W lipcu rozpisano przetarg na budowę nowego mostu w ciągu drogi 431 w Rogalinku.  Temat ten poruszano już wcześniej na Forum, ale ostatnio jakby o nim zapomniano. Teraz wraca i z warunków przetargu wynika, że nowy most powinien być oddany do użytku do 2022r.

Nowy most ma mieć klasę obciążeń „A” tj. do 50 ton!  Znaczy to, że wiele ciężkich samochodów, które do tej pory nie mogły tą drogą i starym mostem się poruszać, teraz bez problemu przejedzie przez Wartę od strony Kórnika. A dalej… kierowcy wybiorą albo drogę w kierunku Mosiny, albo pojadą przez Puszczykowo w kierunku A2 i Poznania. Zaczynam bać się o swój dom, który stoi przy wieździe do miasta.

Słyszałam, że władze Lubonia nie zgadzają się na budowę mostu przez Wartę na wysokości tego miasta w obawie przed wzmożonym ruchem samochodowym.  A jakie jest stanowisko władz Puszczykowa, jakie dla nas widzą rozwiązanie?

Mieszkanka – nazwisko do wiedzy redakcji

Komentarzy: 10 o “Jaką drogę wybiorą kierowcy TIRów?

 1. Czy jeszcze ktokolwiek ma wątpliwości co do planów naszych włodarzy miasta?
  Czy wreszcie widzicie po co tak naprawdę burmiszcz prze do przebudowy grobli ?
  Tranzyt pełną gębą – starosta zadowolony to i burmiszcz zadowolony, o dopiewcach nawet nie wspomnę …
  Czarno to widzę.

  1. Wszystko to powstanie mimo, że nie ma forum, a do Rady wybraliśmy wspaniałych radnych i jeszcze wspanialszego burmistrza.

 2. Kto przy zdrowych zmysłach pojedzie od strony Kórnika przez Puszczykowo do a2 jeśli ma prosty dojazd i dwupasmowa drogę przez Gądki.. super że jest inicjatywa budowy czegoś nowego powinniście się cieszyć.. co do mostu Luboń Czapury budowa ma rozpocząć się za 3 lata ..

  1. Mieszkam przy jednej z głównych ulic naszego masta. Tranzytowy ruch samochodowy rośnie z roku na rok, co widać po rejestracjach. Wszystkie prognozy oceniają także wzrost transportu samochodowego w najbliższych latach. Przez Puszczykowo ucieka się z korkującej się przed Mosiną 430, i korkującym sę skrzyżowaniem 430 z 431.
   Co do mostu Luboń Czapury, może pomoże mieszkańcom Czapur uniknąć korków na przejeździe kolejowym w Strołęce, ale zakorkuje sie jeszcze bardziej Armii Poznań w Luboniu.

  2. kto pojedzie? Polscy kierowcy z firmy krzak -janusz. Trasa Kórnik -węzeł w Będlewie drogami A i S to 48 km x 0,53 zł/km = 25,44 zł x dwie strony = PIŃĆ DYSZKUFF via toll !!! NIe skuszą się ? Naprawdę? Przecież to ze trzy obiady i sześcipak perły wyjdzie …

  1. NIe, słoneczko – po prostu obrońcy Puszczykowa doszli do rozumnego wniosku, że dyskusja z aktualnymi zwolennikami RM , „burmiszczów dwóch” i miłośnikami betonu , stokrotek i stacji benzynowych ma tyle sensu, co partyjka szachów z gołębiem : najpier powywraca wszystkie figury twierdząc, że jego reguły są ważniejsze , a na koniec na …a na szachownicę . MIłego życia w twoim ograniczonym swiecie …

 3. Aż przykro patrzeć jak to ponoć inteligenckie /ha,ha,ha/ społeczeństwo tego poznańskiego Konstancina da się prowadzić za nos panom co to na Jackowskiego rządzą.A jakie to są rządy to zobaczycie niebawem jak przed wjazdem do Mosiny od strony Rogalinka będziecie stali nie półgodziny , a tylko godzinkę. Fajnie czy nie, gdzie jesteście obywatele BEZRADNI Mosiny i Puszczykowa.No ale takie wasze działanie pokazuje o waszym OBYWATELSKIM zaangażowaniu.Całe szczęście że po wielu latach wyprowadzam się do bardziej normalnej miejscowości na terenie ojczyzny,a wy współmieszkańcy wdychajcie smog /największy w województwie/ i inhalujcie się jeszcze bardziej spalinami z przyszłych tirów i czekajcie w korkach przed MIASTEM ponoć OGRODEM.m

 4. Forum dzięki Bogu jest, tylko obywateli takich jak była wspaniała radna Sz.Pani Wójcikowa nie ma, no cóż jeden z wielkich filozofów powiedział Władza jest odbiciem narodu,naród jest odbiciem władzy nic dodać ,nic ująć tylko myśleć co za wspaniałości wymyślą nam ci co wymyślili takie mosty z drogami ,a może autostradami przez WPN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.