Nie musicie wcale jechać tak daleko, by zagłębić się w błękit oceanu i nasycić oczy feerią kolorów rafy koralowej. Wystarczy wejść do szkoły podstawowej nr 2 i skręcić w prawo obok Pani Krysi 🙂 Tam za sprawą pomysłu Rady Rodziców przywitają Cię gigantyczne żółwie i majestatyczne walenie, a zza ukwiału pomacha ogonem motylek czarnopręgi. Na drugim końcu szkoły możesz się przenieść wprost do nieba i sprawdzić, czy na Marsie faktycznie jest życie i ogrzać się w blasku Słońca….

Od pomysłu do realizacji przeszliśmy daleką drogę. Od namówienia Pani Dyrektor – poszło zaskakująco gładko ;), przez znalezienie wykonawcy – tu mieliśmy sprawdzonego przy malowaniu boiska szkolnego artystę Michała Kakuszke, po zebranie pieniędzy. W tym celu zorganizowaliśmy już trzecią Imprezę Rady Rodziców, z której dochód w całości przeznaczyliśmy na ten cel.

I tak prosto z nieba zeszliśmy do spraw przyziemnych. Rada Rodziców ma jeszcze wiele, mniej lub bardziej, szalonych pomysłów. Jak zawsze dziękujemy naszym rodzicom – sponsorom i prosimy o więcej. Ale to nie pieniądze są najważniejsze, tylko ludzie. Dlatego zapraszamy do Rady Rodziców wszystkich, którzy chcą dać coś od siebie naszej małej społeczności. Zgłoś się do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2!

Joanna Tokarska – przewodnicząca RR

Natasza Nowotna Kromolicka – skarbnik RR

Od redakcji: Wow! Gratulujemy pomysłu i podziwiamy realizację

Komentarzy: 3 o “Głębie oceanu i bezkres kosmosu na terenie puszczykowskiej „Dwójki”

 1. Gratulacje dla Pani Nataszy i pozostałych Rodziców .
  Takich szkół potrzeba nam więcej.
  I takich Rodziców wspierających swoje dzieci w nauce i w zabawie.

 2. Rewelacja, oby cieszyło jak najwięcej pokoleń uczniów.
  Lubić swoją szkołę, to podstawa sukcesu edukacyjnego.

  Pozdrawiam Rodziców z obecnej Rady 🙂
  Pracowałam w Radach SP2, G2 i IIILO

 3. Słowa uznania dla pomysłu, pomysłodawców i artysty dla pana Michała Kukuszki.
  Ale ja mam w takim razie taki pomysł jak wykorzystać talent artysty dla dobra całego miasta Puszczykowa. Otóż: w mieście jest około 10 000 osób, proponuję zrzutkę aby każdy dał 10 zł, razem będzie 100 000 zł na honorarium dla artysty malarza Michała Kukuszki za namalowanie na obu ekranach akustycznych wzdłuż torów PKP całego Puszczykówka wielkich dwóch panoramicznych pejzaży przedstawiających foto realistyczny wizerunek tego co jest za ekranami akustycznymi, co one zasłoniły. W ten sposób jak w angielskim powiedzeniu jajko zjemy i będziemy je mieć, czyli zniknie to paskudztwo z oczu choć będzie. Tu się artysta musi wypowiedzieć i mieszkańcy czy 100 000 zł to nie za mało, ja ze swej strony dam bez problemu 10, 20, a i nawet 50 zł.
  Pozdrawiam
  ZC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.