lord Vader

W dniu dzisiejszym „odwiedziłem” komisariat Puszczykowskiej policji. Wezwany zostałem w charakterze świadka (na razie ?). Powodem okazało się doniesienie do prokuratury, złożone przez prawnika pana burmistrza. Pan burmistrz poczuł się obrażony niektórymi sformułowaniami na Forum Puszczykowo. Żeby być dobrze zrozumianym: burmistrz nie zarzuca nam pisania nieprawdy! Zarzuty burmistrza dotyczą, można rzec, formy kontaktów z naszymi czytelnikami i dyskusji mieszkańców. Co dziwne zarzut związany jest z artykułem z 23 kwietnia pt. „Komu zależy, aby na ulicy Dworcowej powstały markety?”. Sprawa marketów na ul. Dworcowej toczy się od lat i dawno powinna być załatwiona dobrze napisanym planem zagospodarowania, który zabezpieczałby okolicznych mieszkańców, bo to oni w ostatnich latach mogli czuć się przez burmistrza lekceważeni. Niestety uchwalenie tego planu znowu z niejasnych przyczyn się ślimaczy i może rodzić niezdrowe emocje.

Skierowanie sprawy do prokuratury odbieram jako próbę zastraszenia osób tworzących Forum Puszczykowo i naszych czytelników. Zapewniam burmistrza, że będzie to nieskuteczne. Decyzję burmistrza postrzegam również jako próbę zamachu na wolne słowo i wymianę myśli przez mieszkańców. Burmistrz zamiast argumentów, woli argument prokuratury. Jako redakcja Forum Puszczykowo nie publikujemy treści obraźliwych dla kogokolwiek. Informacje które zamieszczamy, są wcześniej dokładnie sprawdzane. Panie burmistrzu zapewniam, że Forum Puszczykowo nie zdradzi ani źródeł informacji, ani naszych współpracowników, ani naszych czytelników, również tych, którzy swoje opinie wyrażają pod pseudonimami. Zawsze staniemy po stronie mieszkańców.

Przykre jest, że w dniu kiedy odprawiano Mszę świętą z okazji 25 rocznicy samorządności odwiedzili mnie policjanci z wezwaniem na przesłuchanie. Cóż, inaczej wyobrażam sobie wspólne świętowanie obchodów 26 rocznicy wolności, szczególnie, że w jej odzyskaniu mam swój mały udział.

Gdybyż burmistrz naszego miasta równie gorliwie jak śledzi Forum Puszczykowo działał choćby w celu dobrego i szybkiego uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla ul. Dworcowej. Gdyby równie intensywnie pracował wraz z prawnikami choćby w sprawie 42 metrowego masztu, jaki PKP chce postawić w naszym mieście, albo zamknięcia przejazdu na ul. 3 Maja. Gdyby z taka gorliwością jak czyta Forum Puszczykowo i opinie mieszkańców na swój temat, wraz z prawnikami dochodził zwrotu 26.000 zł niesłusznie wypłaconych diet swojemu byłemu koledze przewodniczącemu rady. Nie, on woli śledzić Forum Puszczykowo i to o czym piszą mieszkańcy. Oczywiście cieszy nas każdy czytelnik, ale od burmistrza miasta możemy wymagać więcej, niż tylko skupianie się na swoim „ego”. Możemy wymagać gorliwej pracy dla dobra mieszkańców.

O dalszych „postępach” w sprawie będziemy informować naszych czytelników.

Krzysztof J.Kamiński

Zdjęcie pochodzi z: www.versusbattle.com

Komentarzy: 8 o “Imperium atakuje 25 lat wolności czyli donos burmistrza do prokuratury

 1. Prezydent elekt zaprasza do rzeczywistego dialogu i realnego odbudowywania wspólnoty narodowej, umiejętnie, wręcz profesjonalnie dzielonej przez jej nieprzyjaciół. Czy w małym Puszczykowie normalny dialog nie jest możliwy? Czy Burmistrz nie może odnieść się merytorycznie do tekstu, z którym się nie zgadza na łamach Forum?

 2. Interesuje mnie uzasadnienie ww prawnika, ma Pan na piśmie i może upublicznić?

  1. Witam Panią,
   nie dane było mi poznać argumentów prawnika, gdyż jak wspomniałem, wezwany byłem na policję w charakterze świadka.

 3. Nie „donos” tylko zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa? Chyba o to chodziło panu redaktorowi?

 4. Niech się boi. Niechaj wie, że mieszkancy patrzą Mu ręce. Niech wie, że WIDZIMY JEGO STRONNICZOŚĆ i działania na niekorzyśc mieszkańców. Taki on pracowity jak i prezydent EX.
  Nie trzeba być geniuszem, aby łatwo ocenić , że działania mieszkańców od lat w obronie terenu przy Dworcowej nie znajdują wsparcia burmistrza, jak zresztą wiele innych działań.
  Taki burmistrz swoich interesantów, nie mieszkańców.

 5. Forum Puszczykowo z założenia jest stroną która poświęcona jest tylko i wyłącznie sprawom naszego miasta i mieszkańców.

  Bardzo prosimy o nie łączenie „wielkiej”, ogólnopolskiej polityki z funkcjonowaniem Forum Puszczykowo.

  Redakcja,
  Forum Puszczykowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.