W naszym cyklu tekstów o radnych, którzy w głosowaniu w sprawie marketów podnieśli rękę „za” zlekceważeniem uwag kilkuset mieszkańców Puszczykowa, przedstawiamy (subiektywnie) sylwetkę pani Elżbiety Czarneckiej.  To jej druga kadencja w puszczykowskiej Radzie Miasta.  W poprzedniej znalazła się z ramienia komitetu wyborczego pana G.Niedbały, a do obecnej rady kandydowała z komitetu burmistrza A.Balcerka.  Jej historia pokazuje, że pani radna nie ma przywiązania do grupy z której kandyduje, to kandydat „obrotowy” – jeszcze w 2006 r. kandydowała do rady powiatu z ramienia Niezależnych dla Powiatu.  Ważny jest sukces.

czarnecka2

Odnosimy wrażenie, że swoje miejsce w puszczykowskiej radzie zawdzięcza pani radna Czarnecka nie swojemu społecznemu zaangażowaniu, ale temu, że jest znaną lekarką.  Mało osób jej nie zna, wielu wyborców to jej pacjenci.  Czy jednak popularny lekarz musi być dobrym radnym? Śmiemy twierdzić, że w przypadku pani radnej – to się nie sprawdza.  W wyborczej ulotce pani radna obiecywała wykorzystać swoje doświadczenie z poprzedniej kadencji, ale albo mało się nauczyła, albo niestety doświadczenia nie wykorzystuje.  Pani Czarnecka w obecnej kadencji jest członkiem Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisji Spraw Społecznych.  Przejrzeliśmy wszystkie dostępne za rok 2016 na stronie miasta protokoły komisji, w których radna E.Czarnecka bierze udział.  Wynika z nich, że pani radna zabrała głos: 2 razy (dwa razy!!) w Komisji Spraw Społecznych i 1 raz ( jeden raz !!) w Komisji Kultury, Edukacji i Sportu. Tyle razy odnotowano jej wypowiedzi w protokołach dostępnych za cały 2016 rok.  Jej aktywność podczas obrad Rady jest proporcjonalna.  Powiedzieć o pani radnej Elżbiecie Czarneckiej, że jest radną „niemą”, to chyba i tak za dużo.  Pani radna głosuje  zawsze „po linii” i zgodnie z oczekiwaniami burmistrza, zarówno w tej jak i poprzedniej kadencji.  O jej głos burmistrz Balcerek martwić się nie musi – idealny radny, który nigdy nie ma wątpliwości, nie pyta i rękę odpowiednio podnosi.

Gdy pytaliśmy obserwatorów obrad rady czy komisji w jaki sposób pamiętają, czy z czym kojarzą panią E. Czarnecką, najczęściej słyszeliśmy, że z niczym. I to byłoby na tyle.

czarnecka3

Powyżej przedstawiony program wyborczy z jakim startowała, był, jak widać, niezwykle skromny.  Nie obiecywała wiele zrobić i słowa niestety dotrzymała.  Za swoje wysiłki w pracach rady miasta za rok 2015 zainkasowała jako dietę kwotę 4900 zł.  I pozostaje pytanie: czy dla tej kwoty warto pani doktor rozmieniać się na drobne i poświęcać czas na pracę, do której serca nie ma i w której się źle czuje?

redakcja

mama

Komentarzy: 24 o “Głosowali „za” odrzuceniem kilkuset uwag mieszkańców – E. Czarnecka

 1. Kolejna osoba potwierdzająca tezę, że komitet Gniewka Niedbały był sztucznym tworem. Doskonały manewr taktyczny. Radna Czarnecka – doceniam wysiłek Redakcji Forum, naprawdę trudno pisać kolejny tekst o nic nierobieniu. Dziwne, że w małym mieście, gdzie jest mniejsza anonimowość, można tak nic nie robić za niemałą kaskę

  1. Tak dokładnie było. Gniewko Niedbała miał odebrać głosy KJ Kamińskiemu I grać na AB. Teraz ten numer nie przejdzie ! Inna rzecz to złe nazwiska(niektóre) w Komitecie Kamińskiego. Wszystko to zapewne będzie skorygowane. Musimy odsunać od włady obecną „Kastę”!

   1. Ciekawi mnie jakie dobre nazwiska dadzą się przyciągnąć takim jednostajnym młotkowaniem.

   2. Spisek G.N. i A.B. to ciekawa teoria. Czyli G.N., poważny pracownik wyższej państwowej uczelni polskiej miałby się bawić w hazard polityczny? Miałby zastawić swoją twarz, nazwisko, trochę pieniędzy, jeszcze więcej fatygi, a najwięcej emocji po to aby kiwnąć wyborców. Po co? Dla jakiejś korzyści?

    1. W dodatku miał dobrze zorganizowaną kampanię. Już w poprzednich wyborach, kiedy to p. B. pokonał p. O-T był dobrze przygotowany – nawiasem mówiąc jedyne ulotki z programem jakie do nas (na nasz kąt Starego) trafiły to były jego. A w programie miał np. zorganizowanie transportu na Stare Puszczykowo.

    2. Wygrana nigdy nie jest pewna, osłabienie przeciwnika oraz wprowadzenie jednomyślnych radnych z pozornie dwóch komitetów i owszem. Wcześniejszy sojusz pozwala na realizację planów GN. Wolta od lewicy do prawicy świadczy o dużej elastyczności w dążeniu do celu. Jaki jest cel? Na pewno niedługo usłyszymy.

    3. cytat :”czyli GN poważny pracownik Wyższej państwowej uczelni polskiej miałby się bawić w hazard polityczny?”
     Ciekawe pytanie. A dlaczego bawi się w strażaka? I dlaczego chce być burmistrzem Puszczykowa?
     I dlaczego przechodzi od lewicy do Gazety Polskiej?

     1. Dlaczego strażak a dlaczego burmistrz? Czy można odpowiedzieć za kogoś? W żadnym wypadku. Jedno zaś oczywiste że pensja burmistrza to ponad 10 000zł miesięcznie plus wiele kroć więcej korzyści nie wprost materialnych zatem warto się wymęczyć dla tej korzyści. I nie rozdrabniać na pierwej funkcję radnego dla małych pieniędzy. Dotyczy to każdego kandydata.

     2. Z czego jest znany pan Gniewko Niedbała w Puszczykowie?
      Czy coś pożytecznego dla nas mieszkańców zrobił?
      Czy zabrał głos w jakiejkolwiek sprawie , która jest ważna dla nas?
      Czy ktoś go widział i słyszał np. na posiedzeniu Rady Miasta?
      Teraz zasłynął z faktu wstąpienia do Klubu Gazety Polskiej.
      Ciekawe czym będzie się chwalił w kampanii wyborczej i co nam naobiecuje..

   3. Bardzo ciekawe kto to jest te „złe nazwiska w komitecie KJ Kamińskiego”, o kogo chodzi?

     1. No ale M.K. w kampanii był plusem dodatnim, to kto niby ciążyć miał komitet w dół?

 2. Cytat z ulotki radnej:” Pomoc mieszkańcom Puszczykowa w rozwiązywaniu problemów utrudniających życie codzienne.
  Wstyd ! Obłuda! Kłamstwo ! A dodam, że niegrzecza ta Pani dr jest. A na sesji widziałem jak bez żenady odbierała tel.komórkowy głośno rozmawiając, zakłócając jej przebieg. To nie przystoi. A co zrobiła w spr.zamkniętego przejazdu na 3Maja??? To ogromny problem utrudniający życie codzienne! Teraz jest za Marketem na Moniuszki, którego powstanie utrudni życie setkom osób!!! Apeluje aby chcąc zachować resztki honoru natychmiast podała się do dymisji, bo „Po pierwsze nie szkodzić!”

 3. Przypominam Pani radnej Czarneckiej etyczną zasadę „Primum non nocere”, o której chyba zapomniała.
  Zasada ta nie odnosi się tylko do medycyny, lecz powinna przyświecać każdemu działaniu, zwłaszcza w
  sferze publicznej.
  Pani głosowania, podnoszenie ręki bez chwili refleksji i pomyślunku, tylko po to, by zadowolić Burmistrza nie świadczą o Pani najlepiej.
  Rację mają ci, którzy twierdzą, że „komitywa” Komitetu Pana Niedbały z Komitetem Pana Balcerka doprowadziła do przegranej ludzi walczących o tradycyjny charakter naszego miasta i przeciwko jego degradacji. Pani jest tego najlepszym przykładem.
  Pan Gniewko Niedbała podobno wstąpił do Klubu Gazety Polskiej.Czy Pani też?

 4. „Już niebawem ruszą kampanie,
  I choć władza w to nie wierzy,
  Coraz mądrzejsi Puszczykowianie,
  Zrobią, co do nich należy!”

  1. Bardzo przydatna burmistrzowi, bo nie zadaje zbędnych pytań i tym samym nie przedłuża obrad.
   Ma być szybko i bez komplikacji.
   Maszynka do głosowania ….
   A mieszkańcy – na przyszłość- niech zastanowią się, czy taką niemą radną chcą mieć jako swojego reprezentanta.

 5. „Przez cztery lata bardzo wiele się nauczyłam” myśleć to nauczają w podstawówce i może do czasów matury ,póżniej albo się umie myśleć albo nigdy do śmierci się nie nauczy ,czego dowodem są głosowania i zachowania niektórych radnych /większości/, a już szczególny wyraz dała radna w głosowaniu za marketem przeciw woli kilkuset mieszkańców /podpisy/ i kilku tysiącom co oglądali w domu audycję 22.12.2016 na której nagraniu radna nie wyraziła swego stanowiska bo po prostu stchórzyła .Bo o takich młodzież mówi że są BMW bierni,mierni ale wierni komu? klakierstwu AB jak za czasów Gomułki,Gierka czy Jaruzelskiego -pani radna chyba te czasy pamięta jak to odbywały się głosowania w KC /odsyłam do kroniki filmowej/ Następny slogan w kampanii wyborczej „pomoc mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów utrudniających życie codzienne ” co za piękne słowa w ustach przedwyborczych .Proponuję udać się do szpitala lub przychodni dr Stempniakowej z Nowego Osiedla lub Niwki ul. Szpitalną lub Fiołkową kąpiel w błocie po kostki zapewniona a znależć można również dziecięcy bucik ,który zostawiło jakieś dziecko widocznie wracając w jednym bucie do domu.Ludzie klną idąc po zakupy z najbardziej nielubianego przez „Sloneczko Puszczykowa” bloku przy Kraszewskiego.Mówią że trzeba by użyć słów byłego prezydenta /wygłoszonych w Poznaniu w listopadzie ub.r./ :Cepy, cepy,cepów tylko walić dechą tych co zarządzają na PODLEŚNEJ błotnymi ulicami,Znajomy prof.med. mawiał jak się lekarz bierze za politykę to ani z niego nie jest lekarz ani nie będzie polityk /chociaż mówił to bardziej dosadnie że jednym i drugim będzie do d…../ No cóz ekipa AB to ewenement wyborczy w skali powojennego Puszczykowa i należy tej ekipie /może kaście/życzyć żeby jak najprędzej upłyną czas tej wspaniałej kadencji dla dobra Puszczykowian gdyż”PRIMUM NON NOCERE” w przypadku pani /klakierom pisze z braku szacunku małą literą/ jest dawno zapomniane gdyż swoją podnoszoną klakiersko rączką robi dla Puszczykowian coś odwrotnego. Warto by było żeby te nasze uwagi przypomnieć w ulotkach przed wyborczych w nadchodzącym czasie żeby żadne „Słoneczka Puszczykowa” nie wybierały nam sugestiami radnych,skarbników,sekretarzy itp. itd

 6. Panie Kamiński, choćby nie wiem jak Pan krzyczał, ujadał i pluł na obecną władzę to i tak Pan niewiele wskóra. Ci ludzie których Pan tak krytykuje, zajmują swoje stanowiska już którąś z kolei kadencję, a Pan w wyborach uzyskał wynik bardzo mizerniutki. I jestem pewien, że kolejnym razem ten wynik taki będzie. A to dlatego, że nie ma Pan ludziom kompletnie nic do zaoferowania. Założył Pan to forum tylko i wyłącznie aby krytykować obecną władzę i w ten sposób promować swoją osobę. A to za mało by zdobyć zaufanie wyborców. Ja wierzę w to że mieszkańcy Puszczykowa są ludźmi inteligentnymi i w 2018 r dostanie Pan po raz kolejny bana. Bo Puszczykowo z Panem jako burmistrzem to będzie istny trzeci świat.

 7. Od dziesięciu lat na terenie Polski działa na rzecz jawności życia publicznego i rozliczalności władz publicznych Sieć Obywatelska Watchdog Polska (dawniej jako Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich, SLLGO).

  Misja tego stowarzyszenia jest prowadzenie działań na rzecz upowszechniania i realizacji idei dobrego rządzenia.

  Cel, aby obywatele i obywatelki korzystali ze swoich praw, czyli:

  pytali o ważne dla nich sprawy – dotyczące zdrowia, edukacji, ochrony środowiska czy zagospodarowania przestrzennego – za które odpowiedzialne są instytucje publiczne;
  znali swoje prawa zawarte w Konstytucji, ustawach oraz statutach gmin i sołectw, zwłaszcza te, które dotyczą przekazywania władzom swoich oczekiwań i kształtowania swojego otoczenia, włączając w to wydatkowanie środków publicznych i tworzenie prawa
  chcieli i umieli egzekwować swoje prawa współpracując na równych zasadach z władzami, organizując się, kontrolując władze, skarżąc i korzystając z gwarantowanych wolności.

  Chcą, aby władze publiczne i inne zobowiązane podmioty realizowały prawo. Interesują ich szczególnie prawa związane z:

  udostępnianiem informacji publicznej i poddawaniem się przez władzę kontroli społecznej;
  prawidłowym zarządzaniem środkami publicznymi;
  wykorzystywaniem instrumentów wpływania obywateli na realizowaną politykę i decydowania o swoim najbliższym otoczeniu.

  Takie są prawa społeczeństwa obywatelskiego. W czym działanie pana Kamińskiego odbiega od celów statutowych ogólnopolskiego stowarzyszenia?

  1. Do Pana Jabłońskiego: mam nadzieję, że Pan się w tych prognozach przeliczy.
   Podpisuję się pod słowami Pana Hm i to obiema rękami.

 8. Panie Jabłoński dzięki za pana wypowiedz całe szczęście że stosunek myślących jak pan jest na tym blogu jak jeden do dwunastu na innym forum jeszcze lepszy. Jeśli panu tak bardzo podoba się ekipa z PODLEŚNEJ to miał pan okazję 12.12.2016 się wypowiedzieć na Moniuszki w audycji na całą Polskę ,był by pan wysoko doceniony przez AB i jego wspaniałą ekipę zarządzającą z DOPIEWA stale nas mieszkańców wciągająca w coraz większe długi /za dr J,Napierały długów nie było/ i coraz to nowsze rewelacyjne zmiany prognoz finansowych dla miasta ,stale zadłużających nas poprzez kredyty i obligacje które my Puszczykowianie będziemy kiedyś wykupić. A co do wyników przyszłych wyborów to niech się pan nie martwi o Pana Kamińskiego lub innego kandydata ,każdy będzie lepszy bo „PUSZCZYKOWSKI NARÓD „tak zmądrzał /co było widać w telewizyjnej audycji/ że na pewno nie będzie większych gwizdów jak były .Co do kadencji to jest taka prezydent dużego miasta która też jest ileś kadencji ,ale oszukawszy swoich wyborców może trafić na ileś kadencji do….W przeciwieństwie do pana Pan Kamiński ma wiele do zaoferowania ,chociażby to że mogę do pana odpowiedzieć nie na łamach Lokalnej TRYBUNY LUDU gdyż innego wolnego FORUM nie ma, chyba że myśli pan o tym którego klakier głosuje przeciw swoim wyborcom,lub wstrzymuje się. Więcej nie ma co z panem dyskutować na łamach bo z pana wpisu „KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ” P.S. Pan piszę dużą literą tylko do prawdziwych Panów a nie tych co się mają za panów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.