Puszczykowo to miasto wyjątkowe. Nade wszystko ze względu na walory przyrodnicze. Miasto położone w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego, z jednej strony  malowniczo okala  zakole rzeki Warty, z drugiej ukryte w leśnych uroczyskach jeziora. Puszczykowo zaskakuje już od samego wjazdu do miasta, witając nas zielonymi alejami starodrzewu i kaskadami dzikich pnączy bujnie porastających zbocza dróg dojazdowych. Wśród wszechobecnej zieleni lekka, niska zabudowa jednorodzinna, kryjąca nierzadko perełki architektoniczne przypominające lata świetności Puszczykowa letniska.

A jednak uczestnicząc regularnie w obradach komisji i sesjach Rady Miasta w przeciągu  ostatnich ośmiu lat  przekonałam się, że wyjątkowość Puszczykowa budują przede wszystkim jego mieszkańcy. To dzięki ich determinacji, niezłomnej konsekwencji i świadomości jak wiele możemy bezpowrotnie stracić w czasie nie dłuższym niż jedna kadencja, udało się zachować unikatowy w skali kraju charakter naszego miasta.

Ostatnie lata nie były łatwe  dla świadomych obywatelskiego obowiązku mieszkańców. Upłynęły na wielogodzinnych dyskusjach i niekiedy beznadziejnych próbach przebicia się przez stawiane  w przenośni i całkiem realnie mury, ściany z betonu, fasady zwykłej ludzkiej ignorancji. Spotykaliśmy się na pikietach organizowanych w obronie zagrożonych bliskich naszemu sercu wartości, które definiują wyjątkowość naszego miasta. Zbieraliśmy setki podpisów pod prośbami, apelami, petycjami, wnioskami do władz miasta o uwzględnienie masowo wyrażanej woli mieszkańców. W ostateczności składaliśmy pozwy indywidualne zaskarżające decyzje godzące w interes miasta i ludzi.

 

Doświadczenia minionych dwóch kadencji skłoniły mnie do poparcia KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta. Mam  głębokie przekonanie, że pani Agata Wójcik gwarantuje rozbicie muru, którym tak skutecznie odgradzały się w ciągu minionych lat władze miasta. Pani Agata Wójcik jest reprezentantem  ludzi i miasta ponad partykularnym interesem klubu, partii czy inwestora. Wierzę,  że  dzięki jej zrównoważonej i koncyliacyjnej postawie będzie potrafiła połączyć społeczność puszczykowian ponad podziałami i dla dobra wspólnego.  Obserwując jej działalność jako radnej wiem że jest osobą, która potrafi nie tylko słuchać, i to ze zrozumieniem (sic !), ale nie pozostaje bierna wobec stawianych przed nią zadań. Świadczą o tym dziesiątki głosowań, wniosków i pism złożonych przez nią w imieniu mieszkańców, jej obecność na spotkaniach organizowanych przez mieszkańców w krytycznych dla Puszczykowa momentach, w trosce o jak najlepiej pojmowany interes publiczny. Dla ludzi i dla miasta.

 

Puszczykowo to magiczne miasto twardo stąpających po ziemi realistów. Zdajemy sobie sprawę, że nie da się zaczarować rzeczywistości i za sprawą magicznej różdżki sprawić, żeby wszystkim nam  żyło się bezpiecznie, spokojnie i pięknie. Wiem z doświadczenia, że na te wszystkie bliskie naszemu sercu wartości trzeba w pocie czoła zapracować żmudną, konsekwentną, niekiedy niewdzięczną  pracą. Życzę nam wszystkim abyśmy czas „burzy i naporu”, czas silnych emocji, mieli już bezpowrotnie za sobą, a całą naszą energię mogli wspólnie, ponad podziałami i w spokoju  poświęcić organicznej pracy. Dla Ludzi Dla Miasta.

Maria Popławska

KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta

https://www.kwwagatywojcik.pl/

fot. Maria Popławska

Komentarzy: 7 o “„Kochać – jak to łatwo powiedzieć”, czyli dlaczego głosuję na KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta

 1. Z przyjemnością przeczytałam i obiema rękami podpisuję się pod artykułem Pani Marii Popławskiej.
  Ja też będę głosować na Agatę Wójcik i kandydatów na radnych z jej komitetu.

 2. A „gadzinówka” DUR-aka już pełną parą oczernia i szkaluje – nic nowego .Może jednak ktoś z pomówionych zdecyduje się na pozew w trybie wyborczym…? Przydałoby się temu … ( autocenzura) … pokazać , że cwaniaczyć, konfabulować i i produkować duby smalone wolno mu , ale kopniaka czasem od wymiaru sprawiedliwości za to może też zarobić 😉

 3. Pani Mario, pięknie Pani wyraziła to, co większość z nas czuje.

  W Puszczykowie powinniśmy czuć się bezpiecznie mając gospodarza, który zadba o ład przestrzenny, czystość i zieleń oraz o dobrą komunikację przy współpracy z sąsiednimi gminami. Bezpieczeństwo mieszkańców, to także inwestycje lokowane w mieście tak, by nie obniżały ich komfortu życia.
  Bezpieczeństwo, to także traktowanie mieszkańców jako partnerów do dyskusji o problemach, przed którymi stawia nas Starostwo czy interesy gmin sąsiadujących z naszym miastem.

  Do wyborów zostało dwadzieścia dni, dni nadziei na spokojniejszą przyszłość.

 4. Dziękuję za piękne słowa. Będziemy głosować na Panią Agatę Wójcik i kandydatów ma radnych z jej komitetu

 5. Cały czas się zastanawiam na kogo głosować ? Szukam jakiegoś ciekawego programu, ale nic nie ma. Wszyscy piszę, że będą dbali o charakter Puszczykowa zieleń, bezpieczeństwo, itp. Tak to może napisać każdy. Ale nigdzie żadnych konkretów, deklaracji. Nikt jasno nie mówi jak wygram to zrobię to: ……….. Mnie osobiście bardzo interesuje kwestia bezpieczeństwa, a każdy mówi, ze o nie zadba, ale jak. Jednym słowem proszę wszystkich kandydatów o przedstawienie konkretnego programu bo ja jeszcze nie zdecydowałem na kogo zagłosuję.

 6. Mario..oprócz pięknego tekstu chciałem podkreślić wspaniałe zdjęcia, które mógł zrobić tylko ktoś z artystyczną duszą i autentyczną miłością dla Naszego Miasta oraz otaczającej Przyrody. Brawo!!

 7. Oczekuję od burmistrza obowiązkowości i pracowitości w realizowaniu polityki dobrej dla mieszkańców, którzy słusznie liczą na uszanowanie ich spokoju i ciszy, pragną miasteczka zadbanego i czystego, wręcz ekologicznego, z coraz lepiej funkcjonującymi szkołami, z bogatą ofertą dobrego spędzenia czasu dla wszystkich grup wiekowych; miasteczka w którym dialog burmistrza z organizacjami pozarządowy i po prostu z mieszkańcami jest stały i owocny.
  Mam na myśli tę pracowitość i obowiązkowość, która ma miejsce także wtedy, gdy nikt burmistrzowi nie patrzy na ręce.

  Oczekuję od burmistrza niezależności emocjonalnej i finansowej, bo jest oczywiste, że różne grupy mające swoje interesy będą naciskać na decyzje lub zaniechania korzystne, ale tylko dla nich.

  Oczekuję od burmistrza nie angażowania się w naturalne, ale drugorzędne na naszym szczeblu spory polityczne i ideologiczne. Oczekuję więc nie tylko działania ponad podziałami, ale też działania integrującego tak różnie myślących współmieszkańców.

  Te oczekiwania, na podstawie wieloletniej obserwacji będącej udziałem zarówno moim, jak i mojej żony Haliny, w największym stopniu spełnia pani Agata Wójcik. Dlatego zagłosuję na jej kandydaturę i zachęcam innych do dokonania podobnego wyboru.

  Jestem przekonany, że pięcioletnia kadencja burmistrz Agaty Wójcik zaowocuje wieloma należnymi korzyściami dla poszczególnych osób, rodzin, środowisk i całej puszczykowskiej wspólnoty mieszkańców.
  Najbliższa przyszłość mojego miasta zależy w jakimś stopniu także ode mnie i zamierzam to wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.