W dniu 10 sierpnia o godzinie 17.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta. Obrady odbędą się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ulicy Wysokiej 1.

 

Porządek Obrad:

1.Zaopiniowanie projektów uchwał w sprawie:

 • zmian w wieloletniej prognozie finansowej,
 • zmian w uchwale budżetowej,
 • wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy Miasta Puszczykowo w latach 2017 – 2021,
 • wyrażenia zgody na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Miasta Puszczykowa położonej w rejonie ul. Kosynierów Miłosławskich,
 • wyrażenia zgody na nabycie przez Miasto Puszczykowo części nieruchomości położonej w Puszczykowie przy ul. Klasztornej, oznaczonej ewidencyjnie jako działki nr: 202/2 i 202/3, obręb Puszczykowo Stare,
 • wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę hali widowiskowo-sportowej stanowiącej własność Miasta Puszczykowa

2. Sprawy bieżące

 

Od redakcji: Zwracamy uwagę na uchwałę mówiącą o dzierżawie hali widowiskowo-sportowej, która jeszcze niegotowa, a już ma być wydzierżawiona. Koszt wybudowania hali, 11 mln złotych. Kwota dzierżawy – ?

red.

 

Komentarzy: 19 o “Hala jeszcze niegotowa, a już dzierżawiona

 1. 1. Ile kosztowało wynajmowanie pomieszczeń Sportoteki na zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów SP1?
  2. Czy oddając halę w dzierżawę, będziemy płacić za lekcje wf-u uczniów lub organizowane tam imprezy konferencyjno-sportowo-widowiskowe przez urząd?
  3. Proszę przeczytać wstępniak burmistrza http://www.puszczykowo.pl/download_file/view_inline/1091 Zapowiadany zarząd nad halą Biblioteki przestał być nagle ważny?

  1. Do kilka pytań:
   Ad.3. Wygląda na to, że zarząd biblioteki nad Halą był czystą fikcją. Tylko po to żeby wyciągnąć VAT.
   Panowie z trzyliterowych instytucji powinni się temu przyjrzeć.

   1. W tej sprawie nie przeszkadzajmy urzędowi. Dzierżawa umożliwi odzyskanie 2 mln zł VAT z góry. Następnie Miasto będzie płaciło nierynkowy czynsz, gdzie kwoty nieodliczalnego VAT będą niewielkie. Miasto działa na naszą korzyść, żeby nie zaciągać dodatkowych długów na kwotę podatku VAT. Co prawda w razie kontroli takie rozwiązanie będzie w świetle obecnych przepisów prawdopodobnie uznane za obejście prawa, ale na ten moment trzeba mieć nadzieję, że im się uda to obronić.

 2. Wielkie podziękowania za czujność forum!
  Hala uratowana, zamierzano ją dzierżawić na magazyn dla marketu, będzie jednak wydzierżawiona Bibliotece.

  1. hmm, smieszne, śmieszne… Boki zrywać …
   Czy naprawdę żądanie przejrzystości i jawności w działaniach urzędu miasta oraz dbałośc o NASZE WSPÓLNE pieniądze ( patrz – koszty hali w stos. do okolicznych podobnych inwestycji) – jest dla ciebie tak nienaturalna i zabawna oraz godna wyśmiewania ? Kim ty jesteś?

   1. Przeczytaj jeszcze raz „artykuł” i komentarze. Redaktor sklecil naprędce tekst, potem napisze typowe „ja tylko pytałem”. A efekt w postaci komentarzy uzyskał. To że komentarz jest pozbawiony sensu gdy dzierzawa jest wlasnie dla biblioteki, to już nieważne. A to że biblioteka będzie zarządzać halą napisali w Echu. Nie denerwuj sie, nie okopuj po jednej czy drugiej stronie „barykady”. Miej świadomość jak to działa, na tym forum tak jak w innych mediach. Do zobaczenia na hali, może na piłce?

    1. A z czego to wynika, bo chyba nie z treści uchwały? Inna sprawa znany mi radny nic nie wie. A jeśli mieszczanin taki obeznany: kto będzie tam kierownikiem? Jeden z byłych radnych czy jego syn?

    2. Bibliotece Miejskiej można jedynie przekazać zarządzanie budynkiem należącym do miasta. Dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz. Jak komentujący mieszczanin wyobraża sobie opłaty za wynajem? Z kasy miejskiej, do kasy miejskiej? Chyba, że za operację zgarnie należność bank obsługujący UM.

     1. Nie napiszę Ci tu, bo wyzwiesz mnie od „obeznanych”, przecież to wstyd pisać jak się coś wie, lepiej jak sie nie wie i zakończyć kultowym znakiem zapytania. To nie jest wiedza tajemna, powiem Ci tylko, że na tym rozwiązaniu ja i moje podatki w naszej miejskiej kasie zyskają. Idę na dwór, nie trzymam urazy

 3. 9 sierpnia 2017, 08:30 – 10:00 Komisja Rewizyjna dokona kontroli inwestycji pn.: Budowa ul. Niwka Stara. Co tam powstaje?

 4. No właśnie chyba z treści, którą rzetelne media na pewno znają przed publikacją takiego „artykułu”. Ja nie jestem obeznany, w echu był chyba kontakt, jak potrzebujesz to zadzwoń. Ja czekam do września jak koledzy wrócą, to chętnie przetestuję tą naszą halę. Wolę jak przy wysiłku ciśnienie skacze a nie przy klawiaturze

 5. To są zabiegi rodem z kreatywnej księgowości niemające nic wspólnego z prawdziwym zarządzaniem naszymi pieniędzmi.Ciekawe na co te 2mln ewentualnie „odzyskane” zostaną przeznaczone.Już się boję.Czuję że na dopłatę wykonawcy do końcowej faktury.Nikt bowiem nie wierzy w te 11mln.

 6. Tej Burmistrz, a czymu ta hala kosztowała 11 baniek? W Suchym Lesie postawili za 4 ! Gdzie jest 7 ? Ale jaja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.