12 grudnia o godz.16.00 rozpocznie się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w sali konferencyjnej na hali ul. Podgórna 21.

Przedstawiamy program pracy komisji:

 1. Możliwości powstania w Puszczykowie skate parku – dyskusja.
 2. Plany stworzenia w Szkole Podstawowej nr 1 klasy tenisowej.
 3. Podsumowanie pracy komisji w 2017 r. sprawozdanie.
 4. Propozycje do planu pracy na 2018 r.
 5. Sprawy bieżące.

Zwracamy szczególnie uwagę na punkt pierwszy dyskusji. Jak od lat przed wyborami bywa, wraca skate park w Puszczykowie, każdorazowo w kampaniach wyborczych obiecywany młodym ludziom. Pierwsi którym taki obiekt obiecywano, dawno już z chęci korzystania ze skate parku wyrośli, często mają siwe włosy na głowie, albo i już włosów nie mają.

Kiedy kilka miesięcy temu podczas obrad w urzędzie pytał o skate park jeden z młodych mieszkańców, wiceburmistrz Ślisiński twierdził, że praktycznie powstanie skate parku jest  niemożliwe, bo taki obiekt musi być oddalony 500 m od zabudowań mieszkalnych!  Dziwne to się nam wydawało, bo znane są nam miasta, w których skate parki są dużo bliżej zabudowań.  Powoływał się wiceburmistrz na jakieś przepisy, choć nie powiedział jakie.  Ale może w innych miastach są inne przepisy? Rodzi się też pytanie: dlaczego pan wiceburmistrz nie zgłaszał tych ograniczeń trudnych rzeczywiście do spełnienia w Puszczykowie, gdy komitet wyborczy pana burmistrza Balcerka zgłaszał pomysł budowy skate parku podczas kampanii wyborczej?  Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że wybory coraz bliżej, kampania się zaczyna, czas obietnic, więc i temat skate parku znowu będzie nagłaśniany.

Puszczykowskie dzieciaki! Po wyborach będzie skate park!  A po których?  Jak zawsze: po następnych.

red.

Komentarzy: 16 o “KEKiS, skate park czyli idą wybory

 1. Skate park? A co z budową krytej pływalni? Zawsze przed wyborami była w budowie!! Nic nowego.
  Potrzeba radykalnej – DOBREJ ZMIANY. Tylko i wyłącznie przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mogą tej zmiany dokonać.
  Głosujmy w przyszłorocznych wyborach na przedstawicieli PIS!!!.

  1. Ludzie musieliby na głowę upaść zeby nie widzieć jaka destrukcja sie „ dobra” – dojna zmiana kończy także nie ma szans

 2. Pływalnia skate park po co wam to ?? Macie hale wiec maszerować grzecznie na koncerty bo się nie zwróci 😀

 3. Nareszcie został wybrany nowy zarząd PIS Puszczykowo, który poprowadzi partię do zwycięstwa w wyborach. Będzie doskonały kandydat na burmistrza i radni. Nowe okręgi, które powstaną bo zmianie ustawy z czasów dyktatury PO-PSL będzie wreszcie demokratyczne. Dobrze, że Forum wreszcie odcięło się od KOD-u i poparło siły prawdziwie patriotyczne, polskie, narodowe i puszczykowskie. Dobrze, że Pan Kamiński wrócił do swoich korzeni. Miejmy nadzieje, że wreszcie w Puszczykowie powstanie skwer Lecha Kaczyńskiego! I wszystkie markety zostaną zlikwidowane!

  1. Do tej pory Forum Puszczykowo było areną wymiany rożnych poglądów.
   Mam nadzieję, że tak pozostanie…

   1. Forum takie było, jest i będzie. Pozostaniemy ponadpartyjni. Chętnie poinformujemy również o wyborach w kołach innych partii w Puszczykowie, jeśli tylko otrzymamy takie informacje.

     1. Podobno wybory odbyły się także w puszczykowskim PO. Stanowisko / podobno/ stracił radny Jakub Musiał. Czy to prawda?

   1. No wlasnie dziwie sie, ze jeszcze nie zrownali z ziemia niemieckich lidlow i francuskich muszkieterow a nie chca polskiego, patriotycznego Piotra i Pawla!

    1. Dobre, bo droższe?
     A tak nawiasem mówiąc, niech sobie będzie tysiąc PIP-ów na tysiąclecie, byle nie w takim miejscu, nie w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych.

    2. Pamiętam co powiedział kiedyś na początku lat 90-tych Kwaśniewski, mniej więcej tak: …jak jeździliśmy do Kremla tak możemy jeździć do Brukseli…
     Prorocze to były słowa…

 4. Do „D” ty na prawdę (…) nic nie potrafisz napisać po za tym jednym zdaniem ca le szczęście że takich okazów mamy /przy najmniej na razie w Polsce tylko 18 %/ przy najmniej naq dzień dzisiejszy , a będzie jeszcze mniej /Przypomnijcie sobie wielki AWS i jego eminencje prof ,Buzka kto o nich pamięta zmieceni zupełnie/.Jak ktoś nie odróżnia chamstwa od kultury to jego strata.

 5. Do mieszkańca Puszczykowa śmiej się ,(…)śmiej /fragment pewnej operetki/ pewien pan też tak się śmiał że ma 70% i dwa lata temu zwolnił dozorstwo żyrandola na Krakowskim Przedmieściu i teraz pozostało mu pilnowanie kupionych przez syna /skąd te pieniądze/ terenów po Ursusie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.