Komentarzy: 9 o “Jak się mieszka na puszczykowskim Rynku?

 1. Nad Biedronką mieszka moja znajoma. Mieszkanie dwupokojowe z aneksem kuchennym, małe, ładne. Na czas trwania Dni Puszczykowa wyprowadza się do rodziców z powodu hałasu. Hałasują także tiry wjeżdżając tyłem na rampę towarową. Jest to jej pierwsze samodzielne mieszkanie, więc jest zadowolona.

 2. A moja znajoma chciała sprzedać duży dom i kupić mieszkanie, koniecznie w Puszczykowie. Weszła na nowy stary rynek w Puszczykowie, zajrzała do klatki schodowej przy Biedronce i dalej nie weszła, powiedziała: ja po takich wąskich schodach na stare lata nie będę wchodziła …

  Nowy stary rynek puszczykowski jest przykładem wadliwej inwestycji.

   1. Nie, inwestorze, przez wiele lat mieszkania stały puste, widzieliśmy to wszyscy. Wadliwa inwestycja jest taka która nie pasuje do miejsca, czasu i przestrzeni. Rynki zakładało się w średniowieczu, dziś buduje się centra. To miejsce które zajmuje rynek powinno być ukształtowane w nowoczesny sposób na wzór Starego Browaru ale w klimacie miasta, drewno/szkło dominanta, jak Sportoteka. Centrum z architektoniczną klasą, z oddechem, otwarte, zielone, tak ukształtowane dało by inwestorowi i mieszkańcom to samo ale inaczej znaczy lepiej.

    Rynek w założeniach miał integrować i aktywizować, tak zaklinano na starcie, a tymczasem jego wciąż aktywizują aby nie zamarł: market, parkingi, biblioteka, teraz jakaś tam pergola ma być. Bo jest wadliwy. Nie dość że sam mały i zatłoczony to jeszcze stale go czymś zabudowują.

    1. W założeniach miał być miejscem wypoczynku , miał integrować i aktywizować , a jest Biedronka i parkingi , dziękuje za ławeczkę w smrodzie samochodów

 3. Ja z kolei słyszałem od znajomych, że odgłos jeżdżących codziennie wózków może wyprowadzić z równowagi. Przede wszystkim to nie miejsce na taki sklep jak Biedronka. Sam nieraz robię zakupy w Biedrze, ale moim zdaniem to nie miejsce na tego typu działalność. Jak dla mnie, to jest największa porażka w Puszczykowie.

 4. No ,ale wspaniały burmistrz z jeszcze wspanialszą Radą Piętnastu wie najlepiej co Puszczykowianom Jest potrzebne /hale zwane widowiskowymi-z milionowymi zadłużeniami -patrz podatki za dr Napierały / ,nowe krawężniki i zdejmowanie tych ,które mogły by jeszcze służyć, znaki drogowe o które nie mogą się doprosić niektóre ulice, Zdejmowanie dobrych płytek by w to miejsce dla uprzywilejowanych zrobić pozbruk /patrz Kraszewskiego od Nadwarciańskiej/, a przed wyborami zdejmowanie zupełnie dobrego chodnika na Kasprowicza na pozbruk /a gdzie się podziały te zdjęte płytki i krawężniki/. Tak by było można mnożyć zasługi wspaniałych z Podleśnej i ich klakierów z sali konferencyjnej Super Hali zwanej Widowiskowo -Sportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.