Kilka dni temu pisaliśmy o linii miejskiej 695-uruchomionej w ubiegłym roku.  Zwracaliśmy uwagę, że niestety busy najczęściej wożą powietrze zamiast pasażerów.  Nie chcemy się wymądrzać jakie są tego przyczyny, ale sugerowaliśmy, że warto zasięgnąć opinii fachowców, którzy zdiagnozowaliby problem, bo wydaje się, że coś jest nie tak, jak być powinno.  Warto, aby większa ilość osób z tej linii, która bezpłatna przecież nie jest, bo utrzymują ją podatnicy, korzystała. W ostatnich dniach informowaliśmy, że zmieni się rozkład jazdy, więcej busów kursować będzie do szpitala.

Urząd miasta być może również zaniepokojony tym stanem rzeczy, a może z innych przyczyn zlecił kierowcom obsługującym linię podliczenie liczby przewożonych pasażerów.  Jak wynika z poniżej przedstawionej rozpiski obliczeń dokonywano od 14 listopada do 9 grudnia.  W tym czasie kierowcy liczyli wszystkich pasażerów podczas wszystkich kursów.  Poniżej publikujemy udostępnione radnym wyniki.

zest-1zest-21zest-31zest-41Jak widać są godziny, kiedy busy dosłownie wożą powietrze. Ale wnioski pozostawiamy naszym czytelnikom, którzy finansują te przewozy.

red.

medic_1

Komentarzy: 10 o “Ile osób jeździ „bezpłatną” komunikacją miejską? – zestawienie

 1. Coś mi się wydaje, że bardziej komuś zależało na samym zatrudnieniu znajomka z Dopiewa, niż na faktycznej potrzebie mieszkańców 9-tysięcznego miasteczka…

 2. To nie jest to, że ten bus jest niepotrzebny tylko że on dziwacznie jeździ. Z początku z ul. Sobieskiego można było busem zjechać do Puszczykowa ale wjechać już nie, bo na górę jechał z Puszczykówka. Czyli np. na zakupy można było zjechać ale zrobiwszy trzeba je było wnosić tradycyjną metodą na piechotę. Teraz podobno niektóre kursy z Puszczykówka jadą na przystanek przy Kościelnej i potem na górę ale jest to bardzo mętne, potencjalni pasażerowie nie za bardzo wiedzą jaką trasą dany bus pojedzie.
  Podobnie ze szpitalem. Albo można tam było pojechać albo stamtąd wrócić, zgrać się raczej nie dało.

 3. Dla mnie jest ta bezplatna linia ratunkiem !i oby byla jak najdluzej bo jezdze nia ze Starego na dolne Puszczykowo tylko fakt zdarza sie czesto ze jezdza inaczej niz podaje rozklad:(

 4. Nie widziałam jeszcze w tym autobusie więcej jak 3 – 4 osoby , a nie raz 1 . Może i potrzebny , ale trasa i rozkład to niewypał.

 5. Słusznie ktoś wyżej zauważył że linia ta służy głównie kolesiom z Dupiewa bo podatnikom z Puszczykówka na pewno nie .Oj dostaniecie bracia rodacy kwity /czytaj zadłużenie/ do spłacania po tej wspaniałej pracy SUPER SKARBNIKA .11mln. już czeka na spłacanie kredytu na SUPER HALE 300osobową.Jak odchodził dr.Napierała to nie było długu ,ale teraz rządzą super menagerowie i mamy to co mamy firmy sprzątające z zagranicy ,nie płacące u nas podatku ,ani lokalnego ,ani zadnego innego,ludzie wyrzuceni na bruk samochody zakupione na złom,ot tak wygląda rządzenie arcy burmistrza i jego EKI z DOPIEWA. Mosina by sobie na to nie pozwoliła bo przynajmniej od wyborów rządzą miejscowi MĄDRALE.

 6. Mało, że jeździ jakoś dziwacznie: w środku dnia tylko jeden kurs i nie ma jak wrócić z centrum. Ale co gorsza – zupełnie nie można na niego liczyć. Jechałem kilka razy w terminowej sprawie (w czwartki), ale autobus 3 razy w ogóle nie przyjechał (czekaliśmy 20 minut). Ostatni raz w czwartek 12 I, z ul. Moniuszki. Może by pouczyć kierowców czy firmę, że to nie są imprezy wycieczkowe, tylko rozkłady jazdy, których się należy trzymać. Zresztą rozkłady pod koniec roku zostały zerwane (przynajmniej na Moniuszki i Jastrzębiej), chyba, żeby nikt nie wiedział, ile mają spóźnienia.

 7. Przed chwilą, o godz. 15.45 na ul. Moniuszki „tak potrzebny” autobusik komunikacji miejskiej znowu wiózł …powietrze i ani jednego pasażera.

 8. Ale on jest potrzebny tylko niech jeździ jakoś mądrzej. Ja mieszkam na Sobieskiego i samochodu nie mam, a tym busem to udało mi się pojechać ze trzy razy. A mijał mnie dziesiątki razy. Ale jak on do licha jeździ? to jest naprawdę bardzo mętne.
  Przy niektórych kursach pisze np. że dwa razy objeżdża Puszczykowo Stare. No i? niby co to oznacza? jak wsiądę do niego na Sobieskiego to pojadę dokąd?
  Na przystankach powinny być planiki no i jakiś dorzeczny rozkład.
  Bo oni tak się zachowują jakby chcieli udowodnić, że transport po mieście jest niepotrzebny, zlikwidować no i sprawa zamknięta już na wieki.

  1. Zgadzam się z jj. Już o tym pisałem, ale ciągle zmieniający się rozkład jazdy, bardzo nieprzejrzysta trasa, busem tym może i można gdzieś dotrzeć, ale ciężko nim wrócić itd. te wszystkie niedociągnięcia wymagają pilnej naprawy i dobrego zorganizowania przez ludzi, którzy się na tym znają. Na dziś bowiem najczęściej widzę go jak jeździ prawie pusty i wygląda to tak, jakby ktoś chciał skompromitować ideę komunikacji publicznej, która jest konieczna przecież.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.