Kilka dni temu informowaliśmy naszych czytelników o absolutorium udzielonym przez radnych panu burmistrzowi za rok 2014. Zanim przeczytacie Państwo o tym jak wspaniały jest stan naszych finansów w urzędowym Echu Puszczykowa, podajemy kilka liczb z oficjalnych dokumentów:

Dochody wyniosły – 32.363.332

Wydatki wyniosły – 33.823.979

Rok 2014 zakończyliśmy po raz kolejny deficytem:

Deficyt wyniósł – 1.460.646

Od kilku lat dokonujemy tzw. rolowania naszych długów. Znaczy to, że zaciągamy jedno zobowiązanie, aby spłacić inne. I tak w ubiegłym roku wyemitowało miasto Puszczykowo obligacje na kwotę : 2.202.000 zł , które w całości poświęcono na spłatę kredytów i pożyczek.

Mimo to na koniec roku ubiegłego długi miasta wzrosły o kwotę 252.611 zł i wynoszą obecnie 13.308.490 zł. (trzynaście milionów trzysta osiem tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt złotych !).

W przyszłym roku władze miasta chcą rozpocząć budowę hali sportowo-widowiskowej, która kosztować ma 10 milionów złotych. Będzie to największa inwestycja od 25 lat. W jaki sposób zostanie sfinansowana budowa? O ile zwiększy się dług miasta? Skąd miasto weźmie pieniądze na utrzymanie hali, skoro już obecnie każdy rok kończymy deficytem?

K.J.K

Komentarzy: 3 o “Finanse Puszczykowa po udzieleniu absolutorium burmistrzowi (najważniejsze dane)

  1. …i kolejny punkt zbieżny z gminą Dopiewo, tylko oni mają dużo większe dochody.

    Nie polecam tekstu Macieja Krzyżańskiego na Blogu, który prowadzi. Po przeczytaniu nasuwa się pomysł, by każdy kandydat na radnego dostarczał dokument od specjalisty o zdrowiu psychicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.