Co powstanie za tym płotem: market, bloki czy …?

Jak dowiaduję się, w ostatnich dniach do urzędu miasta w Puszczykowie wpłynęło pismo mieszkańców Puszczykowa, sąsiadujących z zakładem Boltex na ulicy Dworcowej. Mieszkańcy protestują przeciwko planowanej na terenie zakładu inwestycji. Przypomnę, że wg ostatnich planów właściciela terenu, w miejscu tym miało powstać osiedle pięciu wielorodzinnych, 4-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych – łącznie 45 mieszkań plus kilkadziesiąt miejsc parkingowych. O inwestycji tej pisaliśmy już wcześniej. Sprawa jest skomplikowana, gdyż właściciel terenu cały czas czeka na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawie pozwolenia na budowę marketu na tym samym terenie. O wielu protestach mieszkańców Puszczykowa, nie tylko sąsiadujących z terenem, na którym planowano te inwestycje, wielokrotnie już pisaliśmy.

W piśmie mieszkańców, które w ostatnich dniach wpłynęło do urzędu, po raz kolejny przytoczono argumenty przeciwko budowie bloków w tym miejscu. Jak dowiaduję się nieoficjalnie, pismo to uzyskało poparcie kilku radnych. Przypomnieć również należy, że w grudniu radni podczas obrad pierwszej chyba komisji rozwoju, opowiedzieli się za uchwaleniem takiego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, który umożliwiłby budowę tutaj jedynie domów jednorodzinnych. Wówczas raz na zawsze skończyłyby się protesty. Z niezrozumiałych dla mnie względów, uchwalenie tego planu w kształcie na jaki wtedy zgadzali się nowo wybrani radni – utknęło. Przez 9 miesięcy jakoś nie może plan ten trafić pod obrady, być wyłożony i poddany pod głosowanie. Cóż, krasnoludki widać działają.

A teraz najważniejsze, czyli wspomniany w tytule zwrot akcji.   W ostatnich dniach dotarły do mnie zupełnie nowe, zaskakujące informacje: właściciel postanowił zamknąć dotychczas funkcjonujący na ul. Dworcowej zakład i sprzedać teren!  Jeśli te informacje oficjalnie się potwierdzą, to będzie rzeczywiście mały zwrot akcji.   Piszę, że będzie to tylko „mały” zwrot, gdyż ptaszki ćwierkają, że nabywcą ma być inny deweloper. Ale to informacje zasłyszane, nieoficjalne.   O dalszym rozwoju tej sprawy będziemy oczywiście informować czytelników Forum Puszczykowo.

 

Krzysztof J. Kamiński

Wcześniej pisaliśmy o inwestycji na ul. Dworcowej w artykułach:

„List otwarty mieszkańców do redaktora Głosu Puszczykowa”

„W Puszczykówku osiedle bloków zamiast marketu?”

Komentarzy: 9 o “Inwestycja na Dworcowej – nieoczekiwany zwrot akcji?

 1. a ja mam pytanie:cz pan Zb.Czyż oddał już niesłusznie pobrane pieniądze z kasy miasta tzn.nasze z naszych podatków ?

  1. Nic mi o tym nie wiadomo. Kiedy zapytałem o to przed wakacjami podczas sesji RM, przypominając orzeczenie Sądu Najwyższego w bliźniaczej sprawie z Zabrza, pan skarbnik mówił, że prawnik urzędu się zastanawia i rozważa. Miejmy nadzieję, że czas wakacji wystarczył na zastanowienie. Dobrze byłoby, aby również radni (wszyscy) zaangażowali się w odzyskanie naszych pieniędzy. Forum Puszczykowo o tej sprawie na pewno nie zapomni, bo jak sądzę, jest to ważna, precedensowa sprawa, której powinna zostać uczciwie zakończona.

   Krzysztof J.Kamiński

 2. firma ta będzie istniała do końca sierpnia potem przejmie ja inna firma w sumie boltex będzie istniał do listopada i ta firma zostanie przeniesiona gdzie indziej rz logo a potem ten teren zostanie sprzedany tak jak w opisie deweloperowi

 3. Czy można poznać nazwiska radnych, którzy stanęli po stronie mieszkańców? Warto chyba wiedzieć, którzy z nich dbają o dobrą przyszłość Puszczykowa bez bloków, marketów i wielkich parkingów w bezpośrednim sąsiedztwie jednorodzinnych domów…

  1. Tak, popieram! Koniecznie prosimy o nazwiska radnych. Chcemy wiedzieć, którzy z nich popierają mieszkańców, a którzy lobbują za deweloperami.

   1. Mamy z tym postulatem pewien problem, ponieważ znamy 5 nazwisk radnych, którzy się podpisali, ale nie chcielibyśmy, aby pozostałych określić jako tych, którzy się nie chcieli podpisać. Jest okres wakacyjny, ludzie są na wakacjach, więc nie chcemy nikogo skrzywdzić – byłoby to chyba wobec nich nie uczciwe. Słyszeliśmy o 1 radnym który odmówił podpisu i jednym, który się nie mógł zdecydować, ale to tylko zasłyszane, nieoficjalne informacje. Lepiej może aby w tej sprawie wypowiedzieli się sami radni, a najlepiej aby uchwalili wreszcie plan zagospodarowania dla tego terenu po myśli mieszkańców.

     1. Nie popieram publikowania nazwisk,może to doprowadzić do przykrych sytuacji,lub kumoterstwa

 4. Dzisiaj po godzinie 16 na terenie należącym do pana Bolewskiego myto duży samochód dostawczy typu tir. O tym procederze słyszę już od kilku lat. Dlaczego urząd na to pozwala?
  Niestety panujący zmrok nie pozwolił mi zrobić zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.