W ten biblijny sposób można opisać to, co dzięki wysiłkom władz naszego Puszczykowa stało się wczoraj na ulicach Słowackiego, Spokojnej i Fiedlera.  Już 14 dni po przejściu orkanu znowu działa oświetlenie na wspomnianych ulicach!  Co więcej, mimo zapowiedzi, udało się to zrobić bezgłośnie: mieszkańcy nie słyszeli pracujących przy wycince gałęzi pił i znowu mogą cieszyć oczy błogim widokiem  oświetlonych ulic.

Mieszkańcy miasta, a w szczególności tej części Puszczykówka, czują wielką wdzięczność dla wysiłków: pana burmistrza i jego zastępcy, skarbnika, licznego grona urzędników i radnych.  Zdają sobie sprawę, że bez ich heroicznych działań nadal ulice pogrążone byłyby w ciemności.  Dlatego ślą do naszej redakcji liczne maile, aby z jednej strony potępić działania tego Forum, które zupełnie zbędnie, złośliwie  poruszyło temat i równocześnie przesłać wyrazy uznania dla władz miasta, co anonimowa Redakcja Forum Puszczykowo czyni.

red.

 

 

Komentarzy: 30 o “I stała się światłość

 1. Całe nasze szczęście że Puszczykowo ma KJK i MPD. Bez tych na wskroś szlachetnych ludzi, chodzilibyśmy po ulicach w ciemnościach, po kolana w błocie i w śmieciach, a po ulicach szalały by hordy zdziczałych, leniwych i żądnych władzy i pieniędzy urzędników z Podleśnej. Chwała im za to i za rok do urn ,Puszczykowianie na nich tylko głosować. Niech pokażą jakimi są dobrymi gospodarzami. I ręka w górę kto kupuje w Kalinex.

  1. A my wtedy przejdziemy do opozycji wg standardów panujących obecnie na tym forum.
   Już się cieszę:) Internet nigdy nie zapomina, zawsze będziemy mogli sprawdzić jak to się robi/ło

 2. Dzięki Ci Panie za światłość tych wspaniałych rządzących tylko dzięki ich natychmiastowej interwencji znów nie musimy broczyć w ciemnościach ,może by tak jeszcze pomyśleli żebyśmy nie musieli iść z Nowego Osiedla do Szpitala po Szpitalnej w błocie jak spadnie mokry śnieg ,a pani radna Czarnecka nie musiała brudzić od błota samochodu stawiając go na dziurach Szpitalnej

  1. Pytał Pan o przykłady o obrażania ludzi Panie Kamiński.
   Powyższy wpis „mieszkańca Niwki” jest tego przykładem.
   Myślę, że jest to Pana wpis albo człowieka z Pana obozu.
   Radna Czarnecka została wybrana przez swoich wyborców i rozumiem Pana żal, że
   Panie Ewelina Marcinkowska przepadła. Ale taki jest wybór mieszkańców. A Pan nie tylko
   obraża radnych ale przede wszystkim mieszkańców Puszczykowa.
   A wszystko tylko dlatego, że nie został Pan burmistrzem.
   I mam nadzieję, że nigdy Pan nie zostanie!

   1. Może Pan nie zauważył, ale w przeciwieństwie do Pana,każdorazowo nie brak mi odwagi, aby podpisać swój komentarz imieniem i nazwiskiem. I kolejny raz rzuca inwektywy bez chocby jednego przykladu. Cóż, sam wystawia Pan o sobie świadectwo

    1. Panie Kamiński, słowotok tego „A” jest podpisem.
     Gdyby dla przykładu pan pisał pod pseudonimem, lub MPD, albo Sportsmen, albo słynny Anonim, ad vocem czy Margaret, lub jakiś inny filozof,
     analityk po zasobie słów, składni , po swoistej melodyce wypowiedzi a szczególnie po rodzaju emocjonalności rozpozna kto pisze. W tym wypadku psycholog mógł by zastąpić analityka ale to też nie zmienia.

     1. Ale na to aby na forum pisali ludzie z imienia i nazwiska i to autentyczni jest prosty sposób. Tylko wtedy forum „zginie” śmiercią naturalną i będę na nim wpisy pana Kamińskiego Pietraszaka i jeszcze ze dwóch osób i wtedy pana Kamiński będzie mógł takie forum zamknąć bo jak nie będzie można wylać swojej żółci i opluć anonimowo kogo się chce to forum umiera. Brutalne ale prawdziwe i to tylko od pana panie Kamiński zależy jakie wpisy się tu pojawiają pan jest administratorem .

     2. Nie oceniaj innych po sobie i wysil się chociaż raz na jedną małą merytoryczną uwagę. Polecam książkę Józefa Tischnera ” Historia filozofii po góralsku „, może uda się tobie podnieść poziom komentarzy.

   2. Z tego, co mi wiadomo, Pani radna Czarnecka, jako mieszkanka Niwki była gorącym orędownikiem budowy marketu w Puszczykówku na ul. Moniuszki.
    Teraz, gdy pojawił się pomysł budowy centrum handlowego w swojej okolicy, chyba poprze ten pomysł. Miałaby bliżej, a także ci, na których wielokrotnie się powoływała.

 3. Czuję ten prześmiewczy ton ale trzeba powiedzieć, że to dobrzy kandydaci. Na pewno porządek by był i żadnych marketów więcej.

   1. do niewygodnego i nie tylko:

    Sprawa marketu na Moniuszki trafiła do Sądu, więc wszyscy zwolennicy marketu ,być może , będą mogli się tam wykazać.
    Wystarczy tylko ujawnić swoje nazwiska, by Sąd wiedział kogo ma powołać na świadków.
    Chyba byłoby to konieczne , bo lista przeciwników tego obiektu liczy setki osób znanych Sądowi z imienia, nazwiska i adresu zamieszkania, natomiast lista popierających ten pomysł , z tego, co mi wiadomo, jest króciutka i zawiera tylko nazwiska puszczykowskich urzędników i radnych.

  1. Nawet by sie przydalo gdyby im sie w koncu udalo dorwac do koryta. Juz taka sytuacja byla w 2006 r. I byla tylko jedna kadencja. Warto poswiecic te 4 lata by na kolejne 8 zapomniec o ece KjK

   1. Każdy kij, jak wiadomo , ma dwa końce, a kto mieczem wojuje , ten od miecza ginie.Panie Niewygodny.
    Przy okazji Pana wypowiedzi dowiedziałam się , że sprawowanie władzy w Puszczykowie to stanie przy korycie, bo przecież właśnie to Pan , chcąc nie chcąc powiedział.
    Bo jeśli tych, którzy chcą w przyszłości rządzić Puszczykowem ,nazywa Pan rwącymi się do koryta, to gdzie Pana zdaniem znajdują się ci, którzy dzisiaj nami rządzą?

    1. Bardzo mi się podoba uwaga „halo, halo”. Już ktoś wyżej napisał, że psycholog niejedno wyczyta z błahego tekstu. I właśnie to koryto jest przykładem. Gratuluję i pozdrawiam!!!

 4. do obserwatora:
  no, to kiedy zakłada Pan swojego bloga, na którym będą wpisywać się ludzie podpisujący wszystkie komentarze własnym imieniem i nazwiskiem?
  Mam dla Pana smutną wiadomość – z moich bezpośrednich rozmów wynika, że Forum Puszczykowo jest na bieżąco czytane przez wielu mieszkańców i traktowane jako źródło informacji o sytuacji w Puszczykowie.
  Myślę, że to bardzo boli – stąd ta agresja i ataki na Redakcję.
  Buczenie nic nie da , jest tylko objawem słabości i braku argumentów.
  Zalecam: więcej pokory, zdrowego rozsądku i empatii w stosunku do współmieszkańców.

 5. Ten wpis jak i to całe forum znów jest prześmiewcze, w takim dziwnym, negatywym tonie… Dlaczego to forum nie może być pozbawione takich emocji? I znów podpisał/a się „red” zamiast konkretna osoba. Tak jak „obserwator” pisał (w pełni się z nim zgadzam) – Pan Panie Kamiński jest Pan adminem tego forum, czyż nie? Dlaczego tutaj aż wszystko kipi negatywnych emocji? Myślę, że jaki gospodarz, takie podwórko. Tylko proszę mi nie pisać, że nie muszę czytać tego forum, bo to teksty do dziecka z podstawówki. Będę czytać, bo dotyczy mojego miasta! A jeśli dzieje się źle, to tym bardziej się zainteresuję. A źle się dzieje, bo ten artykuł jest po to właśnie, aby negatywne emocje wywołać. I już uprzedzę Pana komentarz – nie bronię Podleśnej i nie byli moim wyborem w urnie. Nie podoba mi się obecny gospodarz i jego kram. Szukam alternatywy do kolejnych wyborów i obserwując Pana poczynania, niestety nie będzie to Pan. Nie przedstawia się Pan w dobrym świetle prowadząc w taki sposób forum, akceptując takie negatywne artykuły.

  1. Po przeczytaniu ostatniego wpisu zatytułowanego „do redakcji” nasunęło mi się na gorąco kilka uwag:
   po pierwsze : autor nie jest /delikatnie mówiąc/ fanem Burmistrza i jego ekipy
   po drugie: jest osobą poszukującą informacji poza urzędowym pisemkiem, jakim jest „Echo Puszczykowa”
   po trzecie : zarzucając innym wywoływanie negatywnych emocji autor sam te złe emocje wywołuje , gdy pisze:
   ” nie podoba mi się obecny gospodarz z Podleśnej i jego kram”.
   po czwarte: autor szuka alternatywy na kolejne wybory.
   To dobrze – stare przysłowie mówi „szukaj, a znajdziesz.

   1. Droga Delilah – tez tak właśnie czynię droga Pani -poszukuję, obserwuję, czytam (wszystko co dotyczy naszego miasta nie tylko „pisemka” czy forum – wszystko), wyciągam wnioski, rozmawiam, doświadczam, wymieniam się myślami czy uwagami, a wszystko po to, aby dobrze wybrać. Szukam – i może znajdę. Dokładnie tak 🙂

  2. Nigdy nie mów nigdy, zawsze nie mów zawsze, przestań twierdzić, że to całe forum znów jest prześmiewcze, w takim dziwnym, negatywym tonie. Jeśli czegoś nie rozumiesz (np. tonu artykułu) pytaj, a odpowiedzą ci. 🙂

    1. Brak zrozumienia, to duży problem. Proszę się nie martwić, można kupić ćwiczenia kształtujące umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.