zrobi sobie spacerek najlepiej w powszedni dzień i przejdzie Kraszewskiego , Berwińskiego ,Konopnickiej,Fiołkową,/Bema wyłączając bo dla uprzywilejowanych postawiono znaki zakazu postoju / to Pani zobaczy utrapienie mieszkańców często nie mogących wyjechać ze swych posesji. Więcej obiektywizmu życzy płacący podatki regularnie mieszkaniec.

  1. Pan mnie chyba źle zrozumiał , nie mieszkam przy Poznańskiej , ale też nie mogę często wyjechać z własnej posesji , a nie mam zwyczaju parkowania przed nią nawet na przysłowiowy kwadrans , 80 % ulic jest zawalonych samochodami leniwych mieszkańców , którym się nie chce wysiąść i otworzyć sobie własną bramę. A tak na marginesie ulice , które Pan wymienił znam , po prostu koszmar , współczuję.

 12. Panie Tomaszu czy domyśla się Pan ile pieniędzy zarobiły banki na kredytach zaczerpniętych przez ostatnie 3 kadencje ,głowa boli ,a czyje to były pieniądze ? Pana ,moje i wszystkich Puszczykowian, a czy pomyślał Pan że gdyby zlikwidować autobusik wożący średnio 1mieszkańca na kurs /dużo przesadzone/ , nie potrzebną ochotniczą straż pożarną /która służyła do promowania się poprzedniego kandydata na burmistrza/ straż miejską /25% miast i miasteczek polikwidowało łącznie z Zieloną Górą ,Chorzowem ,Rybnikiem -na Śląsku zawsze byli mądrzy ludzie,Giżyckiem i wielu powiatowymi i mniejszymi miastami/ to mając mądrych rządzących nie mieli byśmy długu na którego obsługę idą setki tysięcy rocznie zamiast iść na lokalne drogi po których w błocie w najbliższym czasie brnąć będą może Pańskie dzieci.i

  1. Dzieci nie mam, ale mógłbym mieć 🙂 Natomiast przywołane przykłady i sprowadzanie istoty rzeczy do absurdu moze i nośne jest, ale uczciwe -nijak. Napisałem o szczegolnej i dziwnej działalności miasta:chodzi o celowe i systematyczne (w mojej opinii) działania, które w efekcie doprowadziły do upadku puszczykowską firmę, płacącą tu podatki, zatrudniajacą puszczykowian-EkoRondo. Warunki przetargów tak formułowane, że nigdy nie uwzględniano dodatkowej punktacji za lokalne pochodzenie firmy ( a można to robić ( niejeden przetarg prowadzilem) -dlatego kursy busikow mamy z Dopiewa, śmieciarki z Warszawy, a regularna linia autobusowa do Poznania uzupelniajaca MPK została zlikwidowana. Naprawdę warte to wszystko kilku złotych oszczędności …?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.